Γενικά Road trip στην Ευρώπη.

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.083
Likes
3.596
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
N. Υόρκη
Φιλοδοξούμε να οργανώσουμε ένα roadtrip για δύο (❤❤), με έδρα το Eindhoven, όπου θα παμε αεροπορικως και με μετα θα νοικιασουμε απο εκει αυτοκινητο. Θα θέλαμε το ταξίδι να περιλαμβάνει Ολλανδία, Βέλγιο, Γαλλία, Λουξεμβούργο και ίσως λίγο Γερμανία κ Ελβετία. Έχουμε στην διάθεση μας 10 μέρες, και θέλουμε να περιλαμβάνει υποχρεωτικά Brugges, Gent, Παρίσι, Κολμαρ και Στρασβούργο. Δεν έχουμε ξαναεπιχειρησει κάτι τέτοιο, δεν γνωρίζουμε αν είναι εφικτό να γίνει σε 10 μέρες, αν αξίζει τον κόπο και πως να το οργανώσουμε. Οποιαδήποτε συμβουλή είναι καλοδεχουμενη.
Εγώ θα σε συμβούλευα να δεις τον χάρτη και που πέφτουν αυτές οι πόλεις... Μετά να πας στο google maps και δεις τις χιλιομετρικές αποστάσεις μεταξύ των πόλεων και μετά να αποφασίσεις πόσες ώρες θέλεις να αφιερώσεις σε αυτές τις πόλεις που θέλεις να δεις.
Από Άιντχόφεν που νοίκιασα αμάξι για 10 μέρες αφιέρωσα 7 διανυκτερεύσεις στην Ολλανδία και είδα αρκετές πόλεις της και μετά 2 βράδια στις Βρυξέλλες για να την δουν τα παιδιά μου. Η επιστροφή προς το αεροδρόμιο Αϊντχόφεν είχε πάρα πολύ κίνηση.
Εάν θέλεις να δεις Βέλγιο τότε τις μοιραζεις τις μέρες και παίρνεις μια γεύση από τις 2 χώρες.
Για τις υπόλοιπες χώρες που ανέφερες δεν το συζητώ καν γιατί είναι άλλες εκδρομές και μακριά από αυτά ανέφερες.
 

katiana

Member
Μηνύματα
7
Likes
6
Εγώ θα σε συμβούλευα να δεις τον χάρτη και που πέφτουν αυτές οι πόλεις... Μετά να πας στο google maps και δεις τις χιλιομετρικές αποστάσεις μεταξύ των πόλεων και μετά να αποφασίσεις πόσες ώρες θέλεις να αφιερώσεις σε αυτές τις πόλεις που θέλεις να δεις.
Από Άιντχόφεν που νοίκιασα αμάξι για 10 μέρες αφιέρωσα 7 διανυκτερεύσεις στην Ολλανδία και είδα αρκετές πόλεις της και μετά 2 βράδια στις Βρυξέλλες για να την δουν τα παιδιά μου. Η επιστροφή προς το αεροδρόμιο Αϊντχόφεν είχε πάρα πολύ κίνηση.
Εάν θέλεις να δεις Βέλγιο τότε τις μοιραζεις τις μέρες και παίρνεις μια γεύση από τις 2 χώρες.
Για τις υπόλοιπες χώρες που ανέφερες δεν το συζητώ καν γιατί είναι άλλες εκδρομές και μακριά από αυτά ανέφερες.
Η αλήθεια είναι πως έχω ξαναγυρίσει την Ολλανδία οπότε δεν θα με ενδιέφερε να δώσω τόσο βάρος εκεί. Επειδή όμως θα έχω σαν κέντρο το Αιντχοφεν, θα ήθελα να δω ποια μέρη μπορώ να επισκεφθώ γύρω από αυτό! Για αυτό σκέφτηκα να φύγω προς τα κάτω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom