Revolut

poised

Member
Μηνύματα
858
Likes
6.310
Φαντάζομαι ότι μπήκες αυτόματα σαν νέος χρήστης στην Λιθουανική τράπεζα Revolut οπότε τα ζητάει υποχρεωτικά. Θα ζητηθούν και στους παλιούς χρήστες κάποια στιγμή, δε το γλιτώνει κανένας.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Φαντάζομαι ότι μπήκες αυτόματα σαν νέος χρήστης στην Λιθουανική τράπεζα Revolut οπότε τα ζητάει υποχρεωτικά. Θα ζητηθούν και στους παλιούς χρήστες κάποια στιγμή, δε το γλιτώνει κανένας.
Αχ πολυ ωραια,παιζει να υπαρχει αλλη καρτα στυλ ρεβολουτ που να μη θελει υποχρεωτικα αφμ;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Αχ πολυ ωραια,παιζει να υπαρχει αλλη καρτα στυλ ρεβολουτ που να μη θελει υποχρεωτικα αφμ;
Μόνον αν ο εκδότης/τράπεζα της κάρτας είναι από την "γκρίζα" ή την "μαύρη" λίστα χωρών για ξέπλυμα χρήματος.
 

rivarisan

Member
Μηνύματα
19
Likes
5
Καλησπέρα! Ίσως έχει αναλυθεί παλαιότερα, αλλά αδυνατώ να το βρω. Στα ταξίδια μας εντός ΕΕ χρησιμοποιούμε κανονικά τις κάρτες μας. Θα ταξιδέψουμε ομως στο Λονδίνο, οπότε η revolut είναι μονόδρομος?
Εάν εχω καταλάβει καλά, "βάζω" χρήματα από το λογαριασμό μου (ελληνική τραπεζα) στη κάρτα και θα πληρώνω τα πάντα με αυτή? Ξενοδοχείο, αγορές, εστιατόρια κλπ? Θα κάνει αυτόματα τη μετατροπή στο αγγλικό νόμισμα ή θα πρέπει εγώ να το δηλώσω?
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.917
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Εάν εχω καταλάβει καλά, "βάζω" χρήματα από το λογαριασμό μου (ελληνική τραπεζα) στη κάρτα και θα πληρώνω τα πάντα με αυτή?
Ναι σε περίπτωση που δε θέλεις ν' ασχοληθείς με μετρητά είναι ο καλύτερος τρόπος. Σε πρόσφατο ταξίδι μου στο UK δεν χρησιμοποίησα καθόλου μετρητά παρά μόνο revolut.
Θα κάνει αυτόματα τη μετατροπή στο αγγλικό νόμισμα ή θα πρέπει εγώ να το δηλώσω?
Θα φορτώσεις σε ευρώ και θα αλλάξεις σε άλλο νόμισμα (λίρες Αγγλίας στη περίπτωση σου) μέσω της εφαρμογής, οπότε κάθε φορά που πληρώνεις θα γίνεται σε τοπικό νόμισμα. Ότι περισσέψει το ξαναγυρνάς σε ευρώ.
 

rivarisan

Member
Μηνύματα
19
Likes
5
ευχαριστω για την απάντηση. απολυτα κατανοητο! Μπορώ σε έναν λογαριασμό (κοινός με τον σύζυγο) να προσθεσω 2 κάρτες? Θα μπορώ να τις χρησιμοποιώ και ως contactless στα ΜΜΜ?
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.917
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Μπορώ σε έναν λογαριασμό (κοινός με τον σύζυγο) να προσθεσω 2 κάρτες?
Αυτό δε το ξέρω, πιθανολογώ πως ναι, έστω με τη μία να είναι εικονική.
Θα μπορώ να τις χρησιμοποιώ και ως contactless στα ΜΜΜ?
Ότι ισχύει με οποιαδήποτε άλλη visa, δεν έχει διαφορά.
 

ANASTAPAP

Member
Μηνύματα
198
Likes
908
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΟΠΟΥ ΠΕΤΑΕΙ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ..
ευχαριστω για την απάντηση. απολυτα κατανοητο! Μπορώ σε έναν λογαριασμό (κοινός με τον σύζυγο) να προσθεσω 2 κάρτες? Θα μπορώ να τις χρησιμοποιώ και ως contactless στα ΜΜΜ?
Συμφέρει πολύ στα ΜΜΜ,μπαινεις,σκανάρεις τη Revolut στα μηχανήματα ακύρωσης εισιτηρίων και στο τέλος της ημέρας,σου αφαιρείται ένα μέγιστο ποσό,(ανεξαρτήτως διελεύσεων)γύρω στις 6 λίρες,αν θυμάμαι καλά...όσο για το αν μπορεί να χρησιμοποιηθεί με διαδοχικά σκαναρίσματα για περισσότερους του ενός επιβάτη,καλύτερα να μιλήσεις μαζί τους στο chat,και αν θές διαφώτισε και εμάς τους υπόλοιπους...:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.504
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom