Γενικά road trip μεχρι ολλανδια και πισω

giorgio7

Member
Μηνύματα
51
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΟΙ ΟΙ ΜΑΚΡΙΝΟΙ
Καλημέρα φίλοι μου.

Σκοπεύω γύρω στις 26 του μηνός να ξεκινήσω οδικώς για ολλανδία. Η διαδρομή μου θα είναι σκόπια (ή βουλγαρία) σερβία τσεχία γερμανία ολλανδία. Για την κάθοδο μάλλον μέσω ιταλίας. Ίσως μέσω βενετίας για να πάρω από κει το καράβι.
Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι τι ταξιδιωτικά έγγραφα χρειάζομαι?
Έχω ζητήσει ήδη την πράσινη κάρτα για το αυτοκίνητο, φυσικά θα έχω μαζί μου και διαβατήριο.
Από κει και μετά. Έχω δίπλωμα παλιού τύπου. Χρειάζομαι νέου τύπου, ή το διεθνές της έλπα?Μπορώ και με το παλιό?
Και θα μπορούσατε να μου πείτε για τα διόδια στις χώρες αυτές? Κάπου υπάρχει αντίστοιχο θέμα αλλά δεν το βρίσκω.
Ευχαριστώ.
 

giorgio7

Member
Μηνύματα
51
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΟΙ ΟΙ ΜΑΚΡΙΝΟΙ
Το συγκεκριμένο θέμα δεν έχει όλες τις περιοχές που εγώ θα περάσω. Κάτι άλλο ήταν εκείνο που είχα δει. Ευχαριστώ πάντως
 

giorgio7

Member
Μηνύματα
51
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΟΙ ΟΙ ΜΑΚΡΙΝΟΙ
Καμιά βοήθεια ρε παιδιά? Ταξιδιωτικά έγγραφα, βίζες και διόδια στις χώρες αυτές???
 

shristod

Member
Μηνύματα
135
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο?
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου

giorgio7

Member
Μηνύματα
51
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΟΙ ΟΙ ΜΑΚΡΙΝΟΙ
Ευχαριστώ πολύυυυυυυυυυυυυυ
 

sezar7

Member
Μηνύματα
748
Likes
606
Καλημέρα φίλοι μου.

Σκοπεύω γύρω στις 26 του μηνός να ξεκινήσω οδικώς για ολλανδία. Η διαδρομή μου θα είναι σκόπια (ή βουλγαρία) σερβία τσεχία γερμανία ολλανδία. Για την κάθοδο μάλλον μέσω ιταλίας. Ίσως μέσω βενετίας για να πάρω από κει το καράβι.
Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι τι ταξιδιωτικά έγγραφα χρειάζομαι?
Έχω ζητήσει ήδη την πράσινη κάρτα για το αυτοκίνητο, φυσικά θα έχω μαζί μου και διαβατήριο.
Από κει και μετά. Έχω δίπλωμα παλιού τύπου. Χρειάζομαι νέου τύπου, ή το διεθνές της έλπα?Μπορώ και με το παλιό?
Και θα μπορούσατε να μου πείτε για τα διόδια στις χώρες αυτές? Κάπου υπάρχει αντίστοιχο θέμα αλλά δεν το βρίσκω.
Ευχαριστώ.
δίπλωμα νέου τύπου
διοδια σερβια τα πολλα-σκοπια περιπου 3 ευρω-βινιετα τσεχια-ουγγαρια-σλοβακια-
διαβατηριο για μενα να εχεις- βενζινη φτηνη σκοπια -ολλανδια αστα-προσεξε την κινηση στα συνορα σερβια-ουγγαρια-και στα συνορα τσεχια γερμανια εχει πολλα εργα και παρα πολυ κινηση απο φορτηγα-και καθυστέρηση με τον έλεγχο τον διαβατηρίων και στις δυο πλευρές
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.676
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom