Βέλγιο Online αγορα εισιτηριων τρενου στο Βελγιο!

georgezerv76

Member
Μηνύματα
123
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαριούπολη-Ντονιετσκ
Παιδες καλημερα! ηθελα τη βοηθεια σας....

το δεκεμβρη θα επισκευτω το Βελγιο για 1η φορα! βρυξελλες, γανδη και μπριζ ..4 μερες μονο....
αυτο που θελω να ρωτησω για οποιονδηποτε εχει παει και ξερει ειναι σχετικα με την ονλαιν αγορα εισιτιριου απο το επισημο σαιτ του βελγικου...οσε!

δηλαδη ενω βρισκω κανονικα τα δρομολογια που θελω (βρυξελλες-γανδη, γανδη-μπριζ, μπριζ-βρυξελλες) και τις ωρες που επιθυμω, οταν παω να κανω την ονλαιν αγορα περα απο ημερομηνιες δεν δινει καμια επιλογη ωρας...

αυτο σημαινει οτι αγοραζοντας πχ το εισιτιριο για την ημερα που θελω να ταξιδεψω απο τη μια πολη στην αλλη μπορω εγω να επιλεξω ελευθερα την ωρα που θα ταξιδεψω? πχ αν χασω το τρενο των 8 με το ιδιο εισιτιριο περνω τν 8.30 η των 9 κ.ο.κ.??

και κατι αλλο... απο το αεροδρομιο ως το γκαρ σεντραλ στο κεντρο της πολης και τουμπαλιν στην επιστροφη μπορω επισης να τα κλεισω ονλαιν σαν κανονικη διαδρομη απο μια πολη σε αλλη??

ευαριστω εκ των προτερων παιδες! ;)
 

Zephyrous

Member
Μηνύματα
294
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Πάτμος & Αλικαρνασσός
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Υ - Σαν Φραν. με πατινι
Γεια σου Γιωργο, δεν εχω την απαντηση στην ερωτηση σου, αλλα ειναι πιθανο να ισχυει αυτο που λες. Οτι δλδ αγοραζεις ενα εισιτηριο και ισχυει για ολη τη μερα, οποια ωρα κ αν κανεις τη διαδρομη. Το ιδιο συστημα εχουν κ στην Ολλανδια, οποτε με καθε επιφυλαξη σου λεω οτι πολυ πιθανον να ειναι οντως ετσι.
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Ναι,παιρνεις οποιο τρενο θες.Αλλα γιατι να θες να τα παραγγειλεις οnline;Τα δρομολογια ειναι συνεχη,πας στο γκισε και τα παιρνεις.
 

georgezerv76

Member
Μηνύματα
123
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαριούπολη-Ντονιετσκ
ευχαριστω παιδια!!! εεε..λεω μηπως ειναι φθηνοτερα, και να μην εχω και το αγχος της ουρας κλπ... αν παντως ειναι ετσι, τοτε ειναι πολυ βολικο! κλεινω τα εισιτιρια και απλα διαλεγω εγω την ωρα :)
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Εγω οταν ειχα ψαξει Ιntercity δεν ειδα καμια διαφορα.Ακομα και Ολλανδια και Λουξεμβουργο κλεινεις απο το γκισε,αντε να περιμενεις 2-3 λεπτα.Οnline κλεινεις αν χρησιμοποιησεις Thalys ή Eurostar για γειτονικες χωρες,που ειναι βεβαια και πιο ακριβα.
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Για τα μερη που θελεις τα δρομολογια ειναι τακτικοτατα, ουρες δεν υπαρχουν, δεν υπαρχει λογος για να κλεισεις εισιτηρια απο δω.
 

georgezerv76

Member
Μηνύματα
123
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαριούπολη-Ντονιετσκ
αρα προτεινετε πχ να παω εκει μιση ωρα πριν και να κλεισω τοτρενο κατευθειαν απο τα γκισε για το επομενο δρομολογιο? φανταζομαι οτι αν ειναι τοσο τακτικα τα δρομολογια θα υπαρχουν θεσεις σε ολα τα τρενα....

επισης ξερει κανεις που πιθανον εχει παει, αν υπαρχουν αυτοματα μηχανηματα για την εκδοση των εισιτηριων? πχ στη πορτογαλια καθε σταθμος ακομα και τοπικων δρομολογιων ειχε αυτοματα μηχανηματα για την εκδοση οποιου προορισμου ηθελες!
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
αρα προτεινετε πχ να παω εκει μιση ωρα πριν και να κλεισω τοτρενο κατευθειαν απο τα γκισε για το επομενο δρομολογιο? φανταζομαι οτι αν ειναι τοσο τακτικα τα δρομολογια θα υπαρχουν θεσεις σε ολα τα τρενα....

!
Πας οποτε θες και περιμενεις το επομενο τρενο.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
επισης ξερει κανεις που πιθανον εχει παει, αν υπαρχουν αυτοματα μηχανηματα για την εκδοση των εισιτηριων? πχ στη πορτογαλια καθε σταθμος ακομα και τοπικων δρομολογιων ειχε αυτοματα μηχανηματα για την εκδοση οποιου προορισμου ηθελες!
στο midi κι στο nord, όταν είχα πάει, υπήρχαν αυτόματα μηχανήματα ;)
 

georgezerv76

Member
Μηνύματα
123
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαριούπολη-Ντονιετσκ
α τελεια γιατι απο μιντι θα φυγω για γανδη! ε και μετα γανδη και μπριζ απο τα γκισε....κουλ :cool:
 

georgezerv76

Member
Μηνύματα
123
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαριούπολη-Ντονιετσκ
και μια ασχετη ερωτησουλα παιδια... θα θελα τη γνωμη σας για οποιον εχει παει βρυξελλες... εγω παω τη παρασκευη, θα μεινω μια μερα μονο ουσιαστικα... αξιζει τον κοπο να δωσω τα 20 ευρω για την ξεναγηση στα κυριοτερα σημεια 90 λεπτων με το διορωφο ανοιχτο λεοφωριο η να τα προσπαθησω μονος μου με μετρο και ..ποδαροδρομο που ομως θα φαω τη μιση μου σχεδον μερα ετσι?
τι λετε?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.920
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom