Revolut

AnnaSI

New Member
Μηνύματα
3
Likes
12
Καλησπέρα στην ομάδα! Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τη revolut. Έκανα καινούριο λογαριασμό, με πρόσκληση από άλλο μέλος, για να έχω το δικαίωμα να μου στείλουν τη φυσική κάρτα δωρεάν ( αφού πρώτα μετέφερα 10 euro). Σύμφωνα με το πρόγραμμα έπρεπε να έχω παραλάβει την κάρτα μου το αργότερο μέχρι 11 Φεβρουαρίου αλλά ακόμα δεν ήρθε τίποτα. Ρώτησα ακόμα και στο ταχυδρομείο αλλά μου είπαν δεν μπορούν να ξέρουν και δεν έχουν κάτι. Λογικά υποθέτω ότι έχει χαθεί. Η διεύθυνση που είχα δηλώσει είναι σωστή. Αν πάω να παραγγείλω ξανά κάρτα ξέρει κανείς να μου πει αν θα χρεωθώ; Έχει συμβεί σε κάποιον αυτό; Με το chat δεν έβγαλα άκρη.
 

ChristinaIor

Member
Μηνύματα
60
Likes
79
Ονειρεμένο Ταξίδι
Safariii
Καλησπέρα στην ομάδα! Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τη revolut. Έκανα καινούριο λογαριασμό, με πρόσκληση από άλλο μέλος, για να έχω το δικαίωμα να μου στείλουν τη φυσική κάρτα δωρεάν ( αφού πρώτα μετέφερα 10 euro). Σύμφωνα με το πρόγραμμα έπρεπε να έχω παραλάβει την κάρτα μου το αργότερο μέχρι 11 Φεβρουαρίου αλλά ακόμα δεν ήρθε τίποτα. Ρώτησα ακόμα και στο ταχυδρομείο αλλά μου είπαν δεν μπορούν να ξέρουν και δεν έχουν κάτι. Λογικά υποθέτω ότι έχει χαθεί. Η διεύθυνση που είχα δηλώσει είναι σωστή. Αν πάω να παραγγείλω ξανά κάρτα ξέρει κανείς να μου πει αν θα χρεωθώ; Έχει συμβεί σε κάποιον αυτό; Με το chat δεν έβγαλα άκρη.
Έχει συμβεί στον σύντροφό μου και δυστυχώς έβγαλε καινούργια και πλήρωσε ξανά 6Ε.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.923
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Σύμφωνα με το πρόγραμμα έπρεπε να έχω παραλάβει την κάρτα μου το αργότερο μέχρι 11 Φεβρουαρίου αλλά ακόμα δεν ήρθε τίποτα. Ρώτησα...
Μη βιαστείς καθόλου επειδή πρόκειται για απλό ταχυδρομείο σίγουρα θα καθυστερήσει. Στη δική μου περίπτωση πριν λίγο καιρό, τη παρέλαβα κανονικά περίπου 7-8 μέρες μετά από τη προκαθορισμένη ημερομηνία, στο γραμματοκιβώτιο σαν απλό γράμμα.
 

AnnaSI

New Member
Μηνύματα
3
Likes
12
Μη βιαστείς καθόλου επειδή πρόκειται για απλό ταχυδρομείο σίγουρα θα καθυστερήσει. Στη δική μου περίπτωση πριν λίγο καιρό, τη παρέλαβα κανονικά περίπου 7-8 μέρες μετά από τη προκαθορισμένη ημερομηνία, στο γραμματοκιβώτιο σαν απλό γράμμα.
Έπρεπε να παραλάβω 7/2 και έλεγε περιμένετε μέχρι 11/2. Σήμερα έχουμε 26/2… έχουν περάσει παραπάνω 11 εργάσιμες μέρες από την ημερομηνία παραλαβής, γι’ αυτό αγχώνομαι. Συν ότι 9/3 φεύγω ταξίδι και την ήθελα για να τη δοκιμάσω.
 

panagiotis.k

Member
Μηνύματα
205
Likes
725
Δεν ξέρω αν μίλησες ήδη με κάποιο εκπρόσωπο αλλά σε τέτοιες περιπτώσεις συνήθως είναι ελαστικοί και σου επιστρέφουν το κόστος αν παραγγείλεις καινούργια κάρτα. Αν στο chat σου απαντάει ακόμη το bot δοκίμασε να πληκτρολογήσεις Live Agent για να μιλήσεις με κάποιον εκπρόσωπο.
 

Manos46

Member
Μηνύματα
586
Likes
2.452
Ονειρεμένο Ταξίδι
???
Εχει βγάλει κάποιος την metal ? Αξίζει; Δίνει και ένα free Airport Lounge pass.... Και στην επιστροφή από Ταϊλάνδη έχω 5 ώρες αναμονή στο Αμπού Ντάμπι αλλά δεν ξέρω αν έχει για το συγκεκριμένο αεροδρόμιο
 

poised

Member
Μηνύματα
858
Likes
6.310
Δες πόσο είναι το ετήσιο κόστος της και αφαίρεσε από αυτά την ταξιδιωτική κάλυψη (αν την χρειάζεσαι και την χρησιμοποιείς αλλιώς δεν έχει νόημα) και πρόσθεσε ένα 0.1% ή 1% επιστροφή (για εντός/εκτός ευρώπης) στις κινήσεις που κάνεις με αυτή την κάρτα. Αυτό που μένει είναι το πόσο θα σου στοιχίσει το lounge pass για 3 άντε 4 ώρες ΑΝ στο δίνει για το συγκεκριμένο αεροδρόμιο και σε lounge που έχει νόημα. Κατά την άποψή μου δεν αξίζει.
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
Για την παραλαβή, μη βιαστείτε καθόλου επειδή πρόκειται για απλό ταχυδρομείο σίγουρα θα καθυστερήσει.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Εγώ πάντως περίμενα κάνα μήνα και μετά μέσω chat έκαναν refund και παρήγγειλα νέα όπου μου κάναν διπλή χρέωση και ξανά μετά από chat ξαναεπέστρεψαν την επιπλέον χρέωση.. πρέπει να έχει κανείς και λίγο υπομονή αλλά είναι εξυπηρετικοί..
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.981
Likes
12.029
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Εχει βγάλει κάποιος την metal ? Αξίζει; Δίνει και ένα free Airport Lounge pass.... Και στην επιστροφή από Ταϊλάνδη έχω 5 ώρες αναμονή στο Αμπού Ντάμπι αλλά δεν ξέρω αν έχει για το συγκεκριμένο αεροδρόμιο
Την εχω εγω και μου βγαινει τσαμπα με αυτα που λεει ο @poised (+ αναληψεις μετρητων απο ΑΤΜ). Οποτε εμενα με συμφερει. Αν δεν την χρησιμοποιεις ιδιαιτερα παρα μονα σε 2-3 ταξιδια το χρονο δεν νομιζω να εχει νοημα.
 

poised

Member
Μηνύματα
858
Likes
6.310
Σωστά δεν υπολόγισα τις αναλήψεις μετρητών που γλιτώνεις κάποιο ποσοστό αν είναι άνω των 200 ευρώ το μήνα που ξεκινά η επιβάρυνση στις κανονικές κάρτες και μέχρι το όριό της metal που δε θυμάμαι... :)
 

nikospet

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω για την revolut αν γνωριζετε ποσα θα χρεωθω αν κανω μεταφορα βρετανικων λιρων απο τη revolut σε λογαριασμο πειραιως που ειναι λογαριασμος σε λιρες. Μιλαμε για μεταφορες ποσων περιπου 5-10 χιλιαδες λιρες
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.579
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom