Μαυριτανία Portfolio MAURITANIA

shokobill

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Φιλε μου θα μπορουσες να μου στειλεις το τηλ σου για να σε ρωτησω ορισμενα θεματα για το ταξιδι μου στη Μαυριτανια ?
το mail μου ειναι.............................
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Φιλε μου θα μπορουσες να μου στειλεις το τηλ σου για να σε ρωτησω ορισμενα θεματα για το ταξιδι μου στη Μαυριτανια ?
το mail μου ειναι.............................
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ
Έι!! Μπρρρ! ξεκάθαρο σε όλους ότι δεν είναι δικές μου οι φωτογραφίες, έτσι;;;:)
(αν είχα ταξιδέψει σε όλες τις χώρες στις οποίες έχω βγάλει portfolios, θα με είχαν κάνει ban για ανάρμοστη συμπεριφορά)
 

shokobill

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
(αν είχα ταξιδέψει σε όλες τις χώρες στις οποίες έχω βγάλει portfolios, θα με είχαν κάνει ban για ανάρμοστη συμπεριφορά)
Μαλιστα... μηπως υπαρχει λοιπον καποιος που να μπορει να μου δωσει πληροφοριες για Μαυριτανια ????
 

8avos

Member
Μηνύματα
651
Likes
6.359
Επειδή κινούμαστε οδικώς από Μαρόκο προς Μαυριτανία,οι συνθήκες έκδοσης visa απ΄την πρωτεύουσα Ραμπάτ (Μαρόκο εννοείται) εν έτη 2013 έχουν συντομεύσει κατά πολύ,ενώ μέχρι πέρυσι η πρεσβεία της Μαυριτανίας ταλαιπωρούσε πολύ τον ταξιδιώτη,φέτος άλλαξε γραμμή και προωθεί τον τουρισμό προς αυτήν.

Βγαίνει,τουλάχιστον για μας έτσι βγήκε,άνετα σε μια εργάσιμη,απ΄το πρωί που καταθέτεις αίτημα μέχρι το μεσημέρι που φεύγεις με τη βίζα.
 

8avos

Member
Μηνύματα
651
Likes
6.359




Εδώ και μιάμιση βδομάδα βρισκόμαστε στη Μαυριτανία.Ένα μέρος τόσο διαφορετικό,τουλάχιστον στα δικά μου μάτια.Μετά το ζάλισμα των Μαροκινών,οκ καλά ήταν και το Μαρόκο,αλλά εδώ ο κόσμος είναι εντελώς διαφορετικός και συμφωνούμε μια πολυεθνική παρέα που κινούμαστε μαζί τις τελευταίες μέρες,Εκτός από τους "συνοριακούς" που θελήσαν να μας δυσκολέψουν,βέβαια δεν τους έκατσε και από τα κουνούπια που έχουν πολύ μεγάλη ιδέα για τον εαυτό τους και κινούνται σε σμήνη,όλα τα υπόλοιπα θα μας λείψουν.

Επίσης μια από τις ευκολότερες πρεσβείες της Αφρικής,στο να βγάλεις βίζα,βρίσκεται εδώ και είναι αυτή του Μάλι.η οποία κοστίζει για μια είσοδο και ένα μήνα μόλκις στα 16.5 ευρώ και βγαίνει σε 20 λεπτά.

Ο ατλαντικός και ο κόσμος που δουλεύει για να πουληθούν τα ψάρια το ίδιο εντυπωσιακός όσο και οι ψαριές.Οι τιμές πρωτάκουστες,μπορείς να μαγειρεύεις ψάρι καθημερινά,2 ευρώ το κιλό οι τσιπούρες.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Καλή ανταπόκριση. Άντε μπράβο γιατί μετράμε αντίσροφα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.782
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom