Μιανμάρ (Βιρμανία) Myanmar (Βιρμανία) - Οκτώβρης 2007

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Ευχαριστώωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!:clap::clap::clap:

(θα πάρω κι εγώ έναν πράσινο Βουδα όταν πάω...Θα καθόμαστε τα κρύα βράδια του χειμώνα και θα τους χαϊδολογάμε τις κοιλιές και θα τους κατσιάζουμε κάνοντας ευχές!!!)
στην bagan να πας στο μαγαζί της sasha. είναι μιά φοβερή αντικερί αλλα σε τιμές απίστευτες..εκεί θα βρείς τα παντα και πολύ φθηνότερα απο αλλού...θα σε παει ο οδηγός σου,μετά το καμμένο ηλιοβασίλεμα που θα απολαύσεις στην κοιλάδα των 2500 κόκκινων ναών!! αποκορύφωμα τα μυρωδάτα τσάγια ,και η ξεκούραση στα υφαντά χαλιά τους και ταφτάνια τους ..κατάχαμα!!!!
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ονειρεμένο Ταξίδι
Trobriand Islands...
Αχ, τι μου κάνεις τώρα!!!!!!!!!!!!! Ως το Δεκέμβρη, με βλέπω είτε να σπάω τα δόντια της τσατσάρας μου είτε να τραβάω γραμμές στον τοίχο, κάθε τέσσερις κάθετες γραμμές και μια οριζόντια, όπως κάνουν οι κατάδικοι..............άντε να ηρεμήσεις μετά.......
 

panos1979

Member
Μηνύματα
12
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Aιγυπτο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βορεια Κορεα
Υπεροχο πραγματικα,εχω επισκευθει την περιοχη,οχι ομως τη Βιρμανια,εχω παει Τϋλανδη και Κινα,υπεροχη εμπειρια,οπως και η Κουβα.Σε λιγες μερε 20 του Σεπτεμβρη παω Μαροκο,αλλα το μεγαλο στοιχιμα ειναι για τον εππμενο Οκτωβρη,Βορεια Κορεα!!!Ειμαι καινουριος εδω renata κ δεν εχω ιδεα για το που γραφεις τις εμεπιριες σου,οποιος θελει βοηθαει λιγο!Ευχαριστω!!!
 

DRAKFIREMAN

Member
Μηνύματα
272
Likes
243
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη-Ιαπωνία
Ρενάτα υπέροχη η ιστορία σου και όχι κουραστική.Ευτυχώς που διαβάζουμε τέτοιες ιστορίες και ταξιδεύουμε νοερά γιατί τώρα με την κρίση έχουν δυσκολέψει τα ταξίδια.
 

FRIDA08

Member
Μηνύματα
445
Likes
1.298
Επόμενο Ταξίδι
???Covid Era
Ονειρεμένο Ταξίδι
Διάστημα
Τι διαμαντάκι ήταν αυτό που δεν το είχα διαβάσει? Ρενάτα υπέροχες φωτογραφίες και αφήγηση. Ωραία ξεκίνησε η εβδομάδα. Ευχαριστώ.
 

Μάργα

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΡΜΑΝΙΑ
Ρενάτα καλή σου μέρα! Σκεφτόιμαστε με μια φίλη τον Ιούλιο να επισκεφθούμε τη Βιρμανία με το ταξιδιωτικό γραφείο Versus με το οποίο κάναμε και άλλα ταξίδια. Η περιγραφή σου ήταν βοηθητική και αρκετά ζωντανή. Σε ευχαριστώ.

Δηλαδή αν αθέλουμε να επισκεφθούμε μια χώρα με παρθένα γη και έντονο το μυστικιστικό στοιχείο η Βιρμανία αξίζει ε; Βασικά μεγάλη μου επιθυμία ήταν να πάω Θιβέτ- Νεπάλ αλλά μετά το χτύπημα του εγκέλαδου τα σχέδια άλλαξαν.... Μαγευτικές οι εικόνες που ανέβασες Ρενάτα και σε ευχαριστούμε!
 
Last edited by a moderator:

Sandra_D

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βιρμανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού-Μεξικό
Ρενάτα καλή σου μέρα! Σκεφτόιμαστε με μια φίλη τον Ιούλιο να επισκεφθούμε τη Βιρμανία με το ταξιδιωτικό γραφείο Versus με το οποίο κάναμε και άλλα ταξίδια. Η περιγραφή σου ήταν βοηθητική και αρκετά ζωντανή. Σε ευχαριστώ.

Δηλαδή αν αθέλουμε να επισκεφθούμε μια χώρα με παρθένα γη και έντονο το μυστικιστικό στοιχείο η Βιρμανία αξίζει ε; Βασικά μεγάλη μου επιθυμία ήταν να πάω Θιβέτ- Νεπάλ αλλά μετά το χτύπημα του εγκέλαδου τα σχέδια άλλαξαν.... Μαγευτικές οι εικόνες που ανέβασες Ρενάτα και σε ευχαριστούμε!
Καλημέρα! Σκέφτομαι και εγώ να πάω Βιρμανία με Versus και ήθελα να σε ρωτήσω αν έκανες το ταξίδι σου και αν έμεινες ικανοποιημένη! Το προτείνεις?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.601
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom