ifaistos

Member
Μηνύματα
31
Likes
72
Καλησπέρα σε όλη την όμορφη παρέα.

Σκέφτομαι για ένα 10ήμερο road trip τον Αύγουστο σε κάποια απο τις παραπάνω χώρες. Μου αρέσει να βλέπω μια χώρα συνολικά αλλά ψάχνοντας στο forum για τις συγκεκριμένες χώρες οι μόνες πληροφορίες που βρίσκω είναι για τις πρωτεύουσες τους. Υπάρχει κάτι άλλο που να αξίζει να δεις; Κάποια άλλη πόλη / λίμνη/ βουνό/ αξιοθέατο;
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
400
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ταξίδι-Όνειρο
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Καλησπέρα σε όλη την όμορφη παρέα.

Σκέφτομαι για ένα 10ήμερο road trip τον Αύγουστο σε κάποια απο τις παραπάνω χώρες. Μου αρέσει να βλέπω μια χώρα συνολικά αλλά ψάχνοντας στο forum για τις συγκεκριμένες χώρες οι μόνες πληροφορίες που βρίσκω είναι για τις πρωτεύουσες τους. Υπάρχει κάτι άλλο που να αξίζει να δεις; Κάποια άλλη πόλη / λίμνη/ βουνό/ αξιοθέατο;
Δεν έχω πάει αλλά από αυτά που διαβάζω για την Τσεχία θα ήταν όμορφα να επισκεφτείς το Καρλοβυ Βάρυ, το Μπρνο και το Τσέσωι Κρουμλοφ. Επίσης αν και δεν είναι Τσεχία πολύ κοντά είναι η πανέμορφη γερμανική Δράσδη και η ακόμη ομορφότερη Κρακοβία.
Αν έχεις ημέρες και τα μέρη που θα επισκεφτείς σε αυτές τις 3 χώρες δεν σου αρκούν μπορείς να εντάξεις μέσα και την Αυστρία ή την Σλοβενία.
 
Μηνύματα
257
Likes
685
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα σε όλη την όμορφη παρέα.

Σκέφτομαι για ένα 10ήμερο road trip τον Αύγουστο σε κάποια απο τις παραπάνω χώρες. Μου αρέσει να βλέπω μια χώρα συνολικά αλλά ψάχνοντας στο forum για τις συγκεκριμένες χώρες οι μόνες πληροφορίες που βρίσκω είναι για τις πρωτεύουσες τους. Υπάρχει κάτι άλλο που να αξίζει να δεις; Κάποια άλλη πόλη / λίμνη/ βουνό/ αξιοθέατο;
Καλημέρα απ' την παρέα... στην Ουγγαρία να επισκεφτείς την πόλη Ζέγκεντ κοντά στα σύνορα με Σερβία, πανέμορφη, τη λίμνη Μπάλατον (ηρεμία, ομορφιά και αναρίθμητες δραστηριότητες στη φύση) και την πόλη Σοπρόν κοντά στα σύνορα με την Αυστρία, για την Τσεχία κι εγώ ξέρω αυτά που έγραψε το μέλος tol-pap(αξίζουν όσο και η Πράγα), για την Σλοβακία δεν ξέρω-δεν απαντώ!
 

sezar7

Member
Μηνύματα
748
Likes
606
με λιγο ψαξιμο εδω μεσα και αλλου θα βρης παρα πολλα-τσεκυ κρουμλοβ-μπαλατον -τατρα- ολουμουτς και τοσα αλλα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.386
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom