Revolut

giorgos vzr

Member
Μηνύματα
75
Likes
259
Επόμενο Ταξίδι
?
ερωτηση,τα χρηματα που εχω στην ρεβολουτ,να τα γυρισω σε tl η να τα αφησω σε ευρω ;
 

giorgos vzr

Member
Μηνύματα
75
Likes
259
Επόμενο Ταξίδι
?
Καλύτερα αστα σε ευρώ. Η λίρα κάθε μέρα πέφτει. Κέρδος θα έχεις. Εκτός αν κάνεις συναλλαγή μόνο σ/κ.
ετσι το σκεφτομουν και εγω

σε τουρκικεσ λίρες αλλα μονο από δευτερα μέχρι και παρασκευη, ποτέ Σαββατοκύριακο
νομιζω θα χανω κατι ελαχιστα στην μετατροπη αν τα εχω σε ευρω.που δεν ειναι αξια αναφορας κανω λαθος;
 
D

Delmem38110

Guest
νομιζω θα χανω κατι ελαχιστα στην μετατροπη αν τα εχω σε ευρω.που δεν ειναι αξια αναφορας κανω λαθος;
η ρεβολουτ έχει αυτό το προνόμιο. αν χάνεις κάτι να μην είναι άξιο όντως.
αν μείνεις μόνο ένα σκ κάνε μερικά ευρώ σε λίρες γιατί έτσι και αλλιώς τα χρηματιστήρια είναι κλειστά και Δευτέρα όταν επιστρέψεις πίσω τα ξανακάνεις ευρω.
 

poised

Member
Μηνύματα
859
Likes
6.311
Δεν λένε πόσο είναι αλλά σε αυτά που θεωρούν δύσκολα νομίσματα με μεγάλα σκαμπανεβάσματα δεν δίνουν interbank rate (είναι κάπου στους όρους ότι μπορούν να το κάνουν) και η διαφορά με το έξτρα mark up του ΣΚ, ειδικά αν θεωρούν ότι το νόμισμα θα πέσει την δευτέρα μπορεί να είναι μεγάλη, 10% και βάλε.

Αν είναι να κάνεις αγορές 10 ευρώ δε θα σε πειράζει το ένα ευρώ, αλλά για κανα 500ρι γιατί να χάσεις ένα 50ρι;
 

giorgos vzr

Member
Μηνύματα
75
Likes
259
Επόμενο Ταξίδι
?
Δεν λένε πόσο είναι αλλά σε αυτά που θεωρούν δύσκολα νομίσματα με μεγάλα σκαμπανεβάσματα δεν δίνουν interbank rate (είναι κάπου στους όρους ότι μπορούν να το κάνουν) και η διαφορά με το έξτρα mark up του ΣΚ, ειδικά αν θεωρούν ότι το νόμισμα θα πέσει την δευτέρα μπορεί να είναι μεγάλη, 10% και βάλε.

Αν είναι να κάνεις αγορές 10 ευρώ δε θα σε πειράζει το ένα ευρώ, αλλά για κανα 500ρι γιατί να χάσεις ένα 50ρι;
δηλαδη τι να κανω ,με μπερδεψατε;
ε μια εβδομαδα προς το 500αρι θα ειμαι
 

giorgos vzr

Member
Μηνύματα
75
Likes
259
Επόμενο Ταξίδι
?
πόσες αργίες θα είσαι εκεί?
κυριακη απογευμα με σαββατο απογευμα.να κανω 500ε σε τλ και αν μεινουν τα ξανα κανω ευρω.αν ειναι να χασω 10ε δεν ειναι τιποτα σοβαρο,
αν τα αφησω παλι σε ευρω ,θα κανω την δουλεια μου οπου παω να πληρωσω σωστα;
 

japetus

Member
Μηνύματα
579
Likes
1.071
Υπάρχει στα ποστ μια αδικαιολογητη φοβία για ανταλλαγή τα Σαββατοκύριακα. Δεν πρόκειται για κόλπο της τράπεζας, αλλά εξασφάλιση, καθώς μετά το κλείσιμο της Παρασκευής η τραπεζική ισοτιμία κλειδώνει μέχρι το άνοιγμα των χρηματαγορών τη Δευτέρα, οπότε η τράπεζα προσπαθεί να εξασφαλιστεί σε περίπτωση που σημειωθεί απότομη πτώση.
Για μένα δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι να προλάβεις να αλλάξεις καθώς είναι πολύ μικρή η διαφορά. Κάθε στιγμή μπορείς να ελέγξεις ποια είναι η τρέχουσα ισοτιμία που σου δίνει η ρεβολουτ και να τη συγκρίνεις με την επίσημη της ευρωπαϊκής τράπεζας.
 
D

Delmem38110

Guest
κυριακη απογευμα με σαββατο απογευμα.να κανω 500ε σε τλ και αν μεινουν τα ξανα κανω ευρω.αν ειναι να χασω 10ε δεν ειναι τιποτα σοβαρο,
αν τα αφησω παλι σε ευρω ,θα κανω την δουλεια μου οπου παω να πληρωσω σωστα;
όχι δεν αξίζει τον κόπο. μείνε στα ευρω.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
κυριακη απογευμα με σαββατο απογευμα.να κανω 500ε σε τλ και αν μεινουν τα ξανα κανω ευρω.αν ειναι να χασω 10ε δεν ειναι τιποτα σοβαρο,
αν τα αφησω παλι σε ευρω ,θα κανω την δουλεια μου οπου παω να πληρωσω σωστα;
Πολυ απλο!τσεκαρεις ισοτιμια μερα παρα μερα οταν φτασει σε καλη ισοτιμια γυρνας ενα μεγαλο ποσο και τα υπολοιπα οσο εισαι εκει!πχ αν θες να ξοδεψεις ενα 500ε αλλα παιζει να ναι και λιγοτερα,γυρνα ενα 250-300 απο Ελλαδα και οσο θα σαι Τουρκια γυρνας και τα υπολοιπα και ετσι ουτε χανεις λεφτα,ουτε σπαζοκεφαλιαζεσε
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.643
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom