Revolut

vikara

Member
Μηνύματα
474
Likes
3.966
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
Ερώτηση γιατί αύριο είναι η τελευταία μέρα που μπορεί να λάβω την κάρτα πριν το ταξίδι και οι πιθανότητες δεν είναι υπέρ... Εφτιαξα μια αποκλειστικά virtual card για να την χρησιμοποιήσω με Google pay και nfc στο ταξίδι, επειδή όμως οι virtual κάρτες δεν έχουν pin, στις συναλλαγές άνω των 30 λιρών (ή όσο είναι το όριο στην Αγγλία για ανέπαφες άνευ χρήση pin) θα μπορώ να την χρησιμοποιώ; Ή δεν θα αρκούν οι δικλείδες ασφαλείας του κινητού και θα ζητάνε pin οπότε παπαλα;
Μπορείς να τη συνδέσεις στο Google pay και σαν pin ζητάει το pin που έχεις για να μπεις στην εφαρμογή. Τη χρησιμοποιείς κανονικά(τουλάχιστον σε εμάς δεν υπήρξε πρόβλημα στον φίλο μας που δεν την είχε λάβει ακόμη)
 

tauntaun13

Member
Μηνύματα
7
Likes
6
Οκ, τώρα είδα και την αποπανω απάντηση!

Ευχαριστώ για την απάντηση, επίσης επειδή έφαγα φλασια, μπορώ να χρησιμοποιήσω την virtual μορφή της φυσικής κάρτας, ακόμα κι αν δεν έχω ενεργοποιήσει την φυσική κάρτα; Αν γίνεται δεν θα έχω θέμα με pin γιατί λογικά θα ισχύει τοpin της φυσικής κάρτας που το έχω προεπιλεξει... Και στην εφαρμογή λέει ότι μπορώ να πληρώνω με την εικονική... Απλά θέλω να είμαι σίγουρος ότι εννοεί την εικονική της φυσικής κάρτας και όχι μια οποιαδήποτε εικονική που θα φτιάξω εγώ.
IMG_20221218_160238.jpg
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.987
Likes
12.045
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Οκ, τώρα είδα και την αποπανω απάντηση!

Ευχαριστώ για την απάντηση, επίσης επειδή έφαγα φλασια, μπορώ να χρησιμοποιήσω την virtual μορφή της φυσικής κάρτας, ακόμα κι αν δεν έχω ενεργοποιήσει την φυσική κάρτα; Αν γίνεται δεν θα έχω θέμα με pin γιατί λογικά θα ισχύει τοpin της φυσικής κάρτας που το έχω προεπιλεξει... Και στην εφαρμογή λέει ότι μπορώ να πληρώνω με την εικονική... Απλά θέλω να είμαι σίγουρος ότι εννοεί την εικονική της φυσικής κάρτας και όχι μια οποιαδήποτε εικονική που θα φτιάξω εγώ.
View attachment 416333
Δεν χρειάζεται pin όταν πληρώνεις ηλεκτρονικά.
 
Μηνύματα
768
Likes
603
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λος Ρόκες
Καλημέρα παιδιά, έχει βρει κανείς σας κανέναν τρόπο να παρακαμφθεί η δυσκαμψία/δυσκοιλιότητα/γελοιότητα της Εθνικής για μεταφορές χρημάτων στη Revolut? Έχω μέχρι στιγμής μπλοκάρει/ξεμπλοκάρει 3 φορές την κάρτα μου (με τηλεφωνικές επικοινωνίες ωρών) ενώ ούτε το έμβασμα (με την προμήθεια βεβαίως βεβαίως) μου δέχεται. Έλεος!
 
D

Delmem38110

Guest
Καλημέρα παιδιά, έχει βρει κανείς σας κανέναν τρόπο να παρακαμφθεί η δυσκαμψία/δυσκοιλιότητα/γελοιότητα της Εθνικής για μεταφορές χρημάτων στη Revolut? Έχω μέχρι στιγμής μπλοκάρει/ξεμπλοκάρει 3 φορές την κάρτα μου (με τηλεφωνικές επικοινωνίες ωρών) ενώ ούτε το έμβασμα (με την προμήθεια βεβαίως βεβαίως) μου δέχεται. Έλεος!
όλα λειτουργούν ρολόι με την εθνική.
είχε ένα θεματάκι με το απλπεϊ αλλά διορθώθηκε και αυτό.
εθνική και αλφα κανένα πρόβλημα.
 
Μηνύματα
768
Likes
603
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λος Ρόκες
όλα λειτουργούν ρολόι με την εθνική.
είχε ένα θεματάκι με το απλπεϊ αλλά διορθώθηκε και αυτό.
εθνική και αλφα κανένα πρόβλημα.
Να υποθέσω ότι μου κάνεις πλάκα ε? Είμαι από το πρωί 9.30 στο τηλέφωνο...
 
D

Delmem38110

Guest
Να υποθέσω ότι μου κάνεις πλάκα ε? Είμαι από το πρωί 9.30 στο τηλέφωνο...
μιλάω πάντα σοβαρά.
φόρτιση έκανα τελευταία φορά το Σάββατο με απλπεϊ και κάρτα χρεωστική της εθνικής καταχωρημένη στο σύστημα της αππλ χωρίς κανένα πρόβλημα.
επίσης ποτέ δεν είχα πρόβλημα με φόρτιση από κάρτα της εθνικής.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.987
Likes
12.045
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Να υποθέσω ότι μου κάνεις πλάκα ε? Είμαι από το πρωί 9.30 στο τηλέφωνο...
Με την Εθνική δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Μονίμως έχω αυτό το θέμα με την Πειραιώς. Παλιότερα είχα πρόβλημα με την HSBC και μια φορά με την PNB Paribas αλλά λύθηκε.
 

pepakos

Member
Μηνύματα
158
Likes
404
Επόμενο Ταξίδι
Dubai
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινή 🇦🇷
Καλημέρα παιδιά, έχει βρει κανείς σας κανέναν τρόπο να παρακαμφθεί η δυσκαμψία/δυσκοιλιότητα/γελοιότητα της Εθνικής για μεταφορές χρημάτων στη Revolut? Έχω μέχρι στιγμής μπλοκάρει/ξεμπλοκάρει 3 φορές την κάρτα μου (με τηλεφωνικές επικοινωνίες ωρών) ενώ ούτε το έμβασμα (με την προμήθεια βεβαίως βεβαίως) μου δέχεται. Έλεος!
Είχα το ίδιο πρόβλημα όταν προσπάθησα να φορτίσω την ρεβολουτ μου πρωτη φορά με κάρτα της εθνικής πριν κάποια χρόνια. Πήρα στο τμήμα ασφάλειας της εθνικής τράπεζας - 2107727440 - μου ξεμπλόκαραν αμέσως την κάρτα, και την φόρτισα κανονικά. Από τότε όλα καλα κανένα πρόβλημα.
 
Μηνύματα
768
Likes
603
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λος Ρόκες
Είχα το ίδιο πρόβλημα όταν προσπάθησα να φορτίσω την ρεβολουτ μου πρωτη φορά με κάρτα της εθνικής πριν κάποια χρόνια. Πήρα στο τμήμα ασφάλειας της εθνικής τράπεζας - 2107727440 - μου ξεμπλόκαραν αμέσως την κάρτα, και την φόρτισα κανονικά. Από τότε όλα καλα κανένα πρόβλημα.
Εγώ δυστυχώς κάθε 3-4 μήνες το ίδιο σκηνικό
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Καλημέρα παιδιά, έχει βρει κανείς σας κανέναν τρόπο να παρακαμφθεί η δυσκαμψία/δυσκοιλιότητα/γελοιότητα της Εθνικής για μεταφορές χρημάτων στη Revolut? Έχω μέχρι στιγμής μπλοκάρει/ξεμπλοκάρει 3 φορές την κάρτα μου (με τηλεφωνικές επικοινωνίες ωρών) ενώ ούτε το έμβασμα (με την προμήθεια βεβαίως βεβαίως) μου δέχεται. Έλεος!
Σβηνεις την καρτα απο το app της ρεβο και την ξαναπερνας κ ετσι σου μπαινουν τα λεφτα...δοκιμασμενη λυση μιας κ την περασμενη βδομαδα ειχαμε παθει ακριβως το ιδιο κ μιλησαμε κ με εξυπηρετηση της εθνικης και μας ειπαν να κανουμε αυτο που σου πα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.628
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom