ΗΠΑ NEW YORK AND SHOPPING

AnastasiaZa

Member
Μηνύματα
19
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σαντορίνη
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλάνδη
Καλησπέρα σας και πάλι !! :) Το καλοκαίρι πάει ο αδερφός μου Αμερική και μου είπε να του δώσω χρήματα να μου πάρει όόό,τι θέλω από ρούχα , παπούτσια , συσκευές κλπ που είναι πολύ πολύ φθηνότερα! Θα ήθελα να μου πείτε τι προτείνετε να πάρω τόσο σε είδος όσο και σε συγκεκριμένες μάρκες κλπ !!
 

master1706

Member
Μηνύματα
303
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη, ξανά!!
Λυπάμαι που θα το πω αλλά η ερώτηση σου είναι παντελώς "άκυρη"!
Ο καθένας αγοράζει βάσει του προσωπικού του γούστου και ανάγκης. Δεν είναι δυνατόν να αρχίσουμε να αραδιάζουμε κατεβατά με προϊόντα και εταιρείες στο άσχετο. Άσε που το φθηνότερα δεν σημαίνει απαραίτητα και τσάμπα.
 

Aleja

Member
Μηνύματα
13
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Δεν έχω ιδέα
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος των ΗΠΑ οδικώς
Όλες οι αμερικανικές φίρμες ρούχων, αξεσουάρ και καλλυντικών ( Donna Karan, Tommy Hiflinger, Calvin Clein, Timberland, Nautica, Guess, Ralph Lauren, Coach, Michael Kors, Reebok, Estée Lauder κλπ) ειναι πολύ φθηνότερες στην Αμερική, ιδίως αν βρεις και κάποια απο τα προϊόντα σε προσφορά ή γίνουν οι αγορές σε κάποιο εκπτωτικό χωριό.Όμως, όπως αναφέρθηκε και παραπανω,το τι θα (ήθελες να) αγοράσεις εξαρτάται από τις ανάγκες σου και το στυλ σου. Π.χ. Εμείς αγοράσαμε ένα ζευγάρι δερμάτινα και πολύ άνετα παπούτσια timberland με 40 δολάρια ( με την τότε ισχύουσα ισοτιμία 32 ευρώ)!
Ηλεκτρονικές συσκευές δεν έχω αγοράσει από την Αμερική.
 
Last edited:

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Αναστασια,σιγουρα υπαρχουν αρκετα πραγματα που εκει θα τα βρει πιο φτηνα,αλλα πριν αγορασει θα πρεπει να σκεφτειτε οτι υπαρχει ενα οριο αγορων απο χωρα εκτος Ε.Ε.Αν θυμαμαι,νομιζω 600 ευρω.Αυτο σημαινει οτι μπορουν να τον ελεγξουν τελωνειακοι στο αεροδρομιο εδω.Η πιθανοτητα δεν ειναι μεγαλη αλλα παντως υπαρχει....
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.560
Likes
4.019
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Αναστασια,σιγουρα υπαρχουν αρκετα πραγματα που εκει θα τα βρει πιο φτηνα,αλλα πριν αγορασει θα πρεπει να σκεφτειτε οτι υπαρχει ενα οριο αγορων απο χωρα εκτος Ε.Ε.Αν θυμαμαι,νομιζω 600 ευρω.Αυτο σημαινει οτι μπορουν να τον ελεγξουν τελωνειακοι στο αεροδρομιο εδω.Η πιθανοτητα δεν ειναι μεγαλη αλλα παντως υπαρχει....
Απλα κοβεις ταμπελακια, πετας συσκευασίες και δεν εχεις θεμα! (δεν φαινονται καινούργια) ;)
 
Last edited:

Kostas78

Member
Μηνύματα
44
Likes
81
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Τα Αμερικάνικα προϊόντα είναι πολύ φτηνότερα από ότι στην Ευρώπη, τα Ευρωπαϊκά όχι. Να επισκεφτεί το century 21 (έχει 2 καταστήματα στο manhattan), είναι μεγάλο κατάστημα με πολύ χαμηλές τιμές σε stock προϊόντα. Επίσης το woodbury common outlet καμιά ώρα έξω από το Μανχάταν (είναι σαν το δικό μας το εκπτωτικό χωριό στα Σπάτα).
 

Nat ni

Member
Μηνύματα
101
Likes
139
Πολύ καλές τιμές έχουν και τα ambercrobie ,νεανικά ρούχα που δεν υπάρχουν στην Ελλάδα.Τα προϊόντα της apple (iPad,iPhone )ειναι κάπως φθηνότερα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.711
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom