Ryanair Ryanair με στρατιωτική ταυτότητα

jb1989

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Παιδιά καλή χρονιά! Χρειάζομαι τη βοήθειά σας. Αυτή την περίοδο είμαι φαντάρος και έχω τη δεκαήμερή μου άδεια. Σκέφτομαι να κλείσω εισιτήριο από Θεσσαλονίκη για Χανιά και αναρωτιέμαι αν μπορώ να κάνω την κράτηση με τη στρατιωτική μου ταυτότητα. Γενικά έχω διαβάσει ότι δεν τη δέχονται, αλλά στην περίπτωσή μου οι πτήσεις είναι εντός Ελλάδας οπότε ελπίζω να γίνει μια εξαίρεση. Το διαβατήριό μου έχει λήξει κι ελπίζω να γλιτώσω τη διαδικασία ανανέωσής του.
 
Last edited:

Triplover

Member
Μηνύματα
1.187
Likes
4.046
Παιδιά καλή χρονιά! Χρειάζομαι τη βοήθειά σας. Αυτή την περίοδο είμαι φαντάρος και έχω τη δεκαήμερή μου άδεια. Σκέφτομαι να κλείσω εισιτήριο από Θεσσαλονίκη για Χανιά και αναρωτιέμαι αν μπορώ να κάνω την κράτηση με τη στρατιωτική μου ταυτότητα. Γενικά έχω διαβάσει ότι δεν τη δέχονται, αλλά στην περίπτωσή μου οι πτήσεις είναι εντός Ελλάδας οπότε ελπίζω να γίνει μια εξαίρεση. Το διαβατήριό μου έχει λήξει κι ελπίζω να γλιτώσω τη διαδικασία ανανέωσής του.
Γίνεται κανονικά για τις πτήσεις εσωτερικού. Καθώς και εγώ έχω στρατιωτική ταυτότητα, είχα ρωτήσει τους εργαζομένους της που ελεγχουν τα εισιτήρια αν επιτρέπεται να ταξιδεύω με αυτη και όχι με το διαβατήριό μου εντος Ελλάδος, και έλαβα καταφατική απάντηση.
 

ok1gr

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Φίλε μου μιλάς συγκεκριμένα για την ryanair? Γιατί στο ΕΛ. βενιζέλος μου είπαν ότι είναι θέμα της κάθε εταιρίας και η ryanair γράφει ρητά ότι δεν την δέχεται... Εσύ jb1989 τα κατάφερες τελικά;
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.187
Likes
4.046
Φίλε μου μιλάς συγκεκριμένα για την ryanair? Γιατί στο ΕΛ. βενιζέλος μου είπαν ότι είναι θέμα της κάθε εταιρίας και η ryanair γράφει ρητά ότι δεν την δέχεται... Εσύ jb1989 τα κατάφερες τελικά;
Ταξίδεψα κανονικά με Ryanair χωρίς κανένα θέμα. Πάντα μιλάμε για εσωτερικό. Χωρίς να γνωρίζω την νομοθεσία, δεν νομίζω να είναι θέμα εταιρίας η αποδοχή ενός ταξιδιωτικού έγγραφου ή όχι. Η στρατιωτική εντός της χώρας αποτελεί κ ταξιδιωτικό έγγραφο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.210
Μηνύματα
883.805
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom