Ισπανία RQ Barcelona Card

giodv

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
Θέλω να κλείσω μεσω internet την barcelona card...εγω θα παω Βαρκελώνη 16-20 Απριλίου και την θελω για εκεινες τις μερες, αν για παράδειγμα την κλεισω απο σημερα θα ισχυει απο σημερα για 4 μερες ή απο την ημερα που θα την παραλάβω απο το γραφειο τουρισμου στο αεροδρομιο???( μηπως μου βγαλει ημερομηνιες να δηλώσω πριν την κλείσω?)
ευχαριστωωωωω
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
θα σου βγάλει ημερομηνίες,αλλά δεν βλέπω για ποιο λόγο να τη κλείσεις από εδώ και να μη την πάρεις κατευθείαν απ΄το γραφείο τουρισμού στο αεροδρόμιο της Βαρκελώνης.
αν θες δοκίμασε στο σαιτ τους

Sightseeing Tickets & Passes Barcelona
 

giodv

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
τα εκλεισα απο το ιντερνετ γτ στην barcelonaturisme.com που τα εδινε 8 ευρω πιο φτηνα. Παντως εβγαλα ακρη!! Σε ευχαριστω πολυ!!!
 
Μηνύματα
5
Likes
0
Σαν καινούργιος .... θα ήθελα να ρωτήσω τους πιο εμπειρους αν ,αξίζει (για 6ημερη εξορμηση στην Βαρκέλωνη 2 άτομα) να πάρουμε την BARCELONA CARD ή όχι?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

papi

Member
Μηνύματα
53
Likes
8
Καλημέρα,
περισυ που πήγα βαρκελωνη και την αγόρασα δεν μπορώ να πω οτι τρελλαθηκα με τις εκπτωσεις της συγκριτικά με τι εδωσα για να την αγορασω και τί γλυτωσα..βεβαια πηγα σε ο,τι μουσειο υπηρχε και δεν υπήρχε.αν θυμάμαι καλα είναι για συγκεκριμένο αριθμό ημερών γιατι το τελευταιο βραδυ μας βαρκελωνη ειχε λήξει και αγορασαμε εισιτηριο για να κινηθούμε στο μετρο.
ας πουν όμως και αλλοι πιο εμπειροι
καλά να περασεις...
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Εγώ θα σου πρότεινα να κοιτάξεις και το Τ10 είναι 10 εισητήρια του μετρό μαζί σε πολύ προνομιακή τιμή (σχεδόν στη μισή) είναι φτηνό μπορείτε να το αγοράζετε ένα ένα τη φορά απλα κάθε φορά θα το χρησιμοποείτε εις διπλούν. Εξάλλου η Βαρκελώνη περπατιέται πολύ ευχάριστα και η Barcelona card δεν ξέρω αν προσφέρει και τόσο σημαντική έκπτωση για αυτά που προσφέρει.Εμένα που μου αρέσει το περπάτημα σε όποια πόλη πάω είχα πάρει το Τ10, κοίταξε να δεις τι σε ενδιαφέρει βάλε κάτω και το κόστος και αποφάσισε.
 
Μηνύματα
5
Likes
0
Καλησπέρα,

Πρώτα απ΄όλα ευχαριστώ για την βοηθεία . Εχω κοιτάξει για το Τ10 αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι σημαίνει οτι είναι για μία ζώνη πόσες ζώνες πρέπει να πάρω ; , εχει χρονική διάρκεια για κάθε ημερήσιο πέρασμα όπως εδώ ;
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.790
μεσα η πολη ειναι ζωνη 1,το εισητηριο κοστιζει 8,25 και μπορεις να το χρησιμοποιησεις
μεχρι 28-02-2012.
Απο την στιγμη που θα το ακυρωσεις μπορεις να μετακινησε για 1 ωρα και 10 λεπτα
με οσες αλλαγες θελεις,μετρο,λεωφορειο,τραμ
 

iopa22

Member
Μηνύματα
209
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Λας Βεγκας-Νορβηγια
μεσα η πολη ειναι ζωνη 1,το εισητηριο κοστιζει 8,25 και μπορεις να το χρησιμοποιησεις
μεχρι 28-02-2012.
Απο την στιγμη που θα το ακυρωσεις μπορεις να μετακινησε για 1 ωρα και 10 λεπτα
με οσες αλλαγες θελεις,μετρο,λεωφορειο,τραμ

Τι σημαινει μεχρι 28/2; Θα αλλαξει κατι; και τι; Μηπως κατι λαθος υπαρχει στα νουμερα που εδωσες για την αξια ; 8.25 τα 10 εισητηρια δλδ .825 λεπτα το ενα αν εχω καταλαβει σωστα.Μας ενδιαφερει πολυ διοτι λεμε για το Μαρτιο να ερθουμε.Αν πανε ολα καλα ....
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.790
συνηθως οι αναπροσαρμογες των τιμων γινονται 01-01 καθε ετους
οποτε σου δινει ακομα δυο μηνες να το χρησιμοποιησεις
Ειναι 10 εισητηρια συνολικης αξιας 8,25 δλδ 0,825 το ενα.
Μολις ειδα το εισητηριο μου και εχω λαθος τον χρονο διαρκειας,ειναι
1 ωρα και 15 αντι 1 και 10 που ειπα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.210
Μηνύματα
883.803
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom