Oι 10 πιο επικινδυνοι προορισμοι στο κοσμο το 2008

giannis1403

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
ΤΟ ΖΙΜΠΑΜΠΟΥΕ ,ΔΙΑΦΩΝΩ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΑ!!! ΠΕΡΑΣΑ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ ΕΚΕΙ 10 ΜΕΡΕΣ! ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΟΣ ΟΣΟ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ!:p
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
Εγω φανταζομαι οτι το πρωτο κριτηριο ηταν αλλο. Θα σκεφτηκαν σε ποιες χωρες στο ακουσμα του "Hi dude, I am from the States ..." αμεσως γυριζουν ολα τα κεφαλια προς τα εκει. Κατι σαν τη φαση που ειχα πριν απο μερικα χρονια οταν (γαυρος γαρ) ρωτησα στο σταθμο του ΟΣΕ στη θεσσαλονικη αν εχουν το "Φως".

Το δευτερο κριτηριο θα ηταν μερικα μερη που σκοτωνουν γενικα οτι κινειται (Αφρικανικες χωρες) και το τριτο μερη οπου βαζουν βομβες (Τουρκια). Φυσικα προυποθεση ειναι να μην ειναι πολυ φιλικη προς τις ΗΠΑ χωρα (Β. ιρλανδια, Βασκικη Ισπανια).
 

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Εαν παρουμε στα σοβαρα την λιστα μερικοι εδω μεσα ζουμε απο καθαρη τυχη

Το Ιραν; Τι αλλο θα ακουσω...
 

Johnpro

Member
Μηνύματα
130
Likes
22
αχ βρε αμερικανά ... ο τονος στο τελευταιο α , οτι τρομοκρατει εσας πρεπει να ειναι τρομος για ολο τον κοσμο !!! εδω και για την ελλαδιτσα μας εχουνε βγαλει πολακις ταξιδιωτικες εντολες . χαμος χαμος
 

fever1863

Member
Μηνύματα
32
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κιργιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
οποιοδηποτε ταξιδι
Αυτο με τους ισπανους ξαναπες το...!Στην βαρκελωνη γλυτωσα πολλες φορες απο χερια περαστικων που τα απλωσαν δηθεν τυχαια...ασε που πουλουσαν ναρκωτικα(μπυρες) μπροστα σε αστυνομικους!Σε αντιθεση με την Βαρκελωνη,στην Ρουμανια ενιωθα απολυτα ασφαλεις με μια στοιχειωδη προσοχη βεβαια οπως και σε καθε ταξιδι ανεξαρτητα απο τον προορισμο.Και ολοι μου ελεγα τι πας να κανεις εκει με την μαφια και διαφορα τετοια κουλά!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Πάντως εγώ που έχω βρεθεί κατά λάθος στο Ζεφύρι νύχτα, δε μπορώ να πω ότι θα το ξαναεπισκεπτόμουν ευχαρίστως, ειδικά τη νύχτα! (Λες να το συμπεριλάβω στη λίστα με τα extreme ταξίδια μου;;;) :lol::lol:
Τι να πω και γω δηλ που ειχα μεταθεση εκει για ενα χρονο !:D:D:D:D
Λοιπον θα το βαλω και γω στο χαρτη .Εκλεισε!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Οποιου του μελλει να πνιγει...
Για το καημενο του αφγανοπουλο και την αδελφουλα του η Αθηνα αποδειχθηκε θανασιμα επικινδυνη, σε σχεση με την Καμπουλ απο την οποια προσπαθουσε να ξεφυγει αυτος κα η οικογενεια του.
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Οποιου του μελλει να πνιγει...
Για το καημενο του αφγανοπουλο και την αδελφουλα του η Αθηνα αποδειχθηκε θανασιμα επικινδυνη, σε σχεση με την Καμπουλ απο την οποια προσπαθουσε να ξεφυγει αυτος κα η οικογενεια του.
Γεια στο στόμα σου !!!
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Τα Ζωνιανά αλήθεια έιναι ασφαλή πλεόν;
Τα Ζωνιανια ΔΕΝ ειναι στη λιστα...μη φοβασαι...ειχα παει υπηρεσιακα προσφατα με μια συναδελφο.....απλα μας κοιτουσαν με τη περιεργεια που κοιταει καποιος ενα ξενο......:cool::cool:
Μαλιστα ηθελαν να μας κερασουν και τσικουδιες αλλα δεν ειμαι του ποτου !!
 

turms

Member
Μηνύματα
2.074
Likes
2.838
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Kινδυνοι υπαρχουν παντου,εχω παει Τουρκια,κανενας κινδυνος θαρρω-αν προσεχεις-τωρα οσον αφορα τις τρομοκρατικες μου ετυχε στο Λονδινο-στο αεροδρομιο- να ειμαι επι 5 ωρες σε μια αιθουσα αποκλεισμενη με αλλα 300 ατομα λογω βομβιστικων ενεργειων του ΙΡΑ-σε περιοδο εκλογων-και για να μην αναφερθουμε στην Ισπανια και τα προβληματα μα τους Βασκους...
Αμα ειναι το τυχερο σου...
οντως...και σε μενα πετουσα απο Μαντσεστερ για Ζυριχη, και λογω εργων στο αεροδρομιο μπλεχτηκαμε με πτηση για Μπελφαστ...

απο φοβο η αστυνομια, δεν δεχοταν να τους δειξεις το αεροπορικο να πας στην ευχη του θεου, και δεν ξερω για ποιον αλλον λογο, μας καναν τα παντα φυλλο και φτερο...
ωρες ατελειωτες ελεγχων σε πραγματα και φυσικα ενας ενας σε παραβαν, να βγαζεις τα παντα μπας και κρυβεις τιποτα στον ποπο σου...

χασαμε μερικες ωρες, και η πτηση- ανταποκριση απο ζυριχη για θεσνικη, μας περιμενε τοσες ωρες με αποτελεσμα να ηταν ετοιμοι να μας φανε οταν μπηκαμε στο αεροπλανο.

δεν σημαινει ομως οτι το μαντσεστερ ειναι επικυνδυνη πολη...εκτος αν εισαι liverpool...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.903
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom