ΗΠΑ N.Υορκη,Σικαγο,Μαιαμι.

Kingston

Member
Μηνύματα
64
Likes
15
Γεια σας παιδια και καλη χρονια,λεω αν ολα πανε καλα να παω ταξιδι στη Ν.Υορκη και το Μαιαμι και αν βολεψει να κολησω και το Σικαγο καπου ενδιαμεσα.Επειδη δεν ακολουθαει κανεις απ τη παρεα αποφασισα να παω μονος παλι...θα ηθελα τη γνωμη και τη βοηθεια σας στα εξης ζητηματα:Να παω οργανωμενα με γκρουπ στη ΝΥ και μετα να συνεχισω μονος για Μαιαμι,Σικαγο? Υπαρχει η δυνατοτητα να γινει αυτο απ το γραφειο?Να κλεισω ατομικο απο γραφειο για πιο οικονομικα?Λεει μονος στο ΝΥ και Μαιαμι?Απ το ιντερνετ δεν μπορω γιατι δεν εχω καρτα και δεν θελω να βγαλω.Το ταξιδι το προγραμματιζω 5-20 Μαρτιου περιπου.Εχω μπερδευτει πολυ,με γκρουπ η μονος?Υπαρχει κατι για τη περιοδο που θελω απο Θεσσαλονικη η Αθηνα?Παρακαλω δωστε τα φωτα σας.Ευχαριστω πολυ.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δε νομίζω ότι υπάρχει έστω και ένας που θα σου πει να πας στη Νέα Υόρκη με γκρουπ. Είναι η ιδανική πόλη για να πας μόνος. Αγγλικά φαντάζομαι μιλάς.

Πάντως για 15 μέρες τα βρίσκω ζόρικα και ΝΥ και Μαιάμι και Σικάγο.
 

Kingston

Member
Μηνύματα
64
Likes
15
Δευκαλιων σ ευχαριστω πολυ,απ οτι ειδα εχεις παει ΝΥ και Μαιαμι.Πηγες μονος?Αν σου ειναι ευκολο μπορεις να μου πεις που να ψαχτω για φθηνα εισητηρια?(Το σκεφτομαι να παω μονος μηπως βαρεθω γι αυτο σκεφτηκα το γκρουπ).Το Σικαγο μαλλον ακυρο.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ναι μόνος μου έχω πάει, μην ανησυχείς καθόλου, δεν πρόκειται να βαρεθείς μόνος σου. Για φτηνά εισητήρια απλά μπαίνε καθημερινά στο σάιτ εδώ, έχουμε μια ενότητα που τα παιδιά βάζουν ότι προσφορά βγάζουν οι αεροπορικές, οπότε αν βγει κάτι εξαιρετικό θα το δεις σίγουρα εδώ (ή και στο twitter αν χρησιμοποιείς TravelStories (travelstoriesgr) on Twitter )

Αυτή τη στιγμή τί τιμές βρίσκεις για τις ημερομηνίες που θέλεις;
 

Kingston

Member
Μηνύματα
64
Likes
15
Ωραια, αρχιζω να βαζω τα πραγματα σε μια σειρα,το βλεπω να πηγαινω μονος.Η αληθεια ειναι οτι ακομα δεν εψαξα τιποτα γιατι ειχα επικεντρωθει στο θεμα της παρεας.Αρχιζω το ψαξιμο λοιπον και βλεπουμε.Ευχαριστω πολυ Δευκαλιων και οποιδηποτε αλλη βοηθεια θα μου ειναι χρησιμη.
 

Bosporos

Member
Μηνύματα
131
Likes
191
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλανδη Καμποτζη
Ταξίδι-Όνειρο
Μπουένος Άιρες
Γεια χαρά!
έχω μια συμβουλή. Αν πρόκειται να ταξιδέψεις μόνος, ρίχε μια ματιά στο CouchSurfing - Participate in Creating a Better World, One Couch At A Time Είμαι μέλος πολλά χρόνια. Είναι για ταξιδιώτες που φθάνουν κάπου και δεν ξέρουν κανέναν ( μπορείς να μείνεις στα σπίτια των μελών, να βγεις βόλτες κλπ.) Είναι απολύτως ασφαλές και πολύ ενδιαφέρον κλαμπ.
καλά ταξίδια
 

sotomayor

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ-ΒΡΥΞΕΛΛΕΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΚΑΛΗΔΟΝΙΑ
Κι εγώ σκέφτομαι να πάω, το καλοκαίρι όμως, Μαιάμι-Ορλάντο και γενικά όλη τη Φλόριντα (για 14 ημέρες) συν Μεξικό ή Νέα Υόρκη (άλλες 7 ημέρες). Δεν έχω ακόμη αποφασίσει. Πάντως οι καλύτερες τιμές που έχω βρει μέχρι τώρα είναι με british από Λονδινο.
 

Kingston

Member
Μηνύματα
64
Likes
15
Σας ευχαριστω παρα πολυ παιδια για τις πληροφοριες,οτιδηποτε αλλο θα ειναι χρησιμο,το ψαξιμο συνεχιζεται.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.253
Μηνύματα
885.129
Μέλη
38.935
Νεότερο μέλος
newrevie

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom