Revolut

eva@travel

Member
Μηνύματα
52
Likes
9
Εκανα καταλαθως λογαριασμο prenium ενω ηθελα να κανω τον απλο. Ξερετε μεχρι ποτε μπορω να τον υποβαθμισω χωρις να χρεωθω; Βασικα γραφουν πως θα χρεωθω καποιο ποσο για την καρτα που θα στειλουν αλλα οταν επελεγα το prenium εγραφε πως μπορω να υπαναχωρησω σε 1 μηνα ενω τωρα στους ορους βλεπω πως πρεπει εντος 14 ημερων.

Επισης, θελω να φορτισω την καρτα (μαλλον μονο εικονικη προλαβαινουμε, φευγουμε 29) απο λογαριασμο του αντρα μου. Στους ορους συστηνουν να μεταφερουμε απο ξενο λογαριασμο μονο ως εμβασμα. Να το κανουμε ετσι;

Επισης, ειναι υποχρεωτικο να δηλωσω καποιον λογαριασμο τραπεζας;
 
Last edited:

tauntaun13

Member
Μηνύματα
7
Likes
6
Να αναφέρω για Λονδίνο, μια χαρά όλα με revolut και Google pay από κινητό παντού, δεν αντιμετωπίσαμε κανένα πρόβλημα. Δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος δηλαδή να παραγγείλει κάποιος την φυσική κάρτα και να χρεωθεί, τουλάχιστον για ταξίδι στο Λονδίνο.
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
506
Likes
837
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεληνη
Να αναφέρω για Λονδίνο, μια χαρά όλα με revolut και Google pay από κινητό παντού, δεν αντιμετωπίσαμε κανένα πρόβλημα. Δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος δηλαδή να παραγγείλει κάποιος την φυσική κάρτα και να χρεωθεί, τουλάχιστον για ταξίδι στο Λονδίνο.
Και εγώ δουλεύω μια χαρά την μια κάρτα μου .... από τρεις χώρες ταυτόχρονα. Η φυσική κάρτα είναι στην Ελβετία και ξοδεύει φράγκα.....η εικονική όμως την έχω στο Google pay και προχθές δούλεψα στην Βουλγαρία πληρώνοντας ενώ έχω αγοράσει δοκιμαστικά και Ελλάδα σε Ευρώ 💶... 1 κάρτα σε τρία μέρη της Ευρώπης. Να πω μόνο ότι απενεργοποίησα τον γεωγραφικό εντοπισμό της φυσικής μόνο μέσω διαδικασιών που μου μετέφεραν από εδώ φίλοι!!!
 
D

Delmem38110

Guest
Ίσως χρειαστεί να πληρώσετε για ορισμένες ανανέωσες
Αλλάζουμε τις χρεώσεις για την προσθήκη χρημάτων
Γεια σας.......
Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για ορισμένες χρεώσεις που θα ισχύουν όταν χρησιμοποιείτε συγκεκριμένες κάρτες για προσθήκη χρημάτων μέσω Apple/Google Pay.
Όπως ορίζεται στους Όρους και τις Προϋποθέσεις μας, η Revolut επιβάλλει χρέωση για την ανανέωση μέσω ορισμένων τύπων καρτών. Μεταξύ αυτών είναι εμπορικές και διεθνείς κάρτες, καθώς και επιλεγμένες πιστωτικές κάρτες που εκδίδονται σε ορισμένες χώρες.
Χρεώνουμε αυτό το τέλος για να καλύψουμε το κόστος επεξεργασίας των πληρωμών που εφαρμόζει ο πάροχος υπηρεσιών. Η χρέωση εμφανίζεται πριν ξεκινήσετε την προσθήκη.
Μέχρι τώρα, η εν λόγω χρέωση επιβάλλεται μόνο όταν χρησιμοποιείται απευθείας η κάρτα για την προσθήκη χρημάτων, και όχι μέσω του Apple ή Google Pay.
Ωστόσο, τώρα θα αρχίσουμε να χρεώνουμε όταν χρησιμοποιούνται αυτές οι κάρτες. Θα γνωστοποιούμε πάντα τις χρεώσεις πριν επιβεβαιώσετε την ανανέωση, ώστε να μην υπάρχουν κρυφές χρεώσεις ή προσαυξήσεις.
Προσθήκη χρημάτων χωρίς χρέωση
Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε μία από τις παρακάτω επιλογές για να προσθέσετε χρήματα χωρίς χρεώσεις:
  • Τοπικό τραπεζικό έμβασμα
  • Κάρτες που μπορούν να χρησιμοποιηθούν για δωρεάν προσθήκη χρημάτων σύμφωνα με τους όρους και τις προϋποθέσεις μας
Τι πρέπει να κάνω;
Δεν απαιτείται καμία ενέργεια από την πλευρά σας. Όταν τεθεί σε ισχύ η χρέωση, θα εμφανίζεται το σχετικό μήνυμα με το ποσό που θα κληθείτε να πληρώσετε για κάθε φόρτιση. Μπορείτε είτε να αποδεχτείτε τη χρέωση και να προχωρήσετε είτε να επιλέξετε άλλη μέθοδο.
Ευχαριστούμε,
Η ομάδα της Revolut
 

Gioref

Member
Μηνύματα
163
Likes
133
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Έχει χρησιμοποιήσει κανείς Revolut στην Ιαπωνία; Θα κινηθούμε κυρίως με μετρητά αλλά την σκέφτομαι για backup..
 
D

Delmem38110

Guest
Έχει χρησιμοποιήσει κανείς Revolut στην Ιαπωνία; Θα κινηθούμε κυρίως με μετρητά αλλά την σκέφτομαι για backup..
εμπειρία πρόσφατη δεν έχω αλλά η ρεβολουτ θα σε βοηθήσει να πληρώσεις σχεδόν παντού και μάλιστα σε τοπικό νόμισμα μιας και το γιεν μπήκε στα νομίσματα της.
επίσης θα σε βοηθήσει να βγάλεις ρευστό με τη καλύτερη δυνατή ισοτιμία αποφεύγοντας τα ανταλλακτήρια για να πληρώσεις στα μικρά μαγαζιά που ενδεχομένως δεν δέχονται κάρτες, αν και πιστεύω ότι μετά την πανδημία όλα τα μέρη του κόσμου έχουν αλλάξει νοοτροπία στις πληρωμές.
κάποτε το ρευστό ήταν παντοδύναμο.
να έχει ο καθένας σας και από μια κάρτα ώστε να μπορείτε να βγάλετε ρευστό χωρίς προμήθεια μέχρι 200 ευρώ ανά λογαριασμό.
 

agmi

Member
Μηνύματα
495
Likes
2.312
Μια ερώτηση. Τι παίζει με την Εθνική κ'τη Revolut. Προσπάθησα αρκετές φόρες να μεταφέρω ποσά από ΕΤΕ ενω την κάνω δεκτή/approve την συναλλαγή στο app της Εθνικης στο pop up/παραθυρο και παιρνω επβεβαιωση οτι η συναλλαγή ολοκληρωθηκε και περιμενω να φανουν τα χρηματα στον λογαριασμο μου για να συνεχισω αλλαγη σε αλλο νομισμα η για να κανω χρηση της, παιρνω το μνμ αργοτερα απο την Revolut οτι η συναλλαγή απορρίφθηκε/declined και να επικοινωνησω με την ΕΤΕ. Επικοινωνω με την ΕΤΕ αυτοι ουτε συναλλαγη βλεπουν (εγκριση/αποριψη) και δεν μπορουν να κανουν τπτ.
Με την Πειραιώς ποτε ποτε το κανει, δλδ η μεταφορα ποσου απο Ελλ. debit στη Revolut debit, μπορει να αποτυχει 1-2 φορες, αλλα τελικα πιστωνεται η καρτα της Revolut!
WhatsApp Image 2023-01-23 at 02.14.45.jpg
Με (μεσω της) την Gpay ουδεν προβλημα μεταφορας χρηματων και γινεται με χρηση της Εθνικης η Παιραιως Debit.

Σας ευχαριστω για τα φωτα σας!
 
D

Delmem38110

Guest
Μια ερώτηση. Τι παίζει με την Εθνική κ'τη Revolut. Προσπάθησα αρκετές φόρες να μεταφέρω ποσά από ΕΤΕ ενω την κάνω δεκτή/approve την συναλλαγή στο app της Εθνικης στο pop up/παραθυρο και παιρνω επβεβαιωση οτι η συναλλαγή ολοκληρωθηκε και περιμενω να φανουν τα χρηματα στον λογαριασμο μου για να συνεχισω αλλαγη σε αλλο νομισμα η για να κανω χρηση της, παιρνω το μνμ αργοτερα απο την Revolut οτι η συναλλαγή απορρίφθηκε/declined και να επικοινωνησω με την ΕΤΕ. Επικοινωνω με την ΕΤΕ αυτοι ουτε συναλλαγη βλεπουν (εγκριση/αποριψη) και δεν μπορουν να κανουν τπτ.
Με την Πειραιώς ποτε ποτε το κανει, δλδ η μεταφορα ποσου απο Ελλ. debit στη Revolut debit, μπορει να αποτυχει 1-2 φορες, αλλα τελικα πιστωνεται η καρτα της Revolut! View attachment 419129 Με (μεσω της) την Gpay ουδεν προβλημα μεταφορας χρηματων και γινεται με χρηση της Εθνικης η Παιραιως Debit.

Σας ευχαριστω για τα φωτα σας!
δες λίγο το ποστ 801 έχει ένα τηλέφωνο μπορεί να λύσει το πρόβλημα σου.
 

Terra2012

Member
Μηνύματα
20
Likes
17
Καλησπέρα σας
Την βοήθεια σας παιδιά.Φευγω το άλλο Σκ Βουδαπεστη και είπα να χρησιμοποιησω Revolut για τις πληρωμές εκεί.
Προσπαθώ σήμερα να φορτίσω την κάρτα μέσα από το app της Revolut..και μέσω Google pay..αλλά μου λέει συνέχεια απορρίπτεται.,στο Google pay έχω μια χρεωστική της Eurobank.Πριν 20 μέρες είχα φορτίσει για δοκιμή 60€..και δούλεψε κανονικά...Γιατί μπορεί να μου το παρουσιάζει αυτό; Υπάρχει περίπτωση λόγω Σκ;;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.962
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα σας
Την βοήθεια σας παιδιά.Φευγω το άλλο Σκ Βουδαπεστη και είπα να χρησιμοποιησω Revolut για τις πληρωμές εκεί.
Προσπαθώ σήμερα να φορτίσω την κάρτα μέσα από το app της Revolut..και μέσω Google pay..αλλά μου λέει συνέχεια απορρίπτεται.,στο Google pay έχω μια χρεωστική της Eurobank.Πριν 20 μέρες είχα φορτίσει για δοκιμή 60€..και δούλεψε κανονικά...Γιατί μπορεί να μου το παρουσιάζει αυτό; Υπάρχει περίπτωση λόγω Σκ;;
Δοκίμασε απευθείας την κάρτα της Eurobank χωρίς να μεσολαβεί το google pay. Επίσης δε ξέρω τι παίζει, ίσως να περιμένεις, το περασμένο Σαββατοκύριακο είχα κι εγώ πρόβλημα φόρτισης από Eurobank, κάτι που δεν αντιμετώπισα στην ίδια συναλλαγή τη Δευτέρα.
 

Terra2012

Member
Μηνύματα
20
Likes
17
Δοκίμασε απευθείας την κάρτα της Eurobank χωρίς να μεσολαβεί το google pay. Επίσης δε ξέρω τι παίζει, ίσως να περιμένεις, το περασμένο Σαββατοκύριακο είχα κι εγώ πρόβλημα φόρτισης από Eurobank, κάτι που δεν αντιμετώπισα στην ίδια συναλλαγή τη Δευτέρα.
Όταν λες απευθείας;Από την εφαρμογή της Eurobank;να βάλω το iban που έχω revolut;δεν θα έχω κάποια χρέωση;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.962
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Όταν λες απευθείας;Από την εφαρμογή της Eurobank;να βάλω το iban που έχω revolut;δεν θα έχω κάποια χρέωση;
Όχι, να βάλεις την κάρτα της Eurobank στην εφαρμογή της Revolut, ως προτιμώμενο τρόπο κατάθεσης. Θα σου ζητάει απλά επιβεβαίωση πληρωμής μέσω της εφαρμογής eurobank κάθε φορά που στέλνεις χρήματα, όπως και με κάθε άλλη πληρωμή.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom