OUTLETS ανά την Ευρώπη

lucia

Member
Μηνύματα
57
Likes
5
Πρόσφατα επισκέφτηκα το Valle Village στο Παρίσι-τίποτα πολύ εντυπωσιακό ως εκπτωτικό χωριό, της Αθήνας είναι καλύτερο κατά τη γνώμη μου. Πιο εντυπωσιακό ήταν το τεράστιο mall ακριβώς δίπλα. Όταν μια μάρκα είναι ακριβή γενικά, θα εξακολουθεί να είναι ακριβή κι εκεί. Πέτυχα έξτρα εκπτώσεις στο χωριό λόγω summer sales και πάλι έφυγα μόνο μ'ένα μπλουζάκι γνωστού οίκου (εκεί αντικειμενικά είχε καλές τιμές, αλλά δεν ξέρω αν το ρούχο ήταν της σεζόν, όχι ότι έχει σημασία αυτό για μένα).Επίσης είχε καλές τιμές σε τσάντες. Αλλά δεν μπορείς να πεις ότι παντού πετύχαινες κελεπούρια-5-6 μαγαζιά άξιζαν από τιμές, στα άλλα ήταν μεν πιο κάτω από αλλού, αλλά και πάλι για το βαλάντιο μου ακριβά.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Πως το εννοεις αυτο; γιατι δε μου φαινεται για καλο το οτι οι τιμες ειναι λιανικης..
Στο Fox town η συντριπτική πλειοψηφία των καταστημάτων είναι retail, μάρκες... δεν υπάρχει σαβούρα, φτηνορούχα... οι εκπτώσεις είναι πολύ καλές αλλά όσο και καλές να είναι τα πράγματα εξακολουθούν να είναι ακριβά... αν λοιπόν δεν μπορείς να διαθέσεις κάποιο σοβαρό ποσό για ψώνια καλύτερα θα ήταν να κοιτάξεις κάπου αλλού γιτί θα πας τσάμπα... αν πάλι είσαι αποφασισμένη να διαθέσεις χρήματα και να πάρεις καλά πράγματα τότε το μέρος είναι ιδανικό...

Όσο για το άλλο που ρωτάς, η καλύτερη λύση θα ήταν να νοικιάσεις αυτοκίνητο και να κινηθείς στο Μπέργκαμο και στις γύρω λίμνες χωρίς να εξαρτάσαι από συγκοινωνίες...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.141
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Με τοσο που εχουν πεσει οι τιμες στην ενδυση,υποδηση στην Ελλαδα ακομα ψαχνετε να βρειτε outlet στο εξωτερικο;
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη

chania-2005

Member
Μηνύματα
56
Likes
1
Στο Fox town η συντριπτική πλειοψηφία των καταστημάτων είναι retail, μάρκες... δεν υπάρχει σαβούρα, φτηνορούχα... οι εκπτώσεις είναι πολύ καλές αλλά όσο και καλές να είναι τα πράγματα εξακολουθούν να είναι ακριβά... αν λοιπόν δεν μπορείς να διαθέσεις κάποιο σοβαρό ποσό για ψώνια καλύτερα θα ήταν να κοιτάξεις κάπου αλλού γιτί θα πας τσάμπα... αν πάλι είσαι αποφασισμένη να διαθέσεις χρήματα και να πάρεις καλά πράγματα τότε το μέρος είναι ιδανικό...

Όσο για το άλλο που ρωτάς, η καλύτερη λύση θα ήταν να νοικιάσεις αυτοκίνητο και να κινηθείς στο Μπέργκαμο και στις γύρω λίμνες χωρίς να εξαρτάσαι από συγκοινωνίες...
Φανταζομαι ομως οτι οι τιμες εξαρτονται παντα απ τη μαρκα.. εγω πχ δεν παω για high fashion οπως ferre, D&G ή Gucci, αλλα για πιο casual (πχ diesel, tommy), οποτε αν εχουν ενα γενναιο ποσοστο στην εκπτωση που κανουν, οι τιμες μια χαρα θα ειναι..

Δεν ηξερα οτι αξιζει να τριγυρισεις λιγο στο Bergamo, ευχαριστω για τη συμβουλη!
 

sotiris11

Member
Μηνύματα
35
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
milano-komo
Fox town μακράν καλύτερο απο la Valle Paris ,και πιο πολλα πραγματα με εκπτώσεις απο ingolstad Μονάχου .μιση ωρα απο μιλανο ,διπλα στο como που αξίζει μισή μερα και λιγο παραπάνω εαν εχει καλο καιρο.θα ξανα πηγαινα .

Ξερει κανεις κάποιο καλο στις Βρυξέλλες? και με ποιο θα το συγκρίνετε?
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.754
Μέλη
38.902
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom