Poll για τη συνάντηση στη Θεσσαλονίκη

Πότε θα τα πιείτε εεε πείτε ήθελα να πω!


  • Total voters
    13
  • Poll closed .

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Αν και έχει πάρει προβάδισμα η 20/8 έχουμε 3 μέρες ακόμα να ψηφίσουμε.
Εμπρός λοιπόν.
Μηπως να το συνδυασετε και με τα γενεθλια του travelstories...λεω εγω τωρα.
Επειδη ειναι στις 21/9 και κομματακι δυσκολο το βλεπω να το ξανακανονιζετε :)
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Κι επειδή κάποια στιγμή θα πρέπει να κλείσει η ψηφοφορία και να οριστεί ο τόπος και η ώρα συνάντησης, και επειδή κάποιοι - λόγω υποχρεώσεων - ίσως δεν θα μπορέσουν να βρίσκονται μέχρι τέλους (αν είναι αργούτσικα και μόνον για φαγητό), ρίχνω μια κατ' αρχήν ιδέα: Εκεί κάπου στις 6 με 7 το απόγευμα, για καφέ, σοκολάτα, τσάι, κλπ. στο καφέ του Βασιλικού Θεάτρου; Ε, και μετά από 2-3 ώρες, όσοι πεινάνε, το βλέπουν επί τόπου. Υπάρχουν αρκετές επιλογές σε walking distance...
 

rena1988

Member
Μηνύματα
294
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ζανζιβάρη (11/2021)
Ταξίδι-Όνειρο
Περου
Να βρεις να το παρκάρεις....δύσκολα...ΣΚ κιολας (σταμάτησαν να φεύγουν και Χαλκιδική o_O) οποτε φοβαμαι μονο ιδιωτικό..εχει και στην αγγελακη και στην θνικης αμύνης..και στη χάνθ (αλλα μη γιατι καίει)
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Με παρκινγκ τι λεει προς τα εκει;
Υπάρχει το υπόγειο πάρκινγκ στο νέο Δημαρχιακό Μέγαρο. Ισχύει (ίσχυε πριν μερικούς μήνες τουλάχιστον - δεν ξέρω τώρα αλλά μπορούμε να το ελέγξουμε) μειωμένη τιμή για το Σ/Κ (μετά το μεσημέρι του Σαββάτου). Θυμάμαι ήταν κάπου 3 ευρώ για όσο διάστημα το αφήσεις (μιλάμε για ώρες).

Update: Πήρα τηλέφωνο στο parking του Μεγάρου. Οι χρεώσεις τους είναι:
3,40 ευρώ η πρώτη ώρα και 0.40 για κάθε επόμενη. Δεν ισχύει μειωμένο τιμολόγιο για Σ/Κ. Από τις 9μ.μ. μέχρι 5π.μ. η ώρα χρεώνεται 0.40 ευρώ (αν πας μετά τις 9 μ.μ. δηλαδή, η πρώτη ώρα θα χρεωθεί 0.40 ευρώ).
Για τα δεδομένα της Θεσ/νίκης, δεν νομίζω ότι οι τιμές τους είναι απαγορευτικές.

Προς αποφυγήν παρεξηγήσεων: Η πρόταση έγινε με το σκεπτικό της ανεύρεσης ενός χώρου στο κέντρο με εύκολη πρόσβαση από κάθε πλευρά της πόλης. Εννοείται ότι - προσωπικά - δεν με απασχολεί και οπουδήποτε κι αν αποφασισθεί να βρεθούμε, θα έλθω - ακόμη κι αν είναι στο καταφύγιο του Χορτιάτη.
 
Last edited by a moderator:

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.790
Από πλευράς μου είναι οκ οι τιμές,εδώ είναι χειρότερα.
Το δημ,μέγαρο είναι το πρώην στρ.Τσιρογιάννη;(ή κάπως έτσι)
δίπλα από τις στρ. κατοικίες;
Αλάνα το είχα αφήσει.
Μια και είπες Χορτίατη,ο κυνηγός υπάρχει ακόμα;
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Από πλευράς μου είναι οκ οι τιμές,εδώ είναι χειρότερα.
Το δημ,μέγαρο είναι το πρώην στρ.Τσιρογιάννη;(ή κάπως έτσι)
δίπλα από τις στρ. κατοικίες;
Αλάνα το είχα αφήσει.
Μια και είπες Χορτίατη,ο κυνηγός υπάρχει ακόμα;
- Αλάνα; Το θέατρο Κατερίνα δεν το θυμάσαι; :) Ναι, αυτό.
- Ο Χορτιάτης ήταν σχήμα λόγου (για ενίσχυση του "οπουδήποτε"). Ο κυνηγός; Την ταβέρνα εννοείς, στην είσοδο του χωριού;
 

FRIDA08

Member
Μηνύματα
445
Likes
1.298
Επόμενο Ταξίδι
???Covid Era
Ταξίδι-Όνειρο
Διάστημα
Αχ βρε παιδιά, το Σάββατο είναι πολλές οι υποχρεώσεις, μήπως να με λυπηθεί κάνεις που θέλω τόσο πολύ να είμαι εκεί και να το ξανασκεφτούμε για Κυριακή?
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.790
Εκεί κάπου στις 6 με 7 το απόγευμα, για καφέ, σοκολάτα, τσάι, κλπ. στο καφέ του Βασιλικού Θεάτρου; Ε, και μετά από 2-3 ώρες, όσοι πεινάνε, το βλέπουν επί τόπου. Υπάρχουν αρκετές επιλογές σε walking distance...
Μια χαρά το βλέπω το μέρος.Ας μη το λιβανίζουμε και πολύ.
7 η ώρα είναι καλά νομίζω.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.724
Likes
14.839
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
όποτε γίνει, όπου γίνει, ότι κι'αν φάμε, ότι κι'αν πιούμε, εγώ είμαι...... μέσα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.764
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom