ΗΠΑ New York Σεπτεμβριος 12 μαραθωνιος ξενοδοχειου!

vasnikos

Member
Μηνύματα
37
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
αιγυπτος
Ταξίδι-Όνειρο
νεα υορκη
Καλησπερα σε ολους τους τραβελμανια!Οπως λεει και ο τιτλος ψαχνω ξενοδοχειο για τν σεπτεμβριο 21-28 κατι οσο γντ καλο,που να μην ειναι πανω απο 150$ τν νυχτα(μονο δωματιο).εχω διαβασει πολλα θεματα αλλα δεν μπορω ν βρω κατι στς τιμες αυτεσ.(σορρυ αν κουραζω).Θα μου προτεινατε να μεινω εκτος κεντρου πχ Long Island City?και αν ναι οι μετακινησεις μου θα ειναι ευκολες μ μετρο?ή με ταξι ποσο περιπου θα μ κοστισει?
 

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Κοντά βλέπω πως είναι η περιοχή αυτή.
Λογικά με το μετρό θα είσαι σε σύντομο χρόνο Μανχάταν.
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Kαλο ειναι οταν θελεις να δεις τη Ν.Υ να μενεις κεντρικα για να μπορεις να δεις οσα πρεπει και να εισαι μεσα στο πνευμα της πολης.
 

DeMiNiO21r

Banned
Μηνύματα
25
Likes
2
η δικία μου η γνώμη είναι ότι το ξενοδοχείο εκτός από τις βασικές ανέσεις όπως καθαριότητα τουαλέτα κ.τ.λ. δεν θα πρέπει να είναι ακριβό και επειδή στο μεγάλο μήλο τα ξενοδοχεία είναι πολύ ακριβά καλά θα ήταν να κοιτάξεις προς τα περίχωρα. Ούτος ή άλλως για έναν ύπνο θα πάς έκτος αν έχεις σκοπό να την βγάλεις στο ξενοδοχείο.
κοίταξε να έχει πάρκινκ αν νοικιάσεις αυτοκίνητο (αν ισχύει αυτό και 40 χλμ. μακρία να είναι δεν θα έχεις πρόβλημα) , αν δεν νοικιάσεις κοίταξε να έχει πρόσβαση σε μετρό και λοιπές συγκοινωνίες και ενοείτε επειδή μιλάμε για Αμερική και ειδικά Νέα Υόρκη να μην είναι σε γειτονιές γκέτο.... αυτά από την εμπειρία μου απο Αμερική. οτί άλλο θέλεις να σε βοηθήσω με χαρά.

Άσχετο στο Λ.Α. έμεινα σε Μοτέλ και ήταν μια χαρά.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Καλησπερα σε ολους τους τραβελμανια!Οπως λεει και ο τιτλος ψαχνω ξενοδοχειο για τν σεπτεμβριο 21-28 κατι οσο γντ καλο,που να μην ειναι πανω απο 150$ τν νυχτα(μονο δωματιο).εχω διαβασει πολλα θεματα αλλα δεν μπορω ν βρω κατι στς τιμες αυτεσ.(σορρυ αν κουραζω).Θα μου προτεινατε να μεινω εκτος κεντρου πχ Long Island City?και αν ναι οι μετακινησεις μου θα ειναι ευκολες μ μετρο?ή με ταξι ποσο περιπου θα μ κοστισει?
Όπως σου είπαν και οι άλλοι, αν μείνεις εκτός κέντρου, απλά δες σε έναν χάρτη, που βρίσκεται το μετρό.
Εγώ long island έμεινα, αλλά ήταν άλλη περίπτωση-είχαμε κοντά φίλη και συνήθως περνούσε με τ'αμάξι και μας έπαιρνε.
Τα ταξί γενικά είναι λίγο ακριβά, οπότε αν έχεις σκοπό να μείνεις long island και να πηγαινοέρχεσαι με ταξι 2 φορές τη μέρα και να δίνεις άλλα 50-60 ευρώ, άστο καλύτερα.
Εξαρτάται πάντα απο την παρέα, αν είστε άντρες μόνο, είναι πιο εύκολο να παίρνετε μετρό και πιο αργά κλπ, αν είναι γυναίκες μαζί, ε είναι λίγο επίφοβο (ποτέ δεν ένιωσα κίνδυνο, αλλά μπορεί εκείνες να φοβούνται ή να νομίζουν πως κάτι μπορεί να συμβεί).
Εγώ έμεινα σε αυτό, αλλά δε νομίζω ότι είναι και ευακιρία η τιμή..

Booking.com: Ravel Hotel, Queens, Η.Π.Α. - 347 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!

πάντως μέιναμε πολύ ευχαριστημένοι όσον αφορά το ξενοδοχείο καθ'αυτό.
 

vasnikos

Member
Μηνύματα
37
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
αιγυπτος
Ταξίδι-Όνειρο
νεα υορκη
Όπως σου είπαν και οι άλλοι, αν μείνεις εκτός κέντρου, απλά δες σε έναν χάρτη, που βρίσκεται το μετρό.
Εγώ long island έμεινα, αλλά ήταν άλλη περίπτωση-είχαμε κοντά φίλη και συνήθως περνούσε με τ'αμάξι και μας έπαιρνε.
Τα ταξί γενικά είναι λίγο ακριβά, οπότε αν έχεις σκοπό να μείνεις long island και να πηγαινοέρχεσαι με ταξι 2 φορές τη μέρα και να δίνεις άλλα 50-60 ευρώ, άστο καλύτερα.
Εξαρτάται πάντα απο την παρέα, αν είστε άντρες μόνο, είναι πιο εύκολο να παίρνετε μετρό και πιο αργά κλπ, αν είναι γυναίκες μαζί, ε είναι λίγο επίφοβο (ποτέ δεν ένιωσα κίνδυνο, αλλά μπορεί εκείνες να φοβούνται ή να νομίζουν πως κάτι μπορεί να συμβεί).
Εγώ έμεινα σε αυτό, αλλά δε νομίζω ότι είναι και ευακιρία η τιμή..

Booking.com: Ravel Hotel, Queens, Η.Π.Α. - 347 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!

πάντως μέιναμε πολύ ευχαριστημένοι όσον αφορά το ξενοδοχείο καθ'αυτό.
παιδια ευχαρηστω για τις πληοροφοριες!_antonis_ η περιοχη llong island πως σ φανηκε?θα παω με τν κοπελα μ και μ κοβω να χρησιμοιποιω συχνα το μετρο.το οποιο ελπιζω να εξυπηρετει απο την περιοχη προσ κεντρο.παντως εκει βρησκω ξενοδοχειο σ νορμαλ τιμες απο 570 εως 900 κατι +πρωινο τα περισσοτερα.οπως αυτο Booking.com: Wyndham Garden Long Island City / Manhattan View Hotel, Queens, Η.Π.Α. - 40 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
DeMiNiO21r και η δικια μου η αποψη ειναι αυτη βασικες ανεσεισ σε νορμαλ τιμες ομως..βλεπω διαφορα στο κεντρο μ κοινοχρηστες τουλ π οι γυναικες εχουν τα θεματακια τους και τιμες στο ταβανι..αυτο για κεντρο πως το βλεπεται εχει μια προσφορα εως τησ 30 Latham Hotel - New York, United States | Εγγύηση χαμηλότερης τιμής | Otel.com
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Αν ειναι η πρωτη σου φορα στη ΝΥ αξιζει να πληρωσεις το παραπανω για να μεινεις Manhattan. Για τοσο λιγες μερες επιβαλλεται. Δεν χρειαζεται να κλεισεις και πρωινο, μπορεις να βρεις παντου οικονομικοτατα.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
1.395
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!

vasnikos

Member
Μηνύματα
37
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
αιγυπτος
Ταξίδι-Όνειρο
νεα υορκη
τις κριτικες στο trip advisor τις διαβασες? 101 ατομα κατι θα ξερουν...
τα διαβασα ειρηνη,εγω ειμαι θετικοσ για το λαθαμ χοτελ...εσυ τι λες?υπαρχει κανεις που να εχει μεινει?
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
1.395
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
οταν λενε για ποντικια, κοριους και μουχλα... ακομα το σκεφτεσαι? Και στο booking το ιδιο λενε τα σχολια. υπαρχει θεμα με την καθαριοτητα. Μηπως αυτος ειναι ο λογος που δεν κανει κρατησεις το booking?
 

swift96gr

Member
Μηνύματα
188
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Ότι κάτσει
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη (ξανά)

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom