Γαλλία Paris museum pass

travelove

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Ήθελα να ρωτήσω ποια είναι η γνώμη σας για το paris pass! Δεν έχω δει να αναφέρεται κάπου! Θα πάμε στο Παρίσι για μία εβδομάδα τον ιούλιο (τετάρτη με τετάρτη) και θα επισκεφτούμε όλα τα "must" μέρη. Μας συμφέρει;
 

thgr

Member
Μηνύματα
362
Likes
288
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
travelove said:
Ήθελα να ρωτήσω ποια είναι η γνώμη σας για το paris pass! Δεν έχω δει να αναφέρεται κάπου! Θα πάμε στο Παρίσι για μία εβδομάδα τον ιούλιο (τετάρτη με τετάρτη) και θα επισκεφτούμε όλα τα "must" μέρη. Μας συμφέρει;
Δε ξέρω για το Paris pass, αλλά το Paris museum pass (αν είστε άνω των 26) συμφέρει απίστευτα αν επισκεφθείτε πολλά μουσεία και αξιοθέατα και επιπλέον γλιτώνετε πολύ χρόνο
Συγγνώμη για το off topic
 

travelove

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Είμαστε κάτω των 26, αλλά εκτός απο το Λούβρο που μπαίνουμε δωρεάν, στα άλλα πληρώνουμε έτσι δεν είναι; οπότε πάλι δεν συμφέρει;
 

thgr

Member
Μηνύματα
362
Likes
288
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
travelove said:
Είμαστε κάτω των 26, αλλά εκτός απο το Λούβρο που μπαίνουμε δωρεάν, στα άλλα πληρώνουμε έτσι δεν είναι; οπότε πάλι δεν συμφέρει;
Εφόσον είστε κάτω των 26, δε χρειάζεστε το museum pass διοτι τα περισσότερα γνωστά μουσεία και αξιοθέατα είναι δωρεάν.
 

travelove

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Eυχαριστώ πάρα πολύ!!!! Αυτά είναι υπέροχα νέα!!! Δεν το είχα καταλάβει, νόμιζα ότι είναι μόνο για το Λούβρο!!!!
 

thgr

Member
Μηνύματα
362
Likes
288
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
travelove said:
Eυχαριστώ πάρα πολύ!!!! Αυτά είναι υπέροχα νέα!!! Δεν το είχα καταλάβει, νόμιζα ότι είναι μόνο για το Λούβρο!!!!
Δωρεάν είναι επίσης η είσοδος στις Βερσαλλίες, Fontainebleau και σε άλλα μουσεία και αξιοθέατα εκτός Παρισιού
 

travelove

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Τι είναι το fortainebleau; θα πάμε μία βδομάδα, τον Ιούλιο, δεν νομίζω ότι θα προλάβουμε να πάμε και κάπου εκτός Παρισιού! Αυτό που μ' έχει προβληματίσει επειδή θα πάμε Τετάρτη με Τετάρτη είναι τι να πάρω για το μετρό; κάρτα, εισιτήρια; δεδομένου ότι έχουμε σκοπό να πάμε και στις Βερσαλλίες και στη Disneyland!!! Eπίσης, στις Βερσαλλίες μπαίνουμε και στους κήπους δωρεάν;
 

thgr

Member
Μηνύματα
362
Likes
288
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
travelove said:
Τι είναι το fortainebleau; θα πάμε μία βδομάδα, τον Ιούλιο, δεν νομίζω ότι θα προλάβουμε να πάμε και κάπου εκτός Παρισιού! Αυτό που μ' έχει προβληματίσει επειδή θα πάμε Τετάρτη με Τετάρτη είναι τι να πάρω για το μετρό; κάρτα, εισιτήρια; δεδομένου ότι έχουμε σκοπό να πάμε και στις Βερσαλλίες και στη Disneyland!!! Eπίσης, στις Βερσαλλίες μπαίνουμε και στους κήπους δωρεάν;
Καλύτερα η συζήτηση να μεταφερθεί σε άλλο topic.
 

travelove

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Είμαι καινούρια στο forum και δεν έχω καταλάβει ακόμα πώς λειτουργει ακριβώς το travelstories! Πώς μεταφέρουμε τη συζήτηση σε άλλο topic?
 

thgr

Member
Μηνύματα
362
Likes
288
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
travelove said:
Είμαι καινούρια στο forum και δεν έχω καταλάβει ακόμα πώς λειτουργει ακριβώς το travelstories! Πώς μεταφέρουμε τη συζήτηση σε άλλο topic?
Μόνο οι διαχειριστές μπορούν να το κάνουν :)
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Τα μηνύματα μεταφέρθηκαν σε άλλο θέμα στη σωστή ενότητα.
Σε παρόμοια περίπτωση, παρακαλώ χρησιμοποιήστε το κουμπάκι της αναφοράς.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom