Mobile Internet/τηλεφωνία στην Ευρώπη

Spirmour

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Θέλω να ρωτήσω κάποιους που πήγαν πρόσφατα στη Ρώμη τι γίνεται με το ίντερνετ στους δημοσιους χώρους και αν ισχύουν τα προγράμματα από τις δικές μας εταιρείες κινητής τηλεφωνίας γιατί διάβασα κάπου ότι παρα πολλοί αγοράζουν κάρτες sim από Ρώμη
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.421
Likes
4.405

Xaris2999

Member
Μηνύματα
58
Likes
19
Καλησπέρα στο forum . Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να βγάλω μια κάρτα sim κινητού για να έχω ίντερνετ στην Ιταλία(τι να πω στα ιταλικάγια να καταλάβουν)? Θέλω ένα μεγάλο πακέτο κάπου στα 20+ gb. Έχω wind και είναι κάπως μπέρδεμα το roaming
 

andpsy

Member
Μηνύματα
266
Likes
643
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο, Νορβηγία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νότια Αμερική / Ισλανδία
Τι εννοείς μπέρδεμα; Αν αγοράσεις πακέτο δεδομένων, το χρησιμοποιείς κανονικα. Δωρεάν GB που τυχον σου εχει δώσει η Wind, δεν ισχυουν στο εξωτερικό.
 

Xaris2999

Member
Μηνύματα
58
Likes
19
Τι εννοείς μπέρδεμα; Αν αγοράσεις πακέτο δεδομένων, το χρησιμοποιείς κανονικα. Δωρεάν GB που τυχον σου εχει δώσει η Wind, δεν ισχυουν στο εξωτερικό.
Εγώ αγόρασα πριν 1 βδομάδα απεριόριστα mb από την wind τα οποία είδα ότι τελικά δεν καταναλώνονται εκτός Ελλάδας. Τώρα ότι πρόγραμμα ίντερνετ και να αγοράσω το καλύπτεται από τα απεριόριστα mb γιατί η wind χρησιμοποιε λειτουργία ορθής χρήση mb.
 

andpsy

Member
Μηνύματα
266
Likes
643
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο, Νορβηγία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νότια Αμερική / Ισλανδία
Τα unlimited δεν ισχουν στο εξωτερικό, τα πακέτα Data ισχύουν κανονικά
1660077531173.png
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.343
Likes
9.257
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Καλησπέρα στο forum . Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να βγάλω μια κάρτα sim κινητού για να έχω ίντερνετ στην Ιταλία(τι να πω στα ιταλικάγια να καταλάβουν)? Θέλω ένα μεγάλο πακέτο κάπου στα 20+ gb. Έχω wind και είναι κάπως μπέρδεμα το roaming
μιλανε και αγγλικα, δεν ειναι κατι δυσκολο. πηγαινε σε ενα point μιας εταιρειας, πχ iliad, βρες το κοντινοτερο στον προορισμο σου κ παρε μια σιμ, πχ 10€ η σιμ κ 10€ 120gb,σιγα μη μπλεξεις με τους δικους μας
 

Maria GT

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Γεια σας.
Έχοντας απεριόριστα δεδομένα στην Ελλάδα πχ για μια εβδομάδα, με καρτοκινητο cosmote, σε χώρες της ΕΕ το συγκεκριμένο, είναι περίπου 5,5 mb.
Έχετε να μου προτείνεται κάτι ώστε να έχω απεριόριστα στη Γαλλία; Μπορώ να αγοράσω από γαλλική τηλεφωνία;
Αν ναι, πώς γίνεται; Σε ποιο site μπορώ να μπω;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.964
Likes
11.997
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Γεια σας.
Έχοντας απεριόριστα δεδομένα στην Ελλάδα πχ για μια εβδομάδα, με καρτοκινητο cosmote, σε χώρες της ΕΕ το συγκεκριμένο, είναι περίπου 5,5 mb.
Έχετε να μου προτείνεται κάτι ώστε να έχω απεριόριστα στη Γαλλία; Μπορώ να αγοράσω από γαλλική τηλεφωνία;
Αν ναι, πώς γίνεται; Σε ποιο site μπορώ να μπω;
Αν το κινητό σου υποστηρίζει e-SIM τότε η καλύτερη λύση είναι η Holafly. Αν όχι μπες στις σελίδες των 4 εταιρειών καρτοκινητης στη Γαλλία Orange France, SFR France, Bouygues Telecom, Free. Καταστήματα τους υπάρχουν παντού στο Παρίσι και επίσης υπάρχουν και πληθώρα άλλων καταστημάτων που πουλάνε κάρτες όλων των εταιρειών.
 

Maria GT

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Αν το κινητό σου υποστηρίζει e-SIM τότε η καλύτερη λύση είναι η Holafly. Αν όχι μπες στις σελίδες των 4 εταιρειών καρτοκινητης στη Γαλλία Orange France, SFR France, Bouygues Telecom, Free. Καταστήματα τους υπάρχουν παντού στο Παρίσι και επίσης υπάρχουν και πληθώρα άλλων καταστημάτων που πουλάνε κάρτες όλων των εταιρειών.
Ευχαριστώ πάρα πολύ!
 

Maria GT

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Καλησπέρα.
Διαπίστωσα ότι το κινητό μου έχει e-SIM. Με τη Holafly, μπορώ να την ενεργοποιήσω στην Ελλάδα τη μέρα που θα ταξιδέψω στο εξωτερικό; Αν κατάλαβα, στέλνουν έναν κωδικό που πρέπει να ενεργοποιήσω. Δηλ τι κάνω; Πατάω πάνω σε κάποιο link;;;
Το θέλω μόνο για τα δεδομένα.
Όμως τα λεπτά ομιλίας και τα sms θα είναι της cosmote ή της holafly;;; Ο αριθμός του κινητού μου θα ισχύει όταν τηλεφωνώ σε κάποιον , όταν βρίσκομαι στο εξωτερικό; Εννοώ θα φαίνεται ο αριθμός που έχω;
Και με τη holafly στο Παρίσι είναι γρήγορο το Ίντερνετ έχοντας 5 G;;;
Συγγνώμη για την ασχετοσύνη, αλλά παρακαλώ κάποιος αν μπορεί να με βοηθήσει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.669
Μέλη
38.806
Νεότερο μέλος
xeniagousia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom