pre paid card

isavella

Member
Μηνύματα
133
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία - Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΝYC - ΠΕΡΟΥ
πώς μπορώ να αποκτήσω τέτοιου τύπου κάρτα? την παρέχουν όλες οι τράπεζες?
Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.286
Likes
1.351
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
αν εχεις ιντερνετ banking στην πειραιως ειναι πολυ ευκολο και βγαινει μεσω ιντερνετ σε 2 λεπτα! Αλλιως πρεπει να πας σε τραπεζα με την ταυτοτητα σου φανταζομαι! Απλα , αν ενδιαφεερεσαι για ryanair τοτε πρεπει να ειναι mastercard και οχι visa. Visa prepaid εχει η Κυπρου σιγουρα αλλα θα εχουν και αλλες τραπεζες...
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.286
Likes
1.351
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
Εγω εβγαλα αυτη την καινουρια prepaid καρτα της αγροτικης, γιατί έχει την χαμηλοτερη χρεωση ανα φόρτιση (1 ευρω). Θεωρητικά την βγάζεις μόνο με την ταυτότητα κ την παίρνεις μεσα σε λίγα λεπτά. Σημειωση: επειδή φορτίζει μέσω κανονικου τραπεζικού λογαριασμού, αν δεν έχεις στην αγροτική, εκτός απ την ταυτότητα χρειάζεται κ φωτοτυπία του ΑΦΜ σου.
 

isavella

Member
Μηνύματα
133
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία - Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΝYC - ΠΕΡΟΥ
ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!!

εγώ την θέλω για τα εισιτήρια της ryanair.. που η μόνη που δεν σε χρεώνει είναι η mastercard prepaid.. της κύπρου που είναι visa prepaid μου κάνει?
μόνο στην εθνική έχω λογαρισμό.. θα υπάρξει πρόβλημα? και πώς γίνεται βάζω τα χρήματα που θέλω για την αγορά? πηγαίνοντας στην τράπεζα που έχω επιλέξει και καταθέτοντας το ποσό της αγοράς? με την κάθε διαδικτυακή μου αγορά υπάρχει χρέωση από την εταιρία?
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!!

εγώ την θέλω για τα εισιτήρια της ryanair.. που η μόνη που δεν σε χρεώνει είναι η mastercard prepaid.. της κύπρου που είναι visa prepaid μου κάνει?
μόνο στην εθνική έχω λογαρισμό.. θα υπάρξει πρόβλημα? και πώς γίνεται βάζω τα χρήματα που θέλω για την αγορά? πηγαίνοντας στην τράπεζα που έχω επιλέξει και καταθέτοντας το ποσό της αγοράς? με την κάθε διαδικτυακή μου αγορά υπάρχει χρέωση από την εταιρία?
Ναι, καταθέτεις τα χρήματα που θέλεις (με μια μικρή χρέωση) και μετά μπορείς να αγοράσεις ό,τι θέλεις, να βγάλεις εισιτήρια, να κλείσεις ξενοδοχεία, να πληρώσεις σε εστιατόρια ή καταστήματα χωρίς καμία επιπλέον χρέωση. Μόνο όταν κάνεις ανάληψη από ΑΤΜ χρεώνεσαι.
 

isavella

Member
Μηνύματα
133
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία - Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΝYC - ΠΕΡΟΥ
ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!
 

Maracuya

Member
Μηνύματα
55
Likes
49
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Και της Κύπρου έχει χρέωση 1 ευρώ ανά φόρτιση αν δεν απατώμαι. Εγώ αυτήν έβγαλα χωρίς να το ψάξω ομολογώ, αλλά ok, είμαι πολύ ευχαριστημένη.;)
 

Maracuya

Member
Μηνύματα
55
Likes
49
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Ωχ αλήθεια? Δεν την έχω φορτίσει από τότε γι' αυτό δεν το είχα πάρει πρέφα. Ευχαριστώ για τη διόρθωση!:)
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.286
Likes
1.351
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
στην πειραιως οι πρωτες 2 φορτισεις ειναι δωρεαν
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.076
Μέλη
38.911
Νεότερο μέλος
ell

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom