ΗΠΑ My dream, my New York!

gkemma13

Member
Μηνύματα
14
Likes
17
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ταξίδεψα βραδιάτικα και εχω να πω πως και σε μένα κύλησε ένα δάκρυ βλέποντας όλες αυτές τις φωτογραφίες καθώς περιμένω με ανυπομονησία να πατήσω το πόδι μου εκεί στο μέλλον . Ωραιο φωτογραφικο υλικο!
 

myrt.aki

Member
Μηνύματα
44
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού !
Ταξίδεψα βραδιάτικα και εχω να πω πως και σε μένα κύλησε ένα δάκρυ βλέποντας όλες αυτές τις φωτογραφίες καθώς περιμένω με ανυπομονησία να πατήσω το πόδι μου εκεί στο μέλλον . Ωραιο φωτογραφικο υλικο!
Σ´ευχαριστώ πολύ!
 

Desiro

Member
Μηνύματα
285
Likes
625
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Χαχαχα όπως βλέπεις το φαγητό για εμένα και τη παρέα μου έπαιξε ρόλο κλειδί στο ταξίδι ! Για brunch κλπ τσέκαρε επίσης το buvette στην grove st όπως επίσης και το the smith ! Ααα και για steak μόλις θυμήθηκα οτι θέλαμε να πάμε σαν τρελοί στο Peter Luger steak house αλλα για κάποιο λόγο(που δεν θυμάμαι) δεν έκατσε, ευκαιρία λοιπόν να πας και να μας πεις τι χάσαμε
Τα σημειώνω να είσαι σίγουρη !! Για το steak house πηγε ενας φιλος μου ,,,μου ειπε οτι ηθελε να κανεις κρατηση αρκετο καιρο πριν και οχι εμπορικη ωρα πχ αυτοι ειχαν κλεισει 16.15 το μεσημερι αν θυμαμαι καλα!! Μου ειπε οτι ηταν αρκετα ακριβο και οτι δωσανε μαζι με το φιλοδωρημα γυρω στα 100 το ατομο !! Τωρα φυσικα και αξιζε αλλα το θεμα ειναι κατα ποσο αξιζε τα 100€ γτ πρεπει να πας και στο Μπρουκλιν νομιζω!! Για ψωνια απ οτι εχω καταλαβει απ τις ιστοριες εδω περα το Century 21 υπερεχει με διαφορα απο ολα τ αλλα ετσι;;
 

myrt.aki

Member
Μηνύματα
44
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού !
Τα σημειώνω να είσαι σίγουρη !! Για το steak house πηγε ενας φιλος μου ,,,μου ειπε οτι ηθελε να κανεις κρατηση αρκετο καιρο πριν και οχι εμπορικη ωρα πχ αυτοι ειχαν κλεισει 16.15 το μεσημερι αν θυμαμαι καλα!! Μου ειπε οτι ηταν αρκετα ακριβο και οτι δωσανε μαζι με το φιλοδωρημα γυρω στα 100 το ατομο !! Τωρα φυσικα και αξιζε αλλα το θεμα ειναι κατα ποσο αξιζε τα 100€ γτ πρεπει να πας και στο Μπρουκλιν νομιζω!! Για ψωνια απ οτι εχω καταλαβει απ τις ιστοριες εδω περα το Century 21 υπερεχει με διαφορα απο ολα τ αλλα ετσι;;
Αν έχεις αρκετές μέρες στη διάθεσή σου και μπορείς να αφιερώσεις μια από αυτές σε ψώνια θα σου πρότεινα να πας στο woodbury common outlets. Είναι εκπτωτικό χωριό (μεγαλοχώρι θα το χαρακτήριζα :p ) έχει πραγματικά καλές εκπτώσεις και ευκαιρίες αλλά αξίζει μια επίσκεψη ΜΟΝΟ αν είσαι αποφασισμένος να διαθέσεις αρκετές ώρες και χρήματα για shopping! Αν δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα τότε πας century 21 ! Έχει καλές τιμές απλά εμένα αυτό που με χάλασε ήταν ότι γίνεται πανζουρλισμός στα ράφια όλα ήταν ανακατεμένα, κάπως απεριποίητα θα έλεγα και μου φάνηκαν και λίγο παλαιακά τα ρούχα και τα παπούτσια....όχι οτι δεν βρήκα να ψωνίσω φυσικά χαχα! Πάντως μην ανησυχείς για τα ψώνια, αν έχεις τα μάτια σου ανοιχτά μπορείς ανα πάσα ώρα και στιγμή να βρεις κάτι να ψωνίσεις εκεί πέρα!
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Για το Woodbury συμφωνώ ότι είναι ημερήσια εκδρομή. Φεύγουν λεωφορεία σε τακτά διαστήματα απο το Port Authority bus terminal
https://web.coachusa.com/shortline/...ageName=&nt=/ss.listing.asp&cbid=254910182213
Συμβουλευτικά αν πάτε για ψώνια πάρτε και μιά βαλίτσούλα μαζί σας. Αποδεικνύεται πολύ χρήσιμη για να μην κουβαλάει κανείς.
Για outlet απο brand names υπάρχει και το Marshalls που είναι δίπλα με το Bed Bath and Beyond (6η με 19η)
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Κάτι που ξέχασα να αναφέρω: Στα Macy's δίνουν έκπτωση 10 ή 11% επιδεικνύοντας το διαβατήριό σας. Ρωτήστε στο κατάστημα για να σας παραπέμψουν στο γραφείο και να πάρετε το αντίστοιχο κουπόνι
 

Desiro

Member
Μηνύματα
285
Likes
625
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα! Καί εγώ έτοιμος το Μάρτιο εκεί! Μέρα με τη μέρα μεγαλώνει τό... άγχος μου!!! Θα σάς παρακολουθώ! :);)
Ξεκινα απο τωρα το ψαξιμο!! Εγω σε ενα μηνα φευγω και εχω αγχωθει χαχα
 

Desiro

Member
Μηνύματα
285
Likes
625
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Κάτι που ξέχασα να αναφέρω: Στα Macy's δίνουν έκπτωση 10 ή 11% επιδεικνύοντας το διαβατήριό σας. Ρωτήστε στο κατάστημα για να σας παραπέμψουν στο γραφείο και να πάρετε το αντίστοιχο κουπόνι
Πολυ χρησιμη πληροφορια!!!! Σε ευχαριστουμε πολυ!!
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Στο Century21 είχα πάει μία φορά το 2002. Η εικόνα που μου έχει μείνει είναι αυτή που περιγράφει η Myrta.ki. Ανακατεμένα ρούχα. Ομως είχα ψωνίσει σε πολύ καλές τιμές λευκά είδη (η Αμερική είναι παράδεισος γι'αυτά) και τσάντες. Με λίγη υπομονή και αναλόγως τί είδος σε ενδιαφέρει θα βρείς πράγματα. Century21 έχει και κοντά στο central park και εκεί που ήταν οι δίδυμοι πύργοι.
Στην τελευταία μου επίσκεψη στην Αμερική ανακάλυψα τα Marshalls που είναι stock για πολύ γνωστές αμερικάνικες μάρκες σε απίστευτες τιμές.
Επίσης στην Broadway μεταξύ 27-32 str εχει μαγαζιά με κολόνιες σε καταπληκτικές τιμές. Μιλάμε φυσικά για Αμερικάνικες μάρκες γιατί οι Ευρωπαικές δεν έχουν ιδιαίτερη διαφορά με εδώ.
Πάντως μην ανησυχείς, όλα σχεδόν τα καταστήματα προσφέρουν ευκαιρίες. Είναι τόσο δελεαστικά που με κάνουν να αναβάλω για αργότερα ταξίδι στην Αμερική (μέχρι να βγούν τα καινούργια πούπουλα)!!:lol:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.158
Μηνύματα
882.401
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom