Pegasus  Pegasus Airlines - Πληροφορίες & Ερωτήσεις

D

Delmem38110

Guest
το έχω ρωτήσει σε κάποιο άλλο ποστ το ρωτάω και εδώ.
ηλεκτρονικό τσεκ ιν με ταυτότητα μόνο πως μπορεί να γίνει;
δεν μ'αφηνει να προχωρήσω.
 

vaskal

Member
Μηνύματα
19
Likes
20
ποτέ δεν μου ζύγισαν κάτι και ποτέ δεν έχω βρει ενδείξεις κιλών στην καμπίνα.
αλλά ποτέ δεν ξέρεις που μπορεί να έχουν βάλει τα ψιλά γράμματα.
Pegasus Baggage Allowance
οκ ευχαριστώ αλλά εντάξει δεν ανησυχώ τόσο για τα κιλά όσο για το τσαντάκι που είναι μικρό και είναι μέσα από μπουφάν γιατί από aegean διάβασα ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να το θεωρήσουν έξτρα αντικείμενο όποτε έξτρα χρέωση
 

vaskal

Member
Μηνύματα
19
Likes
20
το έχω ρωτήσει σε κάποιο άλλο ποστ το ρωτάω και εδώ.
ηλεκτρονικό τσεκ ιν με ταυτότητα μόνο πως μπορεί να γίνει;
δεν μ'αφηνει να προχωρήσω.
δυστυχώς δεν το γνωρίζω πρώτη φορά θα ταξιδέψω με αυτήν την εταιρεία και αν διαπιστώσω πρόβλημα απλά θα πάω να κάνω το τσέκ ιν στο αεροδρόμιο 3 ώρες πριν αλλά αν κάποιος το έχει λύσει ας μας πει πως
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική

Hayate

Member
Μηνύματα
841
Likes
5.111
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
καλησπέρα έχει ταξιδέψει κάποιος πρόσφατα με την εταιρεία ; ελέγχουν 100% για κιλά βαλίτσας και για τσαντάκι μπανάνα πχ μέσα από μπουφάν θα πουν κάτι ;
Εμπειρικα μπορώ να πω οτι αν τηρείς το 55x40x20 και το 40x30x15 για cabin baggage και personal item αντίστοιχα δεν εχεις θέμα.. Τωρα όντως ψιλα γραμματα δε διαβασα ποτέ γιατι απλα ρούχα βαζω οπότε δε ξερω.. Νομιζω είσαι οκ..
 

vaskal

Member
Μηνύματα
19
Likes
20
γεια σας . με την σειρά μου να ρωτήσω αναφέρει ότι πρέπει να γίνει το τσεκ ιν 3 ώρες πριν στον γκισέ αλλά αυτό είναι απαραίτητο δλδ αν πάμε 2 ώρες πριν πχ θα υπάρχει θέμα ; κρίμα είναι στον γυρισμό να χάσουμε τόσες ώρες στο αεροδρόμιο. ευχαριστώ
 
D

Delmem38110

Guest
γεια σας . με την σειρά μου να ρωτήσω αναφέρει ότι πρέπει να γίνει το τσεκ ιν 3 ώρες πριν στον γκισέ αλλά αυτό είναι απαραίτητο δλδ αν πάμε 2 ώρες πριν πχ θα υπάρχει θέμα ; κρίμα είναι στον γυρισμό να χάσουμε τόσες ώρες στο αεροδρόμιο. ευχαριστώ
δεν θέλω να φανώ κακός, αλλά αν κάποιος από το φόρουμ σου έλεγε να πας μια ώρα νωρίτερα θα το έκανες;
3 ώρες ίσως είναι πολλές αλλά πάρτο με το πάσο σου.
επίσης το σαμπιχα όπως και το καινούριο αεροδρόμιο είναι σχετικά μακριά από την πόλη και υπάρχει περίπτωση να έχει κίνηση. άρα πρέπει να προβλέψεις επιπλέον χρόνο για το ταξίδι προς αυτό.
επίσης μπορεί να πας στη στάση για τα λεωφορεία και να μην φεύγει αμέσως αλλά σε 30 λεπτά.
η ασφάλεια αεροδρομίου επίσης μπορεί να είναι χρονοβόρα.
κρίνεις μόνος σου και πράττεις. κανείς δεν μπορεί να σου εγγυηθεί τίποτε.
 

vaskal

Member
Μηνύματα
19
Likes
20
δεν θέλω να φανώ κακός, αλλά αν κάποιος από το φόρουμ σου έλεγε να πας μια ώρα νωρίτερα θα το έκανες;
3 ώρες ίσως είναι πολλές αλλά πάρτο με το πάσο σου.
επίσης το σαμπιχα όπως και το καινούριο αεροδρόμιο είναι σχετικά μακριά από την πόλη και υπάρχει περίπτωση να έχει κίνηση. άρα πρέπει να προβλέψεις επιπλέον χρόνο για το ταξίδι προς αυτό.
επίσης μπορεί να πας στη στάση για τα λεωφορεία και να μην φεύγει αμέσως αλλά σε 30 λεπτά.
η ασφάλεια αεροδρομίου επίσης μπορεί να είναι χρονοβόρα.
κρίνεις μόνος σου και πράττεις. κανείς δεν μπορεί να σου εγγυηθεί τίποτε.
απόψεις μαζεύουμε πάντα όταν ρωτάμε κάτι, και έπειτα πράττουμε αναλόγως ο καθένας όπως θέλει , εννοείται ότι προβλέπουμε την κίνηση και πόση ώρα χρειάζεται για να φτάσει το λεωφορείο εκεί όπως επίσης γνωρίζω ήδη τα δρομολόγια των λεωφορείων. Για ανάλογες εμπειριες ζητάω απόψεις κυρίως για να βγει ένα συμπέρασμα
 
D

Delmem38110

Guest
απόψεις μαζεύουμε πάντα όταν ρωτάμε κάτι, και έπειτα πράττουμε αναλόγως ο καθένας όπως θέλει , εννοείται ότι προβλέπουμε την κίνηση και πόση ώρα χρειάζεται για να φτάσει το λεωφορείο εκεί όπως επίσης γνωρίζω ήδη τα δρομολόγια των λεωφορείων. Για ανάλογες εμπειριες ζητάω απόψεις κυρίως για να βγει ένα συμπέρασμα
θα ήταν ωραίο να μας πεις την εμπειρία σου στην επιστροφή και πόση ώρα χρειάστηκε να περάσεις την ασφάλεια το τσεκ ιν είναι σχετικά γρήγορο.
προσωπικά όταν επιστρέφω από το καινούριο με πτήση των 15:50 φεύγω από το ξενοδοχείο στις 11 χαλαρά... χωρίς στρες.
 

resuli

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Καλησπέρα,
προσπαθω να κανω ονλινε check in για την πτηση μ και με αφηνει να κανω μονο αμα βαλω διαβατηριο.
Οταν βαζω ταυτοτητα μ βγαζει αυτο

Document Check Results
******** RESULI
TR (Passport)-->Passport Exemptions:Exception[Nationals of Greece with a national ID card written in English and Greek.]Minors:Information[Up to/incl. 18 years of age may be included in parent's passport. ]Warning:Information[Passports and other travel documents accepted for entry are considered valid until the day before the expiration date. ]TR (Visa)-->Additional Information:Information[Visitors exceeding the allowed time of stay must obtain a permit of residence ("Ikamet Vesikasi") at immigrations and must present it upon departure. ]

Ξερει κανεις καποια λυση γιαυτο το προβλημα
 

Attachments

Sam-chal

Member
Μηνύματα
859
Likes
1.908
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Χιλή, Βολιβία
Καλησπέρα,
προσπαθω να κανω ονλινε check in για την πτηση μ και με αφηνει να κανω μονο αμα βαλω διαβατηριο.
Οταν βαζω ταυτοτητα μ βγαζει αυτο

Document Check Results
******** RESULI
TR (Passport)-->Passport Exemptions:Exception[Nationals of Greece with a national ID card written in English and Greek.]Minors:Information[Up to/incl. 18 years of age may be included in parent's passport. ]Warning:Information[Passports and other travel documents accepted for entry are considered valid until the day before the expiration date. ]TR (Visa)-->Additional Information:Information[Visitors exceeding the allowed time of stay must obtain a permit of residence ("Ikamet Vesikasi") at immigrations and must present it upon departure. ]

Ξερει κανεις καποια λυση γιαυτο το προβλημα
Τσεκαρισες κάποιο κουτάκι που να λέει ότι η ταυτότητα δεν έχει ημερομηνία λήξης;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.162
Μηνύματα
882.490
Μέλη
38.878
Νεότερο μέλος
pennykk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom