Qatar Airways Qatar Airways - Νέα, Ερωτήσεις & Πληροφορίες

fotast

Member
Μηνύματα
9.375
Likes
14.282
Απλα εχω ενα μικρο προβληματακι... Η καρτα που ειχα κανει την κρατηση εληξε κ τωρα εχω καινουρια... τι γινεται σε αυτη την περιπτωση;
Η καινούρια κάρτα δεν είναι στο όνομα σου όπως και η παλιά;Απλά θα τους πεις ότι έληξε η προηγούμενη.
 

Irouli

Member
Μηνύματα
113
Likes
146
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Στο ονομα μου ειναι απλα για προφανεις λογους δεν εχει τους ιδιους αριθμους
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Δέχονται και ληγμένες κάρτες πάντως. Δε θα χρεώσουν κάτι...
 

Irouli

Member
Μηνύματα
113
Likes
146
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Ενταξει το τακτοποιησα το θεμα καρτα ζητανε μονο οταν η κρατηση γινεται απο το σαιτ τους
 

thanassis33

Member
Μηνύματα
116
Likes
458
καλημέρα!!! έχει χρησιμοποιήσει κανείς την "δωρεάν" παραμονή στην Ντόχα αν έχει layover πάνω από 5 ώρες πρόσφατα?
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
καλημέρα!!! έχει χρησιμοποιήσει κανείς την "δωρεάν" παραμονή στην Ντόχα αν έχει layover πάνω από 5 ώρες πρόσφατα?
Δεν την έχω χρησιμοποιήσει ακόμα αλλά την έχω κανονίσει για τον επόμενο μήνα. Τι ακριβώς θέλεις να μάθεις;
 

thanassis33

Member
Μηνύματα
116
Likes
458
Η ερώτηση είναι αν είναι όντως δωρεάν, και πως κλείνεις το ξενοδοχείο που θα πας. Επιλέγεις ή σε πάνε όπου αυτοί κανονίζουν.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Η ερώτηση είναι αν είναι όντως δωρεάν, και πως κλείνεις το ξενοδοχείο που θα πας. Επιλέγεις ή σε πάνε όπου αυτοί κανονίζουν.
Eσύ διαλέγεις το ξενοδοχείο. Να διευκρινίσω όμως ότι εγώ μιλάω για το +Qatar πρόγραμμα που εξηγείται εδώ: https://discoverqatar.qatarairways.com/us-en/plusqatar και ισχύει μέχρι τέλος του χρόνου. Δε γνωρίζω τι ισχύει γενικά για τα πολύωρα layovers. Πάρε τηλέφωνο στην εταιρία για να είσαι σίγουρος.
 

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
538
Likes
2.750
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Σε εμάς δύο φορές είχαμε 8 ώρες παραμονή και λόγω του φθηνού εισητηριου δεν μας έδωσαν δωρεάν διαμονή. Την πρώτη φορά μας ξεφορτώθηκαν με ενα κουπόνι για φαγητό (στο παλιό αεροδρόμιο) και την δεύτερη φορά πηραμε αέρα κοπανιστο! :D
 

el de abajo

Member
Μηνύματα
202
Likes
586
το 2011, κλείνοντας όχι φθηνά εισιτήρια για Τζακάρτα, κανόνισα διαμονή σε stopover 7 ωρών τηλεφωνικά από την Qatar στην Ελλάδα...το αποτέλεσμα ήταν να μας παραλάβει βανάκι και να μας πάει στην Ντόχα (προφανώς δεν πληρώσαμε βίζα) σε μιά χαρά ξενοδοχείο, όπου μας περίμενε και μπουφές στην 01.00 μετά τα μεσάνυχτα...πρόλαβα και βγήκα και μία μεταμεσονύχτια βόλτα στην άδεια καλοκαιρινή Ντόχα ποδαράτος...
 
Last edited:
Μηνύματα
135
Likes
261
Επόμενο Ταξίδι
Κεντρική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Παιδιά καλησπέρα και πάλι! Ένας μήνας και κάτι έμεινε για το ταξίδι μας στην Ταϋλάνδη.
Έχουμε απορίες για τις αποσκευές. Ταξιδεύουμε με Qatar και με το site τους δεν μπορώ να καταλάβω αν εκτός απο τις βαλίτσες των 23kg (ο καθένας) και την μικρή καμπίνας (αν δεν κάνω λάθος 7kg) μπορούμε να έχουμε και την προσωπική μας αποσκευή μαζί(π.χ τσάντα πλάτης ).
Αν ισχύει αυτό με τσάντα των 30l που έχω περνάει; Ή θα φάμε καμία μπαλοθια σε χρέωση; Αν ταξίδεψε κάποιος πρόσφατα με Qatar , μας σώζει!
Ευχαριστούμε
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.461
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom