PLEASE HELP ME!!!!!!!!!

nikostk9

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά..........
Είμαι νέο μέλος στο foroum (εντελώς νιουφης) αλλά όπως ξαναείπα, είμαι άρρωστος με τα ταξίδια...
Τέλη Απριλίου ετοιμάζομαι να παντρευτώ και φυσικά μετά να φύγω για γαμήλιο ταξίδι.
Έχω δει για αρκετούς προορισμούς αλλά τελικά έχω καταλήξει σε δυο επιλογές και πιθανόν μια τρίτη αλλά σαν outsider..
1) ΜΠΑΛΙ
2) ΠΟΥΚΕΤ ή ΚΡΑΜΠΙ ή KOH SAMOYI…..
Το outsider ειναι ΣΡΙ-ΛΑΝΚΑ ( δεν μου έχει βγει εντελώς από το μυαλό)……..
Στο μόνο που έχω καταλήξει με σιγουριά είναι ότι θα μείνω σίγουρα για 2 βράδια στη Μπανγκόγκ. Έχω διαβάσει τόσα εδώ μέσα για αυτή την πόλη που θέλω να πάω..
PLEASE HELP ME……….. θέλω να αποφασίσω όσο μπορώ ποιο γρήγορα για να έχω αρκετό χρόνο μετά να ψάξω πληροφορίες για το μέρος.
Ευχαριστώ πολύ
 

panosast

Member
Μηνύματα
320
Likes
34
και οι 2 επιλογες ειναι ιδανικες για την περιπτωση σου μπορεις να το παιξεις και με νομισμα...η ωρα η καλη σου ευχομαι!
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
Με το καλο η "κουλουρα". Αν εχεις καταληξει στα 3 παραπανω μερη, εγω στη θεση σου θα εγβαζα τη Σρι Λανκα απο τη λιστα. Μια χαρα μερος ειναι αλλα για διακοπες. Για γαμηλειο ταξιδι δεν θα στο συμβουλευα, γιατι νομιζω οτι η πολυ φτωχεια που θα δεις θα σου χαλαγε την ολη διαθεση ενος γαμηλιου ταξιδιου που θελεις πρωτιστως να ξεχασεις λιγο τα προβληματα (εχουμε μπολικα στην Ελλαδα...) και να κοιταξεις να περασεις καλα. Σε αλλα Ασιατικα κρατη που εχουν πολυ τουρισμο εχουν φροντισει εξυπνα να καλυψουν αυτη τη πλευρα του νομισματος για να μη χαλαει το ολο τουριστικο προιον που προσφερουν.

Και το Μπαλι εχει πολλα να δεις και να κανεις (αν και εχει παραγινει τουριστικο τελευταια...) και η Ταυλανδη καλη ειναι. Διαβασε λεπτομεριες για τα μερη αυτα εδω μεσα και σιγουρα θα κανεις τη καλυτερη επιλογη.
 

nikostk9

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Βασικα δεν ειμαι τυπος το να περναω ολη μερα ξαπλα σε μια παραλια και να χαζευω τη θαλασσα.
Θελω να δω φυση, κουλτουρα λαου και να κανω διαφορες αξιολογες δραστηριοτητες, οπως καταδυσεις, βολτες με ελεφαντες κλπ. Οχι να γυριζω απο παραλια σε παραλια και να ειμαι σε beach bar...
Εχω διαβασει οτι τα Πουκετ ειναι κατι σαν τη Μυκονο ή Χερσονησος Κρητης, πραγμα που απεχθανομαι και αντιθετα στο Μπαλι ή στο Κραμπι δεν εχεις τι να κανεις ολη μερα.
Αποψεις?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.226
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom