Βραζιλία Rio de janeiro

nikos19811

Member
Μηνύματα
48
Likes
10
Κι εγώ είχα διαβάσει όλα αυτά , περί ληστειών με όπλο και μαχαίρι τη μέρα, και είχα πανικοβληθεί. Πήγα πολύ σφιγμένη, αλλά δεν είχα κανένα πρόβλημα. Είχα σαν αρχή να μην κυκλοφορω όταν σκοτεινιάζει, αν και στην ιπανεμα που εμένα δεν ένιωθα τόσο φόβο ακόμα και τότε. Επίσης δεν κυκλοφορούσα με το σακιδιακι, αλλά με τσάντα ώμου που μέσα είχα πράγματα που δε με πειράζει να χάσω - με το σακίδιο κάνεις μπαμ ότι είσαι τουρίστας. Κινητο, διαβατήριο και λεφτά, επάνω μου. Στη Λαπα είπα στην αρχή να μην πάω, αλλά ήθελα να δω την escaderia saleron και τον καθεδρικό, οπότε το έκανα - με φόβο είναι η αλήθεια. Το πιο πιθανό για κάποιον που πάει είναι να μη συμβεί τίποτα, εάν προσέχει στοιχειωδώς. Πάντως ωραίο είναι το Ρίο, αφου θα βρεθητε Βραζιλία πρέπει να πάτε, αλλά μια φορά είναι αρκετή. Με τόση προσοχή και άγχος,δεν το ευχαριστιεσαι όσο θα επρεπε
Εμείς σκοπεύουμε να πάμε τον ερχόμενο Αύγουστο ..τα αεροπορικά ποτέ πιστεύετε είναι η κατάλληλη στιγμή να τα κλείσω ;
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
735
Likes
1.883
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Εμείς σκοπεύουμε να πάμε τον ερχόμενο Αύγουστο ..τα αεροπορικά ποτέ πιστεύετε είναι η κατάλληλη στιγμή να τα κλείσω ;
Δεν είμαι το κατάλληλο άτομο να σου απαντήσει, γιατί εγώ πήγα με μίλια. Δεν έχω ιδέα πόσο κοστίζει το εισιτήριο. Ο κανόνας όμως είναι όσο νωρίτερα μπορείς.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Εμείς σκοπεύουμε να πάμε τον ερχόμενο Αύγουστο ..τα αεροπορικά ποτέ πιστεύετε είναι η κατάλληλη στιγμή να τα κλείσω ;
Εάν θέλετε να πάτε μόνο Ρίο, ιδανικά θα πρέπει να κοιτάζεις από τώρα. Δεν είναι high season τότε για το Ρίο, αλλά είναι high season στην Ευρώπη. Οτιδήποτε κάτω από 750ευρώ με βαλίτσα είναι πολύ καλά.

Αλλιώς κοίτα μέσω Σάο Πάολο, περισσότερες επιλογές και ενδεχομένως και πιο φθηνά. Η πτήση εσωτερικού τον Αύγουστο δε νομίζω να είναι ακριβή.
 

nikos19811

Member
Μηνύματα
48
Likes
10
Εάν θέλετε να πάτε μόνο Ρίο, ιδανικά θα πρέπει να κοιτάζεις από τώρα. Δεν είναι high season τότε για το Ρίο, αλλά είναι high season στην Ευρώπη. Οτιδήποτε κάτω από 750ευρώ με βαλίτσα είναι πολύ καλά.

Αλλιώς κοίτα μέσω Σάο Πάολο, περισσότερες επιλογές και ενδεχομένως και πιο φθηνά. Η πτήση εσωτερικού τον Αύγουστο δε νομίζω να είναι ακριβή.
Μέχρι τώρα βρίσκω από το skyscanner για 2 άτομα και ένα παιδί 3000 με βαλίτσες Alitalia
 

nikos19811

Member
Μηνύματα
48
Likes
10
Κινητά μέσα, χωρίς ρολόγια και αξεσουάρ, uber το βράδυ από ξενοδοχείο/airbnb σε μαγαζιά χωρίς καθόλου περπάτημα στο δρόμο και είναι οκ.
Καλησπέρα σχεδιάζω να πάω το ερχόμενο Αύγουστο ,έχω βρει ξενοδοχείο πάνω στην κοπα καμπάνα είναι ασφαλείς εκεί να μείνω ;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.662
Likes
50.501
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλησπέρα σχεδιάζω να πάω το ερχόμενο Αύγουστο ,έχω βρει ξενοδοχείο πάνω στην κοπα καμπάνα είναι ασφαλείς εκεί να μείνω ;
Θα προσέχεις πάντως ακόμη κι εκεί.
 

nikos19811

Member
Μηνύματα
48
Likes
10
Ακομα πιο ωραια ειναι να κλεισεις στην Ιπανεμα
Κοίταξα ιπανεμα αλλά είναι πανάκριβα τα ξενοδοχεία ..
Επειδή μας ενδιαφέρει πολύ η παραλία είδαμε κοπα καμπάνα ακριβώς πάνω στον παραλιακό δρόμο χωρίς να μπλέκουμε με στενάκια κτλ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.275
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom