N..Y..

Boxeraki

Member
Μηνύματα
187
Likes
182
Επόμενο Ταξίδι
Χαβάη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα
Και ναι λοιπόν μετά από 5 μήνες και 15 μέρες περίπου αποφάσισα να κάνω την αρχή να γράψω κάτι..The next step λοιπόν New York..τι να πω και τι να γράψω..? από που να αρχίσω..?
25 Σεπτεμβρίου και το αεροπλάνο είναι στον αέρα για ένα βήμα που δεν φανταζόμουν ποτέ..Μόνιμος κάτοικος Νέας Υόρκης..

Βήμα βήμα θα αναλύσω την ιστορία..δυσκολίες πως αντιλαμβάνομαι και συνηθίζω το νέο περιβάλλον..
όποιος θέλει να ρωτήσει κάτι ευχαρίστως..:)
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.815
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
σου εύχομαι ολόψυχα να είναι όσο ποιο καλή γίνετε η παραμονή και η διαμονή σου εκεί.
ότι και να γράψεις νομίζω θα είναι πολύ χρήσιμο για όλους τους μελλοντικούς επισκέπτες της ωραίας αυτής μεγαλούπολης.
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.000
Likes
2.093
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Περιμενουμε τα νεα σου. Καλη αρχη!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ωωωωω μπραβο σου και καλη αρχη!!!
Πως και βρεθηκες εκει ,,αν δε γινομαστε αδιακριτοι?
 

Boxeraki

Member
Μηνύματα
187
Likes
182
Επόμενο Ταξίδι
Χαβάη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα
Ωωωωω μπραβο σου και καλη αρχη!!!
Πως και βρεθηκες εκει ,,αν δε γινομαστε αδιακριτοι?
Mετανάστης με το ζόρι:) διότι αγάπησα...λέω με το ζόρι γιατί ήμουν από τους τυχερούς Έλληνες και δεν είχα ανάγκη να μεταναστεύσω για δουλειά..και μην παρεξηγηθώ..αυτό δεν σημαίνει ότι με χαλάει εδώ που είμαι..
 

thgr

Member
Μηνύματα
362
Likes
288
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Να περνάς όμορφα. Το πρώτο που μου ήρθε να ρωτήσω είναι εάν είναι εύκολο να βρει κανείς δουλειά στη Νέα Υόρκη και να εξασφαλίσει βίζα διαμονής.
 

Boxeraki

Member
Μηνύματα
187
Likes
182
Επόμενο Ταξίδι
Χαβάη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα
Σε ευχαριστώ πολύ:)
Ναι νομίζω ότι είναι αρκετά εύκολο να βρει κάποιος δουλειά..το δύσκολο είναι να κάνει αρκετά λεφτά ώστε να μπορεί να επιβιώσει αξιοπρεπώς μιας και τα ενοίκια ήταν που ήταν ακριβά τώρα τείνουν να γίνουν απαγορευτικά...και ας υποθέσουμε ότι ξεπερνιέται και το εμπόδιο διαμονή..είναι πραγματικά δύσκολο να βγάλει κάποιος χαρτιά..

Οκ θα μου πεις αυτό σημαίνει ότι δεν αξίζει μια προσπάθεια..? προσωπικά καθημερινά ζω και γνωρίζω ανθρώπους που ήρθαν και έρχονται με ένα όνειρο για κάτι καλύτερο..άλλοι το πέτυχαν..άλλοι θα το πετύχουν και βέβαια πολλοί θα αποτύχουν..όπως παντού! εγώ προσωπικά έχω να πω αξίζει η προσπάθεια..ανάλογα βέβαια και από το τι αφήνεις πίσω..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.737
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom