Μιανμάρ (Βιρμανία) Myanmar..... ημερήσια εκδρομή

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Ρε Γιώργο..αυτα με την βίζα το είχαμε συζητήσει,γι αυτό σου έδωσα και τα στοιχεία του φίλου μου εκεί .
θα του έστελνες τα σχετικά και αυτός θα στα ετοίμαζε ολα και θα σου την έδινε στο αεροδρόμιο της Yangoon.ξέραμε οτι έχει μια ιδιαιτερότητα και πρέπει να δοθείι απο το βιρμανικο κράτος το οκ για την έκδοσή της..
μετά κατάλαβα οτι έχεις βρεί άλλη ακρη και ήμουνα ήσυχη.
οτι και να έγινε όμως, σίγουρα θα υπήρξε λόγος. ειμαι περίεργη..
 

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
πέρασμα καρακορουμ
τα εισιτηρια με την αεροπορικη εταιρεια την AIR ASIA κλειστηκαν απο νωρις αλλα visa πηρα στις 19-10 μεσω του πρακτορειου magadotours στην yangkon.
κοστος 65 usd για την visa,
στην πτηση για την βιρμανια στο αεροπλανο δεν υπηρχαν πολλοι τουριστες και γενικα δεν ηταν γεματο.
το αεροδρομιο εντυπωσιακο με την πρωτη ματια.
οι ελαχιστοι επισκεπτες περιμεναμε στη σειρα για την VISA..
οι περισσοτεροι ειχαν ηδη visa και περασαν αμεσως τον ελεγχο..
εμενα με πλησιασε ενας υπαλληλος εχοντας αντιγραφο του διαβατηριου απο το πρακτορειο και με φωναξε..
συντομα και με πολυ φιλικοτητα ετοιμασε το αυτοκολητο και το κολησε στο διαβατηριο μου.
ολα τα χαρτια ηταν απο υπολογιστη και γενικα η πρωτη εντυπωση ηταν πολυ καλη.
συμπληρωσα κατι χαρτια με το ονομα και τα σχετικα και απλα τα σφραγισαν τυπικα.
πολυ μεγαλη χαλαροτητα ειδα .....................
 

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
πέρασμα καρακορουμ
ερση , οταν εχεις ενα ταξιδι μπροστα σου πρεπει να εισαι απολυτα υγιης πριν φυγεις και ειδικα οταν ταξιδευεις μονος .....
εγω απλα ειχα προβλημα και ...............εφυγα ..
μην μου πεις γιατι ....
ουτε εγω ξερω..:roll::roll::roll:
 

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
πέρασμα καρακορουμ
ρενατα ,
τους εστειλα μηνυμα πολλες φορες αλλα δεν απηντησαν...
εστειλα και σε ενα αλλο πρακτορειο αλλα και εκεινο δεν απηντησε.
τελικα ειμουν τυχερος και στο τελευταιο πρακτορειο που βρηκα μας εστειλαν θετικα μηνυματα και θα πω οτι εμεινα πολυ ευχαριστημενος απο την εξυπηρετηση τους..
την παρασκευη πηγα και στο γραφειο τους και τους γνωρισα ...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Παιδιά, μην τον ζορίζετε πολύ και τον ξαναπιάσει... Αφήστε τον λίγο χαλαρά και θα σας τα πεί όλα (τ' ακούς Γιώργο? και για τις ουρές και για τις γνωριμίες που έκανες, όλα! - όχι μόνο φωτογραφίες - αλλά χωρίς άγχος, όπως σού'ρχεται - ήδη έκανες την αρχή) - υπομονή και θα ξεδιπλώσει το ταλέντο του (που λόγω μετριοφροσύνης λέει ότι δεν έχει).
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Γιώργο εύχομαι να είσαι καλά και μην ανησυχείς.. Η Ινδοκίνα σίγουρα σε περιμένει..
 

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
πέρασμα καρακορουμ
ενταξει Λαζαρε θα τα ομολογησω ολα......
θα παω λιγο πισω την ιστορια και θα πω οτι στην bangkok ενω ειχα περιπου τεσσερεις ωρες αναμεσα στην αφιξη και αναχωρηση για βιρμανια προλαβα το αεροπλανο στο παρα πεντε ..
ο λογος ηταν οτι το chek in της air asia ειχε μπλοκαρει και δεν δουλευαν οι υπολογιστες και ολοι περιμεναν..
σε λιγη ωρα εγινε το αδιαχωρητο στον τομεα Ε οπου ειναι η air asia..
την ανωτερω αεροπορικη εταιρεια την προτιμουν ολοι γιατι τα εχει ολα και ...συμφερει...παντου εχει πτησεις και καλες τιμες..
και αφου εδωσα την βαλιτσα με 13 κιλα εφυγα για να παω σιγα -σιγα στην εξοδο αλλα η εκπληξη ηταν μεγαλη οταν ειδα μπροστα μου μεσημεριατικα ...απειρους επιβατες για ελεγχο διαβατηριων...η ουρα σαν φιδακι και δεν περπατουσε καθολου...πανω απο μια ωρα και τιποτα ακομη...
εβλεπα την εξοδο αλλα ......
τελικα ηρθε και η σειρα μου ...
εφυγα τρεχοντας μεχρι τον ελεγχο των χειραποσκευων ..
και οπως λενε οτι οταν βιαζεσαι κατι συμβαινει ο υπαλληλος μου ζητησε στον ελεγχο να βγαλω ζωνη και παπουτσια .....
στην συνεχεια εγινα καπνος και ........εφθασα on -time
 

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
πέρασμα καρακορουμ
Γιώργο εύχομαι να είσαι καλά και μην ανησυχείς.. Η Ινδοκίνα σίγουρα σε περιμένει..
καλησπερα γιαννουλα ...
να εισαι καλα και σε ευχαριστω πολυ :clap::clap:
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.032
Κάτι γίνεται με αυτό το μέρος... ΕΡΣΗ να δεν κάνω λάθος κι εσύ εκεί δεν είχες πάει πέρσι και γύρισες άρον άρον??? :roll:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.220
Μηνύματα
884.134
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom