Pegasus  Pegasus και ταυτότητα - τι παίζει;

dreamlinkst

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα στο forum. Έκλεισα εισιτήριο για Κωνσταντινούπολη με Pegasus αλλά είδα προς μεγάλη μου έκπληξη στις πληροφορίες κράτησης πως είναι απαραίτητη η παρουσία διαβατηρίου για το check in όλων των διεθνών πτήσεων.

Είχα την εντύπωση πως μπορείς να ταξιδέψεις κανονικά στην Τουρκία μόνο με τη νέα ταυτότητα με τους λατινικούς χαρακτήρες. Πήρα το call center τους στην Τουρκία και μου είπαν πως είναι απαραίτητο το διαβατήριο. Έχει κανείς εμπειρία από προηγούμενη πτήση; Η σύντροφός μου έχει ληγμένο διαβατήριο και μόλις φοβάμαι πως κατέστρεψα τις διακοπές των χριστουγέννων :eek::eek:
 

dreamlinkst

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Μπορεις και με ταυτότητα.
Φίλε Jimp είσαι σίγουρος για τη συγκεκριμένη εταιρία; Δεν μπορώ να βρω πουθενά αυτή την πληροφορία στο site τους και μέχρι και στο τηλεφωνικό κέντρο μου είπαν το αντίθετο. Ελπίζω να ισχύει αυτό που λες δηλαδή αλλά :(
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
Κοίτα δεν είναι θέμα εταιρείας αλλά τι ισχύει. Αν η γυναίκα σου δεν είναι στρατιωτικός ή γενικότερα σε σώματα ασφαλείας θα πάτε μια χαρά με τις ταυτότητες.
Και μια αναζήτηση να κάνεις στο φόρουμ θα δεις πόσος κόσμος έχει ταξιδέψει μόνο με ταυτότητα.
Μη σκας και κοίτα να περάσεις καλά.
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
και εγώ έχω κλείσει με pegasus για Ιούλιο βέβαια και διάβασα και στους όρους ότι χρειάζεται διαβατήριο, αλλά από την στιγμή που μπορεί κανείς να μπει στην χώρα με ταυτότητα δεν νομίζω να δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα. Καλού κακού βέβαια κάνε μας μια ενημέρωση μιας και πετάς άμεσα.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Αν η γυναίκα σου δεν είναι στρατιωτικός ή γενικότερα σε σώματα ασφαλείας θα πάτε μια χαρά με τις ταυτότητες.
jimp γιατί το γράφεις αυτό; Ισχύει κάτι διαφορετικό για ορισμένες κατηγορίες;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
jimp γιατί το γράφεις αυτό; Ισχύει κάτι διαφορετικό για ορισμένες κατηγορίες;
Το έγραψα γιατί με την στρατιωτική ταυτότητα δεν μπορείς να ταξιδέψεις στο εξωτερικό, πρέπει να έχεις διαβατήριο.
 

dimitra

Member
Μηνύματα
13
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΙΛΑΝΔΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕΞΙΚΟ
Καλησπέρα σε όλους,

Προσπαθώ να κάνω check in στην pegasus airline για Κων/πολη και παρόλο που δηλώνω international id μου ζητάει από κάτω ημερομηνία λήξης και δεν συνεχίζει τη διαδικασία. Ξέρει κανείς τι γίνεται με αυτό?
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
Καλησπέρα σε όλους,

Προσπαθώ να κάνω check in στην pegasus airline για Κων/πολη και παρόλο που δηλώνω international id μου ζητάει από κάτω ημερομηνία λήξης και δεν συνεχίζει τη διαδικασία. Ξέρει κανείς τι γίνεται με αυτό?
15 χρόνια μετά την ημερομηνία έκδοσης.
 

dimitra

Member
Μηνύματα
13
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΙΛΑΝΔΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕΞΙΚΟ
15 χρόνια μετά την ημερομηνία έκδοσης.[/QUOTE

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση τώρα μόλις βρήκα πως ισχύει για 15 χρόνια. Η δική μου ταυτότητα εκδόθηκε Νοέμβρη του 2002. Έχω ληγμένη ταυτότητα?? Και αν ναι? Τι κάνω? Πάω για καινούρια? Το εισιτήριο εκδόθηκε με τον παλιό αριθμό.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.168
Μηνύματα
882.713
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom