ΗΠΑ new york για 5 μερες-αξιζει?

LunaDark

Member
Μηνύματα
93
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γυρος του κοσμου
Προκειται να παω για τριτη φορα στη Ν.Υ. για ενα γαμο,πιστευετε οτι αξιζει για τοσο λιγες ημερες?που μπορω να δω για φθηνο εισητηριο?θα προλαβω να δω τπτ?
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Πού να ξέρουμε για φτηνό εισητήριο αν δε μας λες πότε θες να πας;

Αφού έχεις πάει άλλες δύο φορές, ο πρώτος που θάπρεπε να ξέρει τι έχεις δει και τι προλαβαίνεις να δεις είσαι εσύ.

Γνώμη μου έιναι ότι 5 μέρες τέτοιο ταξίδι δεν αξίζει τον κόπο, είτε έχεις πάει εκατό φορές στη ΝΥ είτε καμία.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.797
Likes
18.537
Εδώ άλλοι, ονόματα δε λέμε, πάνε τριήμερο-τετραήμερο. Εγώ πάντως, θα πήγαινα ακόμα και για 5 μέρες (καθαρές εκεί ε?) αν έβρισκα φτηνό εισιτήριο.
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Οπουδήποτε Πολυνησία
Προσωπικά είχα επισκεφθεί τη Ν.Υόρκη για 5 μόνο μέρες και θεωρώ ότι μια πρώτη καλή γεύση την πήρα. Ωστόσο συγκαταλέγομαι σε αυτούς που βρήκαν εισιτήριο σε καλή τιμή. Οπότε όλα είναι σχετικά, εγώ 5 μέρες υπερατλαντικό με εισιτήριο 600+ ευρώ δε θα το έκανα, είτε ήταν Ν.Υόρκη, είτε οτιδήποτε άλλο. Αλλά περί ορέξεως φυσικά...
 

josephine

Member
Μηνύματα
23
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
5 μέρες μόνο για μένα δεν αξίζει. Κοίτα να ζητήσεις καμια άδεια!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.040
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
To καλοκαίρι που μας πέρασε πετάχτηκα για 4 μέρες. Μια χαρά ήτανε (ντάξει, εγώ πέταξα σε F, οπότε είχα μερικά προβλήματα λιγότερα).

Εφόσον έχει ξαναπάει δεν θα έχεις και "sightseeing" να κάνεις, θα χαρείς απλώς την πόλη. Μην το σκέφτεσαι. Απλώς πήγαινε (Just do it, που λέει και η Nike...)
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
To καλοκαίρι που μας πέρασε πετάχτηκα για 4 μέρες. Μια χαρά ήτανε (ντάξει, εγώ πέταξα σε F, οπότε είχα μερικά προβλήματα λιγότερα).

Εφόσον έχει ξαναπάει δεν θα έχεις και "sightseeing" να κάνεις, θα χαρείς απλώς την πόλη. Μην το σκέφτεσαι. Απλώς πήγαινε (Just do it, που λέει και η Nike...)
Nαι τέτοια λέγε στους ανθρώπους...
Ασε που θα πάθει την νόσο των δυτών!!!:D
 

LunaDark

Member
Μηνύματα
93
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γυρος του κοσμου
Δικιο εχεις Defkalion δεν προσδιορισα το χρονο....Θα παω για ενα γαμο αρχες νοεμβρη...το πιο φτηνο εισητηριο που εχω βρει μεχρι τωρα ειναι 550ευρω....που μπορω να ψαξω για πιο φθηνο?
Ευτυχως προβληματα με jetlag μεχρι τωρα δεν εχω αντιμετωπισει οποτε δεν εχω αυτο που αλλοι λενε οτι θελουν 2 μερες να προσαρμοστουν....
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Φτηνότερο από 550 για Νοέμβριο; δε γίνονται αυτά τα πράγματα πια. Το 550 που έχεις βρει είναι σούπερ, κλείστο χτες.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Μια χαρα ειναι οι 5 μερουλες.
Εφοσον εχεις παει ξανα θα ξερεις ακριβως που πρεπει να πας και τι να δεις-κανεις για να περασεις καλυτερα.
Δεν τα σκεφτονται αυτα ...δεν τα σκεφτονται αυτα.....!
 

LunaDark

Member
Μηνύματα
93
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γυρος του κοσμου
οκ ψηθηκα!!!!
θα παω αυριο να αγορασω το εισητηριο,550 με suiss μεχρι γενευη και μετα american airlines...λεω να κανω και τπτ ψωνια,χρειαζομαι καινουριο λαπτοπ και φωτογραφικη μηχανη,και φυσικα ρουχα κ παπουτσια:)
προτεινετε μου μερη για ψωνια,και οτι αλλο πιστευετε οτι αξιζει κατα τη γνωμη σας κ μπορει να μου εχει ξεφυγει...ΦΥΣΙΚΑ και εχω διαβασει τους οδηγους και τις ιστοριες απλα ξαναρωταω:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom