ΗΠΑ ROAD TRIP...ελπιζω..

k-k

New Member
Μηνύματα
1
Likes
2
Γεια σε ολη την παρεα.
Εχω ενα θεμα που με εχει οδηγησει σε αδιεξοδο και χρειαζομαι την βοηθεια σας.
Αρχικα να πω εν συντομια,οτι θελω να κανω ενα road trip ολη την αμερικη (εκτος χαβαη κ αλασκα) με μηχανη τον ιουνιο που μας ερχεται.Εμαθα απο μη εγκυρη πηγη(καποιο γνωστο του γνωστου που εχει εναν κουμπαρο που ειχε παντρευτει την τασουλα) οτι δεν μπορεις να στειλεις την δικη σου μηχανη και να την κυκλοφορεις,αν δεν ειναι αμερικανικων προδιαγραφων (αρα αγορασμενη απο αμερικη ή φτιαγμενη για εκει).Ξέρει κανενας να μου πει με σιγουρια αν ισχυει?
Σκεφτηκα να νοικιασω απο εκει,αλλα εκτος απο πανακριβα,χρεωνουν και με το μιλι μετα απο 200 μιλια ημερησιως (μισο δολαριο το μιλι μετα απο τα 200) κ μου βγαινει αστρονομικο το ποσον.
Κατεληξα λοιπον στην λυση της αγορας μιας μηχανης απο εκει,αλλα δεν ξερω αν μπορω να γινω ιδιοκτητης μηχανης εκει,να βγαλω πινακιδες(βγαζει αλλες πινακιδες καθε νεος ιδιοκτητης της εκαστοτε μοτοσυκλετας) και αν μπορω να ασφαλιστω σε ασφαλιστικη εταιρια ειτε δικη μας ειτε αμερικανικη.
Για να προλαβω οποιον με παραπεμψει στην αμερικανικη πρεσβεια,οτι οι ανθρωποι πανε by the book, σε παραπεμπουν στο site τους και αν δεν λεει κατι σχετικο,δεν σου απαντουν ακομα κ ας ξερουν μιας και δεν ειναι της αρμοδιοτητας τους.

παρακαλω μην απαντησει καποιος που κανει εικασιες,προτιμω να μην παρω απαντηση παρα να μου χαλασει ενα ταξιδι ονειρο ζωης..

Σας ευχαριστω πολυ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.871
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom