Ιταλία Next day...και η νύφη το έβαλε για Ρώμη

KostasLia

Member
Μηνύματα
311
Likes
1.742
Επόμενο Ταξίδι
για Βαλκάνια το κόβω
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ
Θα ξεκινήσω την ιστορία μου λέγοντας πως από μικρή δεν ήμουνα το κοριτσάκι που ονειρευόταν την μέρα του γάμου της, όπως κάποια άλλα κοριτσάκια. Αυτό βέβαια που δεν θα ξεχάσω είναι που έλεγα στην θεία μου όταν ήμουνα 10χρονών να παντρευτεί στην Αφρική, για να μπορέσω να επισκεφτώ την χώρα...
'Εχοντας κάνει τον πολιτικό γάμο την περασμένη χρονιά, έχοντας στο βιογραφικό μου ήδη 9χρόνια που συζούσαμε με τον σύζυγο αυτό που μας έκαιγε ήταν πια το περιβόητο ταξίδι του μέλιτος...
Και όλο το συζητούσαμε..αλλά επειδή είχαμε και τα έξοδα του γάμου μπροστά μας δεν είχαμε μια καθαρή εικόνα στο μυαλό μας για το οικονομικό που θα μπορούσαμε να διαθέσουμε και όλο και έμενε στην άκρη...ΩΣΠΟΥ..
συζητώντας με τον τον φίλο και φωτογράφο μας η απάντηση ήρθε από μόνη της..

-Και που λέτε για το next day ρε παιδιά???
-Ε..και στο Πήλιο όμορφα θα είναι..
-Καλά ρε παιδιά έχετε γυρίσει (όλο τον κόσμο)και επιλεξατε το Πήλιο???
-Και τι προτίνεις??
-Γιατί δεν πάμε όλοι μαζί καμια Ρώμη καμια Βουδαπέστη??Να κάνουμε και την φωτογράφηση εκεί??


Ε..όπως καταλαβαίνεται δεν θέλαμε και πολύ σπρώξιμο το ίδιο βράδυ είχαμε κλείσει εισητήρια για 6, και 3 δωμάτια. Εμείς, ο φωτογράφος, η συνεργάτης και κοπέλα του, και οι 2συνεργάτες του, καμεραμαν και το παιδί που πετούσε το drone.
Τα εισητήρια τα κλείσαμε με ryanair 40ευρώ το άτομο πηγε-έλα(+25ευρώ εγώ για την βαλίτσα με το νυφικό) από Θεσσαλονίκη 3Νοεμβρίου 2015 για 3μερούλες. Την μία μέρα θα κάναμε την φωτογράφηση και τις άλλες 2 θα τις είχαμε να δούμε και λίγο από Ρώμη...
Ο γάμος έγινε περάσαμε θαύμα,ηρεμήσαμε και μετρούσαμε πια μέρες για την μεγάλη αναχώρηση...
 
Last edited:

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ρωσια
Τετοια υπερπαραγωγη και ουτε που σε εννοιαζε ο γαμος..σκεψου να το ονειρευοσουν κι ολα.Να ζησετε,και τι ειναι το drwan?Μη μου πεις πως επαιξε και drone στο σεναριο?
 

KostasLia

Member
Μηνύματα
311
Likes
1.742
Επόμενο Ταξίδι
για Βαλκάνια το κόβω
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ
Τετοια υπερπαραγωγη και ουτε που σε εννοιαζε ο γαμος..σκεψου να το ονειρευοσουν κι ολα.Να ζησετε,και τι ειναι το drwan?Μη μου πεις πως επαιξε και drone στο σεναριο?
Εννοειται και θα παίξει!!!!
 

Fenaki1981

Member
Μηνύματα
77
Likes
243
Επόμενο Ταξίδι
ΙΟΡΔΑΝΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ!!!!
Μπράβο σας !!!! Αχ τι μου θύμισες τώρα.... τον Σεπτέμβριο του 2015 παντρεύτηκα κι εγώ με παπά κ κουμπάρο κ το ταξίδι μέλιτος μετα δίκης μου επιθυμίας κ λίγης πίεσης μπορώ να πω ήταν στην Κούβα!!!! Πήρα κ εγώ το νυφικό μου-πολυ φυσιολογικό άλλωστε για Κούβα- βρήκαμε φωτογράφο, νοικιάσαμε κ μια παλιά Cadillac κ κάναμε φωτογράφηση στην Αβάνα!! Τρομερή εμπειρία... θα γράψω κάποια στιγμή την ιστορία... Περιμένουμε την συνέχεια σάς....
 

KostasLia

Member
Μηνύματα
311
Likes
1.742
Επόμενο Ταξίδι
για Βαλκάνια το κόβω
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ
Μπράβο σας !!!! Αχ τι μου θύμισες τώρα.... τον Σεπτέμβριο του 2015 παντρεύτηκα κι εγώ με παπά κ κουμπάρο κ το ταξίδι μέλιτος μετα δίκης μου επιθυμίας κ λίγης πίεσης μπορώ να πω ήταν στην Κούβα!!!! Πήρα κ εγώ το νυφικό μου-πολυ φυσιολογικό άλλωστε για Κούβα- βρήκαμε φωτογράφο, νοικιάσαμε κ μια παλιά Cadillac κ κάναμε φωτογράφηση στην Αβάνα!! Τρομερή εμπειρία... θα γράψω κάποια στιγμή την ιστορία... Περιμένουμε την συνέχεια σάς....
Σοβαρά μιλάς???και τι κάθεσαι??ξεκινα γράφε..θελω να δω και φώτο..
και εγώ που νόμιζα πως μόνο εγώ ειμαι τρελή να κάνω κάτι τέτοιο..
Κούβα θα πάμε τώρα τον Απρίλιο..καθηστερημένο γαμήλιο..
 

Fenaki1981

Member
Μηνύματα
77
Likes
243
Επόμενο Ταξίδι
ΙΟΡΔΑΝΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ!!!!
Αχ ευχαριστώ πολυ... όντως το καθυστέρησα αλλά μια από τις επόμενες μέρες θα γράψω γι'αυτο μου το ταξίδι....μάλλον κουβαλάμε κάτι από την ίδια τρέλα!!!! :xalara::xalara::xalara:Η Κούβα είναι παντός καιρού κ είναι μοναδική εμπειρία... εμείς μείναμε 23 μέρες κ δεν την χόρτασα... είναι μοναδική.... περιμένω κ δικές σου φωτό από Ρώμη...
 

kitsos!

Member
Μηνύματα
356
Likes
1.447
Επόμενο Ταξίδι
αζορες
Ονειρεμένο Ταξίδι
περου
Αυτό βέβαια που δεν θα ξεχάσω είναι που έλεγα στην θεία μου όταν ήμουνα 10χρονών να παντρευτεί στην Αφρική, για να μπορέσω να επισκεφτώ την χώρα...
Εγώ πάλι όταν ήμουνα μικρή έλεγα στη μαμά μου ότι θα παντρευτώ 3 φορές (όσες επιτρέπεται δηλαδή) για να πάω 3 μήνες του μέλιτος!!!!:bleh::bleh:
 

kitsos!

Member
Μηνύματα
356
Likes
1.447
Επόμενο Ταξίδι
αζορες
Ονειρεμένο Ταξίδι
περου
μια από τις επόμενες μέρες θα γράψω γι'αυτο μου το ταξίδι....
Η Κούβα είναι παντός καιρού κ είναι μοναδική εμπειρία... εμείς μείναμε 23 μέρες κ δεν την χόρτασα... είναι μοναδική....
Περιμένουμε με ανυπομονησία!!!!!!!
 

Fenaki1981

Member
Μηνύματα
77
Likes
243
Επόμενο Ταξίδι
ΙΟΡΔΑΝΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ!!!!

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
4.331
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Εγώ πάλι όταν ήμουνα μικρή έλεγα στη μαμά μου ότι θα παντρευτώ 3 φορές (όσες επιτρέπεται δηλαδή) για να πάω 3 μήνες του μέλιτος!!!!:bleh::bleh:
Καλέ, μπορείς να πας όσους μήνες του μέλιτος μπορείς (με άλλον με τον ίδιο). Δεν είναι υποχρεωτικό να παντρεύεσαι :bleh::bleh:
 

kitsos!

Member
Μηνύματα
356
Likes
1.447
Επόμενο Ταξίδι
αζορες
Ονειρεμένο Ταξίδι
περου
Καλέ, μπορείς να πας όσους μήνες του μέλιτος μπορείς (με άλλον με τον ίδιο). Δεν είναι υποχρεωτικό να παντρεύεσαι :bleh::bleh:
Βρε τώρα το ξέρω... Αλλά στα 6 μου έτσι το σκεφτόμουνα... !!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.671
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom