Revolut

chrisvek

Member
Μηνύματα
40
Likes
36
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη-Μπρατ-Βουδαπέστη
Ν26 Exei πληρωμη απο κινητο; δε το ειδα καπου στη εφαρμογη.
η ICARD παντως εχει σιγουρα το εχω κανει.

Ναι! Και δεν μπορείς να φανταστείς: 1. Πόσο βολέυει και 2. Πόσο μεγάλη "ασφάλεια" νιώθεις! Επίσης συνδέεται με εφαρμογές smartwatch...τύπου Fenix 6 (Garmin)
 

Panosjgr

Member
Μηνύματα
61
Likes
15
Καλημέρα σας.

Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος από εσάς την ταξιδιωτική ασφάλιση της Revolut; ή ακόμη και εάν έχει αποζημιωθεί για κάτι;

Ευχαριστώ
 

jokos_31

Member
Μηνύματα
73
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδια
Σε 3 βδομαδες παω καναδα συμφερει να βγαλω λεφτα απο ATM με Revolut η καρτα πειραιως?
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ονειρεμένο Ταξίδι
All over the world
Καλημέρα σας.

Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος από εσάς την ταξιδιωτική ασφάλιση της Revolut; ή ακόμη και εάν έχει αποζημιωθεί για κάτι;

Ευχαριστώ
Την εχω εδω και λιγους μηνες, λογω κατοχης Revolut Metal. Μεχρι τωρα δεν εχει τυχει να μου χρειαστει...
 
Last edited:

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.847
Εχω κατεβάσει το Google pay αλλά δε κατάφερα να βάλω τη ρεβολουτ για να τη χρησιμοποιώ με το κινητό. Το έχει καταφέρει κανείς;
 

panagiotis.k

Member
Μηνύματα
205
Likes
725
Εχω κατεβάσει το Google pay αλλά δε κατάφερα να βάλω τη ρεβολουτ για να τη χρησιμοποιώ με το κινητό. Το έχει καταφέρει κανείς;
Ναι την έχω συνδέσει. Το έκανα και μέσω της εφαρμογής της Revolut που έχει ένα κουμπί (κάτω από κάθε κάρτα) στην επιλογή που βλέπεις τις κάρτες σου αλλά και μέσω του Google Pay ακολουθώντας τα βήματα.

Βέβαια έχω την εντύπωση πως δεν υποστηρίζεται ακόμη το Google Pay στην Ελλάδα.
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
506
Likes
837
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεληνη
..............

Βέβαια έχω την εντύπωση πως δεν υποστηρίζεται ακόμη το Google Pay στην Ελλάδα.
εγω νομιζω....και πιστευω οτι θελει το κινητο σου NFC λειτουργια για να γινεται!
 

panagiotis.k

Member
Μηνύματα
205
Likes
725
Η αλήθεια είναι πως επειδή είχε NFC το κινητό μου δεν σκέφτηκα ότι είναι απαραίτητο για την εγκατάσταση και τη χρήση της εφαρμογής.Πίστευα ότι το NFC ειναι απαραίτητο για να πληρώνεις στα POS ανέπαφα που είναι μια από τις λειτουργίες της εφαρμογής και ότι μπορείς να χρησιμοποιήσεις τις υπόλοιπες λειτουργίες της κι ας μην έχει το κινητό σου NFC απλά προσθέτοντας τις κάρτες σου.

Τώρα που το ξανασκέφτομαι,για να κατάφερε να κατεβάσει την εφαρμογή ο bandit650 λογικά το πρόβλημα δεν είναι η χώρα στη περίπτωσή του. Αν ο λογαριασμός σου είναι based στην Ελλάδα , η εφαμοργή δεν είναι διαθέσιμη στο Play Store προς εγκατάσταση.
 

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.847
Είμαι Λονδίνο. Εχω αλλάξει τη περιοχή του Google play και κατέβασα τη εφαρμογή. Άλλαξα τη περιοχή του τηλεφώνου μέχρι και τη γλώσσα του τηλεφώνου. Έβαλα αγγλική Διεύθυνση στη ρεβολουτ και έφτιαξα καινούργια εικονική κάρτα με νούμερα Αγγλίας. Πατάω το κουμπί που λες αλλά παίρνω μήνυμα ότι δε μπορώ να τη χρησιμοποιώ σε καταστήματα.
 

panagiotis.k

Member
Μηνύματα
205
Likes
725
Είμαι Λονδίνο. Εχω αλλάξει τη περιοχή του Google play και κατέβασα τη εφαρμογή. Άλλαξα τη περιοχή του τηλεφώνου μέχρι και τη γλώσσα του τηλεφώνου. Έβαλα αγγλική Διεύθυνση στη ρεβολουτ και έφτιαξα καινούργια εικονική κάρτα με νούμερα Αγγλίας. Πατάω το κουμπί που λες αλλά παίρνω μήνυμα ότι δε μπορώ να τη χρησιμοποιώ σε καταστήματα.
Βλέπω ότι και οι εικονικές μπορούν να συνδεθούν με το Google Pay αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει πρόβλημα με τη πληρωμή στα POS επειδή είναι εικονική.
Καλύτερα να στείλεις στο support της Revolut και δοκίμασε μήπως απευθείας από την εφαμοργή του Google Pay δουλέψει.

Btw αν το κινητό είναι rooted ίσως είναι κι αυτός ένας λόγος.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.671
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom