Γαλλία Montpellier info??

elbono

Member
Μηνύματα
190
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
?????
Καλοι μου κ πολυταξιδεμενοι φιλοι,επειδη μαλλον προκειται να ταξιδεψω αρκετες φορες στο μονπελλιε (ο καλος μου φευγει για μεταπτυχιακο) αναζητω πασης φυσεως πληροφοριες π.χ. διαμονη για ενοικια σπιτιου εαν ξερετε ποσο μκυμαινονται, πως μπορω να φτασω αεροπορικως κ φθηνα εκει(μοιαζει λιγο δυσκολο απο προχειρες αναζητησεις), κοστος ζωης, διασκεδαση,κοντινες αποδρασεις κτλ..... ο,τι εχετε ευχαριστηση θα με κατατοπιζε πληρως!!!:p:p:p:p
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.047
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλοι μου κ πολυταξιδεμενοι φιλοι,επειδη μαλλον προκειται να ταξιδεψω αρκετες φορες στο μονπελλιε (ο καλος μου φευγει για μεταπτυχιακο) αναζητω πασης φυσεως πληροφοριες π.χ. διαμονη για ενοικια σπιτιου εαν ξερετε ποσο μκυμαινονται, πως μπορω να φτασω αεροπορικως κ φθηνα εκει(μοιαζει λιγο δυσκολο απο προχειρες αναζητησεις), κοστος ζωης, διασκεδαση,κοντινες αποδρασεις κτλ..... ο,τι εχετε ευχαριστηση θα με κατατοπιζε πληρως!!!:p:p:p:p
Πως θα φτάσεις εκεί?
- Στο τοπικό αεροδρόμιο, με Air France από Παρίσι.
- Με αεροπλάνο σε Λυόν κι από κει με απευθείας TGV από το αεροδρόμιο στο Saint Roche στο Μοντπελιέ
- Με αεροπλάνο σε Μασσαλία ή Τουλούζη, μετάβαση στο σταθμό στο κέντρο της αντίστοιχης πόλης κι από κει TGV για Montpellier
- Με αεροπλάνο στη Βαρκελώνη ή στο Παρίσι (Vueling/easyjet), μετάβαση στο κέντρο της πόλης και από κει τρένο.

Για εντυπώσεις από μια μέρα στην πολη, http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...%E3%E1%EB%EB%DF%E1.html?garpg=6#content_start
 

elbono

Member
Μηνύματα
190
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
?????
Ευχαριστω το μονο προβλημα για τις αεροπορικες πτησεις υπαρχει στο γεγογνος οτι ειμαστε κοντα στη θεσσαλονικη ,αλλα αποτι εχω καταλαβει θα κανω το γυρο του θριαμβου για να φτανω εκει!!
taver η εμπειρια σου τι λεει για τον κοσμο εκει???
 

kostasvolos

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
geia sas paidia, exw skopo na paw k egw Montpellier.lew na parw to aeroplano apo athina gia parisi kai meta apo kei gia Montpellier. apla dn mporw na vrw kati gia metafora apo parisi gia montpellier... mhpws 3erete tipota? elbono esu telika pws phges?
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Τα μηνύματα πρέπει να γράφονται στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ για να είναι ευανάγνωστα. Η χρήση των greeklish απαγορεύεται στο φόρουμ.

http://www.travelstories.gr/rules.php
 

kostasvolos

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
συγνωμη δεν το ηξερα... λοιπον θελω τα ταξιδεψω στο μοντπελλιε και εχω σκοπο να ξεκινησω απο αθηνα να παω παρισι κ μετα απο κει για μοντπελλιε, το προβλημα ειναι πως δν μπορεσα να βρ καποιες ολοκληρωμενες πληροφοριες. μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος? για το τρενο βασικα απ'οτι ξερω... και απο τιμες τι παιζει για το τρενο.. ευχαριστω εκ των προτέρων...
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
συγνωμη δεν το ηξερα... λοιπον θελω τα ταξιδεψω στο μοντπελλιε και εχω σκοπο να ξεκινησω απο αθηνα να παω παρισι κ μετα απο κει για μοντπελλιε, το προβλημα ειναι πως δν μπορεσα να βρ καποιες ολοκληρωμενες πληροφοριες. μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος? για το τρενο βασικα απ'οτι ξερω... και απο τιμες τι παιζει για το τρενο.. ευχαριστω εκ των προτέρων...
Train ticket: TGV-europe.com cheap train ticket & hotel booking
Νομίζω ότι θα σε βοηθήσει. Μπορείς να κάνεις ηλεκτρονική κράτηση. Η διαδρομή είναι περίπου 3 ώρες και 20 λεπτά. Προσοχή στις προσφορές, οι οποίες στις περισσότερες περιπτώσεις δεν ακυρώνονται ούτε όμως κι επιδέχονται αλλαγές.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
ειναι καλύτερα λετε να παω απο θεσ/νικη στην βαρκελωνη και απο κει στο μοντπελλιε?? γιατι τα τρενα ειναι ακριβα απ'οτι καταλαβα!
Από τη Βαρκελώνη έχει μόνο 3 τρένα την ημέρα, τα οποία συνεπάγονται και μετεπιβίβαση. Από το Παρίσι είναι πολύ περισσότερα ,(αρκετά γρηγορότερα από την εναλλακτική του λεωφορείου από τη Βαρκελώνη), απευθείας, και αν κλείσετε νωρίς από την ιστοσελίδα που σας παρέπεμψα, μπορείτε να επωφεληθείτε αρκετά χαμηλών τιμών.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.047
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Πάρε ένα αεροπλάνο για Τουλούζη ή Μασσαλία (απευθείας Air France από Αθήνα), από εκεί ένα λεωφορείο για τον τοπικό σιδηροδρομικό σταθμό και από κει το TGV. Στο Παρίσι για να το κάνεις αυτό είναι ταλαιπωρία, και είναι και πολύ πιο μακριά...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.161
Μέλη
38.913
Νεότερο μέλος
PanagiotisCPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom