go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Λοιπον το Πορτο ρικο το εβλεπα παντα σαν ενδιαμεσο σταθμο για τα υπολοιπα νησακια της καραιβικης και οταν διαπιστωσα οτι χρειαζεται αμερικανικη βιζα , επαψα και σαν σταθμο να το βλεπω.
Δεν ξερω γιατι το σνομπαρα σε σχεση με την υπολοιπη καραιβικη , παρολο που και ισπανοφωνο ειναι και η μουσικη του μου αρεσει. Μαλλον εχω την εντυπωση οτι ειναι πιο ανεπτυγμενο , μπορει και πιο αμερικανοποιημενο , πιο ακριβο..οταν το σκεφτομαι μου ερχεται στο μυαλο το πολυβουο Σαν Χουαν. Ξερω οτι το νησι ειναι πολυ μεγαλο , εχει καποια καταπληκτικα δαση βροχης και σιγουρα καλες παραλιες.
Προσφατα διαβασα ενα αρθρο για το δρομο του καφε με τρεκινγκ σε ζουγκλες και καφεφυτειες του νησιου – αφου δεν θα κανω το δρομο του μεταξιου , καλος και ο δρομος του καφε! Και ας μην ξεχναμε τα νησια Culebra και Vieques που ειναι προσβασιμα απο το κυριως νησι.

Τι εχεις να πεις για το νησι traveladdict? Ποτε πηγες , ποσο εμεινες , γυρισες το νησι ή οχι , πες μας οτι θελεις :).
Φυσικα ειναι ευπροσδεκτος να μιλησει οποιος γνωριζει , απλα απευθυνω την ερωτηση στο φιλο traveladdict επειδη ειδα οτι ειναι ο μονος που εχει παει.
Ευχαριστω!!
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Στο Πουερτο Ρικο πηγα πριν πολλα χρονια και εμεινα μια εβδομαδα. Πολυ ομορφα ηταν
αλλα οχι κατι τοσο ξεχωριστο που να το θυμαμαι ιδιαιτερα. Ειναι αμερικανοποιημενο,λογικο αφου ανηκει στην Αμερικη, εχει ενα ομορφο rain forest αλλα αν πηγαινα caribe παλι θα διαλεγα κατι πιο "γνησιο". Αυτο που μου εχει μεινει ιδιαιτερα
ειναι η επισκεψη σε ενα παλιο ινδιανικο χωριο ....
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ευχαριστω ΚΙΚΙ , θα ηθελες κατι πιο γνησιο λες..δε σου εκανε ιδιαιτερη εντυπωση λοιπον...ωραια , περιμενω κι αλλες απαντησεις και γνωμες.

Αν μπορεις ΚΙΚΙ πες μου αν εμεινες σε ενα μερος ολη την εβδομαδα και που?(σε ποια περιοχη εννοω)
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Eμεινα σε ενα οικονομικο ξενοδοχειο στη πρωτευουσα και εκανα διαφορες εκδρομες.
Μου αρεσε πολυ η πολη Πονσε στο κατω μερος του νησιου...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.624
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom