Γαλλία Αεροδρόμιο Οrly - μετακινήσεις

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.540
Likes
8.514
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Επιστροφή από Παρίσι 30-6 από το Orly στις 6.45 το πρωί.
Από ότι βλέπω, το orlybus ξεκινά 5.30 οπότε φαντάζομαι δεν με βολεύει.
Λέτε να δοκιμάσω τα νυχτερινά λεωφορεία,(το έχει κάνει κανείς) ή να κλείσω μεταφορά;
Μέσω Booking μου την δίνει 51€.

Δεν θα ρίσκαρα με orlybus με τόσο στενό χρονικό περιθώριο. Τα νυχτερινά λεωφορεία για orly φεύγουν κάθε μία ώρα νομίζω.

Αν τα 51ε δεν είναι πρόβλημα, θα έκλεινα μέσω booking.
 

vasiliss

Member
Μηνύματα
917
Likes
8.352
Επόμενο Ταξίδι
Οδικό στην ;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία -Ισλανδία - Περού
Δεν θα ρίσκαρα με orlybus με τόσο στενό χρονικό περιθώριο. Τα νυχτερινά λεωφορεία για orly φεύγουν κάθε μία ώρα νομίζω.

Αν τα 51ε δεν είναι πρόβλημα, θα έκλεινα μέσω booking.
Ευχαριστώ @Señor_Nada , προς τα εκεί κλίνω. Απλά δεν έχω κλείσει ποτέ μεταφορά μέσω Booking και δεν ξέρω την αξιοπιστία της υπηρεσίας. Να τους εμπιστευτώ λες;
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Ευχαριστώ @Señor_Nada , προς τα εκεί κλίνω. Απλά δεν έχω κλείσει ποτέ μεταφορά μέσω Booking και δεν ξέρω την αξιοπιστία της υπηρεσίας. Να τους εμπιστευτώ λες;
Αξιοπιστα ειναι μεσω booking. Αν κ το απλο ταξι..την μέρα κάνει 36 ευρω μονο, δεν ξερω το βραδυ .
 

vasiliss

Member
Μηνύματα
917
Likes
8.352
Επόμενο Ταξίδι
Οδικό στην ;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία -Ισλανδία - Περού
Οκ, ευχαριστώ @coco_ .
Επομένως να κλείσω μέσω booking που έχει δωρεάν ακύρωση, τη μεταφορά, να έχω μια καβατζα και έπειτα ρωτάω και στο ξενοδοχείο για ταξί.
Κανέναν άλλο σίγουρο και οικονομικό τρόπο μετακίνησης;;
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
ισως να σε βοηθουσε να εχεις και το whats up στο κινητο σου ωστε να επικοινωνησεις με τον ταξιτζη.... Λογικα θα το εχει κ αυτος και θα μπορειτε να "μιλατε".... Για μαλτα που ειχα κλεισει ταξι και ειχε γινει ψιλομπερδεμα το λυσαμε με το whats up....
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.540
Likes
8.514
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Κι εγώ έχω κλείσει μέσω booking χωρίς κανένα πρόβλημα. Είχα αργήσει μάλιστα πολύ και δεν με χρέωσε έξτρα.

Υπάρχουν και τα uber, δεν ξέρω βέβαια αν εκείνη την ώρα θα μπορέσεις να βρεις κάτι. Οι διαφορές με ταξί πάντως δεν είναι μεγάλες.
 

vasiliss

Member
Μηνύματα
917
Likes
8.352
Επόμενο Ταξίδι
Οδικό στην ;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία -Ισλανδία - Περού
Οκ σας ευχαριστώ όλους.
Στους χάρτες της google μου βγάζει το αεροδρόμιο 20-40 λεπτά από το ξενοδοχείο μου (για τις 4 το πρωί).
Επομένως αν είμαι 5 στο αεροδρόμιο, φαντάζομαι είμαι οκ για την πτήση των 6.45;
Αυτό με τα πολλά terminal πολύ με αγχώνει, γι΄ αυτό ρωτάω. :)
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Τα τέρμιναλ μια χαρά είναι,κοντά,θα δεις σε ποιο είσαι εσύ στα εισιτήρια σου..... Αλλά εμείς στις 14,00 είχαμε συναντήσει μεγάλη ουρά ....στον έλεγχο κ κάνανε κ πολύ αυστηρό τον έλεγχο... Μας τα άνοιξα όλα.... Τώρα ξημερώματα ίσως να μην έχει τόσο μεγάλες ουρές.....
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.319
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Στους χάρτες της google μου βγάζει το αεροδρόμιο 20-40 λεπτά από το ξενοδοχείο μου (για τις 4 το πρωί).
Επομένως αν είμαι 5 στο αεροδρόμιο, φαντάζομαι είμαι οκ για την πτήση των 6.45;
Αυτό με τα πολλά terminal πολύ με αγχώνει, γι΄ αυτό ρωτάω. :)
Από την αφετηρία του Orly ως το αεροδρόμιο είχα κάνει 20 λεπτά.
Τα terminal μη σε αγχωνουν, είναι κολλητά το ένα με το άλλο, δεν είναι τεράστιο το αεροδρόμιο. ;)
 

osyman

Member
Μηνύματα
18
Likes
2
Καλησπέρα. Γνωρίζει κανείς την περιοχή Noisy-le-Grand? Είναι σχετικά ασφαλης? Επίσης γνωρίζει κανείς που μπορώ να βγάλω την κάρτα navigo στο αεροδρόμιο orly?
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.024
Likes
12.125
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Καλησπέρα. Γνωρίζει κανείς την περιοχή Noisy-le-Grand? Είναι σχετικά ασφαλης? Επίσης γνωρίζει κανείς που μπορώ να βγάλω την κάρτα navigo στο αεροδρόμιο orly?
Είναι σχετικά από τα υποβαθμισμένα προάστια του Παρισιού πολύ γνωστό από τις πλημμύρες αλλά δεν νομίζω πως υπάρχει θέμα ασφάλειας.
Από το guichet που είναι στην αφετηρία του Orlybus έξω από το terminal 4 μπορείς να αγοράσεις navigo (ΔΕΝ ισχύει για Olyval). Είναι ανοιχτό περίπου 7-19 με διάλλειμα για φαγητό περίπου 12.15-13.15.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.229
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom