Oktoberfest 2010

thanosth

Member
Μηνύματα
3.379
Likes
6.932
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
223 μέρες, 14 ώρες και λίγα λεπτά
έμειναν μέχρι την έναρξη του φετεινου Οκτόμπερφεστ
που φέτος γιορτάζει γενέθλεια για τα 200 χρόνια!

Συγκεκριμένα από 18 Σεπτεμβρίου έως 4 Οκτωβρίου οι φίλοι της μπύρας και της βαυαρικής διασκέδασης θα εχουν την ευκαιρία να απολαύσουν το βαυαρικό γλέντι!
Ιδού και η φετεινή αφίσα:
 

vickygian

Member
Μηνύματα
87
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
αγνωστο....
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου!!!
thanosth σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία! Έχω καιρό που το σκέφτομαι να πάμε σ' αυτή τη γιορτή. Παράλληλα σκέφτομαι διάφορες ημερομηνίες για το γάμο μου και τώρα μου 'δωσες μια ιδέα.... μήπως να πάω ταξίδι του μέλιτος octoberfest? :roll: Να ξεδώσω κιόλας από το πήξιμο που θα 'χω φάει... Καλά όλοι θα πιστεύουν ότι πάω για να πνίξω τον πόνο μου:haha: αλλά τι με νοιάζει τι λένε οι άλλοι... εγώ να περνάω καλά:bleh:
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.897
Likes
27.020
ευχαριστω για την ενημερωση
εχω την τυχη να παω αρκετες φορες και παντα περασα καλα
ευτυχως που ειχα το κλειδι του ξενοδοχειου μια φορα και μπορεσε ο
ταξιτζης να μας παει πισω γιατι με τοση μπυρα που ειπιαμε ειχαμε
ξεχαση τα παντα(μαλλον θα παω και φετος)
 

vitaras

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
19 Σεπτεμβρίου θα ειμαι εκει για 3η φορά
Ελπίζω 5 μέρες να ειναι αρκετές
Augoustiner και ξερό ψωμι (με λουκανικο)
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
Μια βασικη συμβουλη. Παρκαρετε κοντα και σε εμφανες σημειιο. Εμεις πριν απο πολλαααα χρονια ακουσαμε τα εξ αμαξης απο καποιο Τουρκο που ειχε μεινει για 3 τεταρτα παραπανω περιμενοντας τους μ#$%@κες που δεν θυμοντουσαν σε ποιο παρκινγκ ειχαν παρκαρει. HB rules!
 

stavdem

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επειδή σκέφτομαι να κάνω έκπληξη σ/κ για τον άντρα μου που έχει τα γεννέθλια του τότε, ξέρετε κανένα ξενοδοχείο να προτείνετε μιας και είναι πρώτη φορά που θα πάμε, θα πάμε για το Octoberfest οπότε να μην μας φάνε και οι δρόμοι...
 

Donnie darko

Banned
Μηνύματα
39
Likes
13
Επειδή κι εγώ θα είμαι εκεί,θα σου πώ οτι πρέπει να βιαστείς να κλείσεις ξενοδοχείο κ πάλι αν βρείς,άσε που οι τιμές θα βρίσκονται στα ύψη τουλάχιστον 3 φορές πάνω απο το κανονικό
 

viajante

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Δανία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Έχει κάποιο εισιτήριο για το φεστιβάλ? Είναι ημερήσιο ή για όλες τις μέρες? Γνωρίζει κάποιος τιμές?
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.379
Likes
6.932
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
oσοι πάνε στο Οκτόμπερφεστ φέτος
ας έχουν το νου τους σε οτι αφορά τις μετακινήσεις τους προς τους χώρους του Οκτόμπερφεστ.

Εχουν αναγγελθεί για την συγκεκριμένη περίοδο, απεργιακές κινητοποιήσεις του συνδικάτου των μηχανοδηγών μεταξύ αυτών και του μετρό του Μονάχου.

Ετσι πιθανολογούνται ανωμαλιες στα δρομολόγια του μετρό του Μονάχου κατά την περίοδο που διεξάγεται το φετεινό Οκτόμπερφεστ...

Για περισσότερες πληροφορίες εδώ:
Streik zur Wiesn? | Streik zur Wiesn? | Aktuell | Oktoberfest.de - Die Website zur Wiesn

Υ.Γ.: εδώ ολες οι απαιτούμενες πληροφορίες για το φετεινό Οκτόμπερφεστ
http://www.oktoberfest.de/en/navitem/About+the+Oktoberfest/
Από οσα γνωρίζω από το παρελθόν, εισιτήριο εισόδου στο Οκτόμπερφεστ δεν υφίσταται. Εισιτήριο πληρώνει κανείς μόνο οταν εισέρχεται στα διάφορα εκθέματα του λούνα παρκ!
 

Donnie darko

Banned
Μηνύματα
39
Likes
13
Καλησπέρα Θάνο,επειδή θα επισκεφτώ το Oktoberfest μπορείς να μου πείς τι λέει το άρθρο στο link επειδή δεν γνωρίζω γερμανικά.Θα μένω στο Ρέγκενσμπούργκ λές αυτή η απεργία να επηρεάσει κ τα δρομολόγια γενικά στη Βαυαρία ή αφορά μόνο το Μόναχο;
 

travelina

Member
Μηνύματα
425
Likes
818
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία [√]
Ξεβρομίζοντας το Oktoberfest...

Μικρόβια προσλαμβάνονται ως καθαριστές στο φεστιβάλ μπίρας του Μονάχου
Η μυρωδιά της χυμένης μπύρας ήταν ανέκαθεν πρόβλημα στο Oktoberfest, το μεγάλο φεστιβάλ μπίρας του Μονάχου. Φέτος, όμως, η δυσοσμία εξαφανίζεται χάρη σε ένα κοκτέιλ μικροβίων που απλώνεται στο πάτωμα και «τρώει» τα υπολείμματα...
Δείτε όλη την είδηση: http://news.in.gr/science-technology/article/?aid=1231059823

Δώστε προσοχή και σ' αυτό που λέει στο τέλος για τον καπνό του τσιγάρου... και την εθελοντική απαγόρευση! :rolleyes:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.297
Μηνύματα
887.155
Μέλη
38.965
Νεότερο μέλος
mareeap

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom