NY some other time!!

AlaniaraPsixi

Member
Μηνύματα
16
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Όσον αφορά το θέμα παιδιών δεν έχει σημασία σε ποιά ηλικία τα αφήνεις εάν χρειαστεί αυτό είναι καθαρά θέμα προσωπικό και εξαρτάται από τις συνθήκες, όπως προσωπικό ειναι το πώς μεγαλώνει κάθε γονιός το παιδί του...Ο καθένας πιστεύω θέλει και πράττει το καλύτερο.
θεωρώ ότι είσαι εριστική και δε λές απλά την αποψή σου με τον τρόπο που μίλησες mariagl. Ήσουν και επιμένεις να είσαι προσβλητική.
οι απαντήσεις που δίνεις και ο τρόπος σου,κάνοντας qouote κάθε παράγραφό μου μόνο γέλιο μου προκαλόυν!!!!.....
Προς ενημέρωση μόνο,
Ο θηλασμός έχει και αυτός τον τρόπο του για να λείψει η μητέρα χωρίς να σταματήσει το παιδί να πινει μητρικό γάλα και να συνεχίσει η μάνα τον θηλασμό μόλις επιστρέψει. (άλλο θέμα κι αυτό )

@Φενια σίγουρα θα ήτανε πολύ δύσκολα με την μικρή στην Αυστρία έχουν άλλο πρόγραμμα και άλλες προτεραιότητες τα παιδιά στα ταξίδια !Και σίγουρα θα αγχώθηκες όταν χάθήκατε!!

@Σπύρος εννοούσα πως νιώθω ασφάλεια όταν ο άντρας μου είναι κοντά στα παιδιά μου σαν να είμαι εγώ δίπλα τους και δεν αγχώνομαι, και ακόμη καλύτερα πολλες φορές γιατί είναι πιο ψύχραιμος.
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
@Σπύρος εννοούσα πως νιώθω ασφάλεια όταν ο άντρας μου είναι κοντά στα παιδιά μου σαν να είμαι εγώ δίπλα τους και δεν αγχώνομαι, και ακόμη καλύτερα πολλες φορές γιατί είναι πιο ψύχραιμος.[/QUOTE]
Δεν είπα κάτι διαφορετικό εγώ! Πέντε μέρες είναι λοιπόν κανόνισε και, μάλλον, ο άνδρα σου θα σου χρωστάει και ευγνωμοσύνη!
Να αισθανθούμε και εμείς κάποια φορά υπεύθυνοι, όχι μια ζωή απλώς να "βοηθάμε"!
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.891
Likes
14.592
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Ο θηλασμός έχει και αυτός τον τρόπο του για να λείψει η μητέρα χωρίς να σταματήσει το παιδί να πινει μητρικό γάλα και να συνεχίσει η μάνα τον θηλασμό μόλις επιστρέψει. (άλλο θέμα κι αυτό )

@Φενια σίγουρα θα ήτανε πολύ δύσκολα με την μικρή στην Αυστρία έχουν άλλο πρόγραμμα και άλλες προτεραιότητες τα παιδιά στα ταξίδια !Και σίγουρα θα αγχώθηκες όταν χάθήκατε!!
'Οσον αφορά το θηλασμό, το γνωρίζω απλά it didn't work for me.
Επιλογή μου ήταν να τη θηλάσω 11 μήνες, οι γιατροί συστήνουν το 6μηνο.
Στην Αυστρία, όχι, δεν αγχώθηκα. Είμαι ψύχραιμος άνθρωπος και έδρασα άμεσα. Στεναχωρέθηκα μόνο για την κόρη μου, που την ταλαιπώρησα στους -7ο αλλά προσπάθησα να μη της μεταδώσω κανένα άγχος.Φυσικά κατάλαβε ότι έχουμε χαθεί αλλά με τον τρόπο μου την ηρέμησα. Και διατήρησα παράλληλα και τη δική μου ηρεμία.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Καλά, AlaniaraPsixi, το έχεις και ταξίδι -όνειρο..... Μην αντιστέκεσαι, μην αντιστέκεσαι...:lol:
 

AlaniaraPsixi

Member
Μηνύματα
16
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Σας ευχαριςστώ όλους για το καλως όρισμα
έχω ακόμη χρόνο να αποφασίσω,
Ας ανοίξουν οι ορίζοντες λοιπόν...............................
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Δεν πηγαμε ταξιδι με τον αντρα μου για να κανουμε το γλεντι για τη βαφτιση της κορης μας. Αυτο εννοω και ετσι ειναι. Και το θεμα δεν ειναι τι θα πει ο ενας και ο άλλος, πραγματικά ειμαι η πρωτη που γενικά πραττω διχως να με ενδιαφερει ο "κοσμος".
Τότε γιατί έκανες το γλέντι? Γιατί σίγουρα η κόρη σου δεν θυμάται τίποτα. Για τα μάτια του κόσμου δεν το έκανες? Ή για να ικανοποιήσεις δικές σου ανάγκες?
Άσε τους άλλους λοιπόν να ταξιδεύουν και να πραγματοποιούν τα όνειρα τους χωρίς ενοχές και χωρίς μικροαστικούς καθωσπρεπισμούς.
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Τότε γιατί έκανες το γλέντι? Γιατί σίγουρα η κόρη σου δεν θυμάται τίποτα. Για τα μάτια του κόσμου δεν το έκανες? Ή για να ικανοποιήσεις δικές σου ανάγκες?
Άσε τους άλλους λοιπόν να ταξιδεύουν και να πραγματοποιούν τα όνειρα τους χωρίς ενοχές και χωρίς μικροαστικούς καθωσπρεπισμούς.
Ειναι η τελευταια απαντηση που δινω στο συγκεκριμενο θεμα γιατι παρατραβηξε και βαρεθηκα και στεναχωρηθηκα και απαντω μονο και μονο γιατι αναφερεσαι στα λογια μου. Το γλέντι το κάναμε με τον αντρα μου (ειτε το πιστεψεις ειτε οχι δεν με πειραζει) για να ευχαριστησουμε τον κοσμο που μας τιμησε στη βαφτιση της μικρης. Αυτός ειναι και ο μοναδικός λογος. Ουτε σε πενταστερο ξενοδοχειο εγινε, ουτε για να πει ο κοσμος "α! κοιτα αυτοι τα ξοδεψαν!!" Σε ενα απλο εστιατόριο το κάναμε, ουτε μας κοστισε μια περιουσια, τελος παντων δεν ενδιαφερουν τον κοσμο αυτα. Τωρα θες να πεις ότι ικανοποίησα δικες μου αναγκες? Ισως, δεν ξερω. Αλλα δεν το εκανα για τον κοσμο και αυτο θελω να στο ξεκαθαρισω.
Ποτε δεν ειπα κανεναν να μην ταξιδεψει, ή να μην πραγματοποιήσει τα όνειρα του, απορω που το ειδες αυτο γραμμενο.. Ο μικροαστικος καθωσπρεπισμός ποιος ακριβως ειναι? Ότι το εξαμηνο μωρο εχει αναγκη τη μαμά του? Ειναι η αποψη μου (και όχι μονο δική μου) και θα τη στηριζω μεχρι να πεθανω.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.891
Likes
14.592
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Καλό ειναι να απαντήσεις και στην ιστορία σου για το Μαιάμι και τη Νέα Υόρκη σε κάποια θέματα που έθιξε η alaniara psixi.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.281
Μηνύματα
886.502
Μέλη
38.951
Νεότερο μέλος
Theodwraka

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom