Revolut

hello_its_me

Member
Μηνύματα
72
Likes
16
Μια βοηθεια σχετικα με το πως προσθετω λεφτα στη φυσικη καρτα?
Εχει μια βδομαδα τωρα που την εχω παραλαβει, αλλα στην αρχικη του app εκει που προσθετω χρηματα, εχει μονο την εικονικη και μονο σε αυτη μπορω να προσθεσω λεφτα

Επισης, οταν παω στις καρτες που δειχνει τη φυσικη με την ενδειξη "παρακολουθηση διαδρομης". Σαν να μην την εχω παραλαβει ακομα.

Καμια βοηθεια γι αυτο? Δε θα πρεπε να μπορω να βαλω στην αρχικη και τη φυσικη καρτα για προσθηκη χρηματων?
 

vasiliss

Member
Μηνύματα
915
Likes
8.341
Επόμενο Ταξίδι
Οδικό στην ;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ρωσία -Ισλανδία - Περού
Μια βοηθεια σχετικα με το πως προσθετω λεφτα στη φυσικη καρτα?
Εχει μια βδομαδα τωρα που την εχω παραλαβει, αλλα στην αρχικη του app εκει που προσθετω χρηματα, εχει μονο την εικονικη και μονο σε αυτη μπορω να προσθεσω λεφτα

Επισης, οταν παω στις καρτες που δειχνει τη φυσικη με την ενδειξη "παρακολουθηση διαδρομης". Σαν να μην την εχω παραλαβει ακομα.

Καμια βοηθεια γι αυτο? Δε θα πρεπε να μπορω να βαλω στην αρχικη και τη φυσικη καρτα για προσθηκη χρηματων?
Δεν προσθέτεις χρήματα ξεχωριστά σε κάθε κάρτα, αλλά γενικά στον λογαριασμό σου, από τον οποίο αντλούν οι κάρτες ( εικονική και φυσική) χρήματα. Αν θέλεις θέτεις και όριο σε κάθε κάρτα ξεχωριστά.
Φαντάζομαι ότι έχεις ενεργοποιήσει τη φυσική κάρτα.
Το "παρακολούθηση διαδρομής" μη σε αγχωνει, σε λίγες μέρες θα πάψει να υπάρχει.
 

hello_its_me

Member
Μηνύματα
72
Likes
16
Ααααα οκ, αρα να προσθεσω κανονικα λεφτα σε αυτον τον 1 λογαριασμο που εχω και να παω να αγορασω κατι με pin!
Ok

Μωρε, απλα την εχω παραλαβει γυρω στις 8-9 μερες τωρα και ακομα λεει αυτο για την παρακολουθηση.. αλλα αφου το λες θα κανω σημερα κιολας καμια αγορα να δω αν ειναι οκ.

Ευχαριστωωω
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
..μια ερωτηση .. φευγω σε δυο μερες και η φυσικη καρτα δεν ηλθε ακομη..μπορω να χρησιμοποιησω την ηλεκτρονικη καρτα για συναλλαγες μη ηλεκτρονικες?? πχ σε εστιατορειο η εμπορικο μαγαζι???
 

niax

Member
Μηνύματα
255
Likes
800
Ονειρεμένο Ταξίδι
βολτα με τον υπερσiβηρικο
..μια ερωτηση .. φευγω σε δυο μερες και η φυσικη καρτα δεν ηλθε ακομη..μπορω να χρησιμοποιησω την ηλεκτρονικη καρτα για συναλλαγες μη ηλεκτρονικες?? πχ σε εστιατορειο η εμπορικο μαγαζι???
Αν χεις κινητο με ΝFC μπορεις να συνδεσεις την αυλη καρτα στο google pay η οτι αντιστοιχο και να τη χρησιμοποιεις για ανεπαφες συναλαγες οπως θα εκανες με την φυσικη καρτα.
Αλλιως δεν νομιζω αλλα ας πει και κανας αλλος γιατι δεν ειμαι και ξεφτερι σε οτι αφορα την τεχνολογια..
 
D

Delmem38110

Guest
..μια ερωτηση .. φευγω σε δυο μερες και η φυσικη καρτα δεν ηλθε ακομη..μπορω να χρησιμοποιησω την ηλεκτρονικη καρτα για συναλλαγες μη ηλεκτρονικες?? πχ σε εστιατορειο η εμπορικο μαγαζι???
φυσικά. βάζοντας την σε apple pay, google pay. πληρώνεις παντού ανέπαφα.
καλού κακού έχε και τις άλλες κάρτες μαζί σου.
καλό ταξίδι.
 

ibarumahhh

Member
Μηνύματα
86
Likes
22
Παιδιά καλησπέρα.σε 20 μέρες πάω Αγγλία.μου προτάθηκε από εδώ ως πιο συμφέρον να πάρω κάρτα revolut.
Αφού λοιπόν τη παραγγείλω,πως βάζω μέσα λεφτά;αποτι βλέπω έχει είτε έμβασμα είτε μέσω χρεωστικής κάρτας.εχει διάφορα; Έχει κάποιος τρόπος κατάθεσης χρημάτων κάποια επιπλέον χρέωση από άλλον;

Επίσης θα τα βάλω σε ευρώ έτσι;δε χρειάζεται ναναι λιρεςti einαι πιο συμφέρον;
Ευχαριστώ
 
Last edited:

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.919
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Αφού λοιπόν τη παραγγείλω,πως βάζω μέσα λεφτά;αποτι βλέπω έχει είτε έμβασμα είτε μέσω χρεωστικής κάρτας.εχει διάφορα;
Καλησπέρα.
Συνδέεις την κάρτα της Ελληνικής τράπεζας σου με τη Revolut και μεταφέρεις χρήματα πολύ απλά και χωρίς προμήθειες. Δε ξέρω βέβαια τι γίνεται στα μεγάλα ποσά, αλλά όσες φορές έχω στείλει έως τώρα δεν έχω χρεωθεί προμήθεια. Η τράπεζα σου θα βλέπει την κίνηση ως «πληρωμή σε έμπορο».
Επίσης θα τα βάλω σε ευρώ έτσι;δε χρειάζεται ναναι λιρεςti einαι πιο συμφέρον;
Θα τα βάλεις σε ευρώ, θα τα μετατρέψεις σε λίρες (προτιμότερο καθημερινές για καλύτερη ισοτιμία) μέσω της εφαρμογής και αν περισέψουν θα τα ξαναμετατρέψεις σε ευρώ. ;)
 

tauntaun13

Member
Μηνύματα
7
Likes
6
Καλημέρα, 2 γρήγορες ερωτήσεις:

1) Πόσο γρήγορα σου στέλνουν τη φυσική κάρτα; Θα κάνω σήμερα εγγραφή και ταξιδεύω για Λονδίνο στις 20 Δεκέμβρη, ελληνικών ταχυδρομείων επιτρέποντος θα την έχω μέχρι τότε;
2) Ξέρει κανείς στο Λονδίνο στο μετρό, αν μπορώ να χρησιμοποιώ την άυλη κάρτα με NFC στις πύλες;
 

Bill7

Member
Μηνύματα
183
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Καλημέρα, 2 γρήγορες ερωτήσεις:

1) Πόσο γρήγορα σου στέλνουν τη φυσική κάρτα; Θα κάνω σήμερα εγγραφή και ταξιδεύω για Λονδίνο στις 20 Δεκέμβρη, ελληνικών ταχυδρομείων επιτρέποντος θα την έχω μέχρι τότε;
2) Ξέρει κανείς στο Λονδίνο στο μετρό, αν μπορώ να χρησιμοποιώ την άυλη κάρτα με NFC στις πύλες;

Καλημέρα, 2 γρήγορες ερωτήσεις:

1) Πόσο γρήγορα σου στέλνουν τη φυσική κάρτα; Θα κάνω σήμερα εγγραφή και ταξιδεύω για Λονδίνο στις 20 Δεκέμβρη, ελληνικών ταχυδρομείων επιτρέποντος θα την έχω μέχρι τότε;
2) Ξέρει κανείς στο Λονδίνο στο μετρό, αν μπορώ να χρησιμοποιώ την άυλη κάρτα με NFC στις πύλες;
1)αν κανεις παραγγελία σήμερα θα το παραλάβεις σε μια βδομάδα την κάρτα
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
506
Likes
837
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεληνη
Παιδιά φεύγει Σάββατο η φίλη μου Ελβετία και θα της δώσω την Revo μου με λίγα χρήματα και θα μου λέει να της βάζω οπότε τελειώνουν... Το θέμα είναι ότι θα χρειαστώ και εγώ την κάρτα σε δύο βδομάδες για ταξίδι στο Μπάνσκο Βουλγαρία.
Τι προτείνετε να γίνεται; Πώς μπορώ να το χειριστή το θέμα;
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Παιδιά φεύγει Σάββατο η φίλη μου Ελβετία και θα της δώσω την Revo μου με λίγα χρήματα και θα μου λέει να της βάζω οπότε τελειώνουν... Το θέμα είναι ότι θα χρειαστώ και εγώ την κάρτα σε δύο βδομάδες για ταξίδι στο Μπάνσκο Βουλγαρία.
Τι προτείνετε να γίνεται; Πώς μπορώ να το χειριστή το θέμα;
Μπορείς να την περάσεις σε google pay ή αντίστοιχη υπηρεσία και να πληρώνεις από το κινητό
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.553
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom