Νορβηγία NORWAY, 1999 Km Tour

Thanasis_v

Member
Μηνύματα
100
Likes
88
Πολύ όμορφη και χρηστική ιστορία γιατί και εγώ σχεδιάζω ένα αντίστοιχο ταξίδι.
 

Mauricio

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Υπέροχη ιστορία και πολύ κατατοπιστική. Σκεφτόμαστε να κάνουμε τον Ιούλη το ίδιο περίπου ταξίδι με νοικιασμένο αυτοκίνητο από Βερολίνο (με στάση σε Κοπεγχάγη και Όσλο). Σκέφτομαι και εγώ την «Sognenfjord in a nutshell”: Round trip from Bergen (starting by boat)”. Διάβασα στο κείμενο σου ότι το κομμάτι της κρουαζιέρας σου άρεσε πολύ και άξιζε, αλλά δεν συνιστάς την διαδρομή με το τρένο Flåm Railway – (ειδικά για όσους κάνουν οδικώς τη διαδρομή Όσλο – Μπέργκεν). Το ερώτημα είναι πως γυρίζει κανείς από το Flåm, από τη στιγμή που το αυτοκίνητο θα βρίσκεται στο Μπεργεν; Υπάρχει άλλος τρόπος; Σε ευχαριστώ προκαταβολικά.
 

chrgkoutz

Member
Μηνύματα
363
Likes
1.195
Ταξίδι-Όνειρο
Δάση Βόρειου Καναδά
Φυσικα,υπαρχει το τραινο Flam-Bergen,το οποιο μπορεις να παρεις για επιστροφη. Παντως τις λεπτομερειες και τα εισητηρια επιστροφης θα τα μαθεις με λεπτομερειες, απο το πολυ εξυπηρετικο Tourist Information, πανω από την ψαραγορα (το θυμιζω,γιατι πολλοι δεν γνωριζαν ουτε που βρισκοταν).
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
4.332
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Φυσικα,υπαρχει το τραινο Flam-Bergen,το οποιο μπορεις να παρεις για επιστροφη. Παντως τις λεπτομερειες και τα εισητηρια επιστροφης θα τα μαθεις με λεπτομερειες, απο το πολυ εξυπηρετικο Tourist Information, πανω από την ψαραγορα (το θυμιζω,γιατι πολλοι δεν γνωριζαν ουτε που βρισκοταν).
Λαμβάνοντας όμως υπόψη ότι ίσως χρειαστεί να περιμένεις αρκετά στην ουρά (πριν από εμένα ήταν δύο άτομα και περίμενα περισσότερο από μισή ώρα):)
 

chrgkoutz

Member
Μηνύματα
363
Likes
1.195
Ταξίδι-Όνειρο
Δάση Βόρειου Καναδά
Ναι, αλλα υπηρχαν και 4-5 υπαλληλοι να εξυπηρετουν τον κοσμο, οποτε αν εισαι τοσο ατυχος-η ...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.159
Μηνύματα
882.462
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom