Revolut

gkalla

Member
Μηνύματα
1.253
Likes
6.731
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Έχω χρόνια να βγάλω ρευστό στην Βρετανία. δεν θα το χρειαστείς. Εναλλακτικά τα ανταλλακτήρια στην αρχή της οξφορντ είχαν κάλες ισοτιμίες.
Δεν είναι για μένα, μια φίλη ρωτά. Έχει ξαναπάει και ξέρει για ανταλακτήρια αλλά έλεγε να τα αποφύγει.
 

agmi

Member
Μηνύματα
503
Likes
2.448
Καλο σας μεσημερι. Τι παιζει με την χρηση της Revolut στην Ιορδανια η σε καποια αλλη χωρα που δεν υποστηριζει η καρτα να ανοιξεις λογαριασμο σε τοπικο νομισμα; Να την φορτωσω σε € μιας που η χρηση της θα ναι πιο συμφερουσα απο της Εθνικης η της Πειραιως; Σας ευχαριστω.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.267
Καλο σας μεσημερι. Τι παιζει με την χρηση της Revolut στην Ιορδανια η σε καποια αλλη χωρα που δεν υποστηριζει η καρτα να ανοιξεις λογαριασμο σε τοπικο νομισμα; Να την φορτωσω σε € μιας που η χρηση της θα ναι πιο συμφερουσα απο της Εθνικης η της Πειραιως; Σας ευχαριστω.
Χωρίς δεύτερη σκέψη. Όχι ελληνικές κάρτες.
 

Ppetran

Member
Μηνύματα
113
Likes
19
Θα κάνω πρόσκληση σε ένα φίλο. Εχει κάποια βήματα να κάνει αυτός μετά. Πρέπει να παραγγείλει και φυσική κάρτα υποχρεωτικά?
 

thanassis33

Member
Μηνύματα
116
Likes
458
Πρέπει να παραγγείλει φυσική κάρτα, να βάλει κάποια λεφτά στον λογαριασμό του και να κάνει τουλάχιστον 3 αγορές από τουλάχιστον 5 € εντός κάποιων ημερών
 

empag

Member
Μηνύματα
27
Likes
20
Καλημέρα. Θέλω μια διευκρίνηση γιατί έχω μπερδευτεί. Θα πάω στην Τουρκία και θα κάνω ανάληψη μετρητών 250€ σε λίρες. Το όριο που αναφέρει 200 ευρώ τι αφορά; Την ανάληψη σε ευρώ ή στο συνάλλαγμα;
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.432
Likes
4.416
Καλημέρα. Θέλω μια διευκρίνηση γιατί έχω μπερδευτεί. Θα πάω στην Τουρκία και θα κάνω ανάληψη μετρητών 250€ σε λίρες. Το όριο που αναφέρει 200 ευρώ τι αφορά; Την ανάληψη σε ευρώ ή στο συνάλλαγμα;
Ευρώ ή ισοδύναμο
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Θα κάνω πρόσκληση σε ένα φίλο. Εχει κάποια βήματα να κάνει αυτός μετά. Πρέπει να παραγγείλει και φυσική κάρτα υποχρεωτικά?
Πρέπει να παραγγείλει την κάρτα, να την παραλάβει και να κάνει 3 συναλλαγές.

Να κάνεις την πρόσκληση όταν ανοίξει κάποια καινούργια καμπάνια, γιατί θέλει και κάποιες μέρες να παραλάβει ο άλλος την κάρτα. Άμα κάνει τις 3 συναλλαγές μετά την λήξη της καμπάνιας, θεωρούν ότι έχει περάσει ο χρόνος της προσφοράς...
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
3.747
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Έχω μία απορία... Όταν κάνεις ηλεκτρονική αγορά με τη Revolut σε νόμισμα εκτός ευρώ δεν ολοκληρώνεται άμεσα η συναλλαγή;
Χθες μετατρέψαμε σε φιορίνια Ουγγαρίας 200 € και μετά μπήκε η κόρη μου να αγοράσει εισιτήρια για το κοινοβούλιο και πλήρωσε με την Revolut της. Σήμερα της ήρθε email απο τον προμηθευτή ότι η συναλλαγή είναι σε εκκρεμότητα ακόμη και δεν ολοκληρώθηκε.
Περιμένουμε γενικά σε ηλεκτρονικές αγορές ή είναι κάποια δυσλειτουργία της καρτας που είναι νέα;
Πριν την αγορά είχαμε επιλεξει την ενεργοποίηση των ηλεκτρονικών αγορών.
Της είπα να μιλήσει με chat αλλά δεν ξέρω εάν αυτοί ανταποκρινονται γενικά γιατί και εγώ είμαι πολύ νέα στη χρήση της.
 

pepakos

Member
Μηνύματα
164
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή 🇦🇷
Πρέπει να παραγγείλει την κάρτα, να την παραλάβει και να κάνει 3 συναλλαγές.

Να κάνεις την πρόσκληση όταν ανοίξει κάποια καινούργια καμπάνια, γιατί θέλει και κάποιες μέρες να παραλάβει ο άλλος την κάρτα. Άμα κάνει τις 3 συναλλαγές μετά την λήξη της καμπάνιας, θεωρούν ότι έχει περάσει ο χρόνος της προσφοράς...
Δεν ειναι απαραιτητο να περιμένει να την την παραλάβει , μπορει και με το wallet/apple pay να τις κανει τις 3 συναλλαγές και να επωφεληθεί της καμπάνιας.
 

empag

Member
Μηνύματα
27
Likes
20
Έχω μία απορία... Όταν κάνεις ηλεκτρονική αγορά με τη Revolut σε νόμισμα εκτός ευρώ δεν ολοκληρώνεται άμεσα η συναλλαγή;
Χθες μετατρέψαμε σε φιορίνια Ουγγαρίας 200 € και μετά μπήκε η κόρη μου να αγοράσει εισιτήρια για το κοινοβούλιο και πλήρωσε με την Revolut της. Σήμερα της ήρθε email απο τον προμηθευτή ότι η συναλλαγή είναι σε εκκρεμότητα ακόμη και δεν ολοκληρώθηκε.
Περιμένουμε γενικά σε ηλεκτρονικές αγορές ή είναι κάποια δυσλειτουργία της καρτας που είναι νέα;
Πριν την αγορά είχαμε επιλεξει την ενεργοποίηση των ηλεκτρονικών αγορών.
Της είπα να μιλήσει με chat αλλά δεν ξέρω εάν αυτοί ανταποκρινονται γενικά γιατί και εγώ είμαι πολύ νέα στη χρήση της.
Μόλις αγόρασα τουρκική λίρα κ μέσα στον λογαριασμό γράφει ότι χρειάζεται 3-5 εργάσιμες μέρες. Ας μας απαντήσει κ κάποιος πιο έμπειρος
 

bandit650

Member
Μηνύματα
623
Likes
2.850
Μόλις αγόρασα τουρκική λίρα κ μέσα στον λογαριασμό γράφει ότι χρειάζεται 3-5 εργάσιμες μέρες. Ας μας απαντήσει κ κάποιος πιο έμπειρος
η μετατροπη απο ευρω σε λιρες η αλλο νομισμα ειναι αμεση. για ποιο λογο 3-5 εργασιμες;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.463
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom