Ryanair Ryanair news

Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Το ποιο εύκολο χρήμα ήταν αυτό.
υγ
Που χάθηκες εσύ;
Όχι κι εύκολο, τους κυνήγησα :) :)
Χάθηκα, χάθηκα και δε ξέρω κανέναν πια στο φόρουμ, όλοι και όλα καινούρια μου φαίνονται!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Όχι κι εύκολο, τους κυνήγησα 
Αυτο εννοουσα. Οτι δεν συμπεριφερονταν ως μια σοβαρη εταιρεια που παιρνεις ενα τηλ κ σε λιγες μερες σου επιστρέφουν τα χρηματα. Τωρα κατι αλλαζει αλλα πολυ σιγά οπως βλέπεις..
Δυστυχώς διαπίστωσα πως η Ryanair επέστρεψε στην πολιτική της έξτρα χρέωσης για να κάθονται μαζί δύο άνθρωποι που έκλεισαν με μία κράτηση δύο θέσεις. Σαφέστατο βήμα προς τα πίσω από τη στιγμή μάλιστα που τα εισιτήρια δεν είναι πλέον και φτηνά.
"επεστρεψε"? Παντα ετσι ηταν. Αν κ αρνειται με βδελυγμια αλλαγη πολιτικης...αλλαξε.
 

ποπινο

Member
Μηνύματα
205
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
ΝΑΠΟΛΗ -ΑΜΑΛΦΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ
καλησπέρα φίλοι μου.
ενδιαφέρομαι να βρω οικονομικά αεροπορικά εισιτήρια με την Ryanair από Αθήνα προς Ρώμη για τον ιανουάριο.
πότε πιστεύεται ότι θα πρέπει να τα κλείσω για να πολύ καλές τιμές ?
τώρα για τις ημερομηνίες που ψάχνω περίπου πηγαινέλα έχουν 65 ευρώ/'ατομο,
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
καλησπέρα φίλοι μου.
ενδιαφέρομαι να βρω οικονομικά αεροπορικά εισιτήρια με την Ryanair από Αθήνα προς Ρώμη για τον ιανουάριο.
πότε πιστεύεται ότι θα πρέπει να τα κλείσω για να πολύ καλές τιμές ?
τώρα για τις ημερομηνίες που ψάχνω περίπου πηγαινέλα έχουν 65 ευρώ/'ατομο,
νομιζω Οκτωβρη-Νοεμβρη γυρω στο 30-40 αρι
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Αυτο εννοουσα. Οτι δεν συμπεριφερονταν ως μια σοβαρη εταιρεια που παιρνεις ενα τηλ κ σε λιγες μερες σου επιστρέφουν τα χρηματα. Τωρα κατι αλλαζει αλλα πολυ σιγά οπως βλέπεις..

"επεστρεψε"? Παντα ετσι ηταν. Αν κ αρνειται με βδελυγμια αλλαγη πολιτικης...αλλαξε.
Α καλά, σοβαρή εταιρεία τη Ryan δεν τη λες, όχι. Και μένα μου κάναν τους ανήξερους, στα τηλ δε δικαιούσουν τίποτα, στα email ούτε για αστείο, περιέργως αντέδρασαν στο φαξ! Και πάλι, έπρεπε να επικαλεστώ τους κανονισμούς της ΕΕ και να κάνω μνεία στη συγκεκριμένη νομοθεσία, μου έστειλαν μια επιταγή για το μισό ποσό, ξαναέκανα όλη τη διαδικασία και έστειλαν και τα υπόλοιπα μισά. Μάλλον θα τους εκνεύρισα, αλλά πιστεύω θα βρήκαν τρόπο να το ξεπεράσουν χρεώνοντας μερικές βαλίτσες ακόμα.

Πάντως για να λέμε και του στραβού το δίκιο, έχω αντιμετωπίσει πρόσφατα τέτοιες συμπεριφορές - κάνω τον ανήξερο και μόνο αν επιμείνεις πααααρα πολύ απαντώ - με Air Canada, Lufthansa και Turkish Airlines.
 

bl4ckwar

Member
Μηνύματα
274
Likes
82
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη ή Η.Π.Α
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Άντζελες, Νέα Υόρκη
συμφερει ξεχωριστα κρατηση ειδικα για 4-5 ωρες αναμονη
 

patrizia

Member
Μηνύματα
185
Likes
172
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα
Σε αφήνουν να βγεις να δεις την πόλη και να επιστρέψεις? (άμα έχει και καθυστέρηση)
Λογικά περνάς έλεγχο διαβατηρίων πάλι βέβαια
 

pan82

Member
Μηνύματα
623
Likes
774
συμφερει ξεχωριστα κρατηση ειδικα για 4-5 ωρες αναμονη
Γιατι το λες βαζει και εξτρα στη τιμη; δεν εναι απλα το αθροισμα των δυο εισιτηριων; γιατι στα ξςχωριστα εισιτηρια αν υπαρξει θεμα ακυρωθει η μια πτηση η εχει καθυστερηση τα χανεις ολα ενω εδω σε καλυπτει
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.187
Likes
4.046
Δεν βλέπω καμία λογική να έχει απλώς άθροισμα τιμών. Θα πρέπει να αζημιωθεί η εταιρία για τον αυξημένο κίνδυνο σε περίπτωση καθυστερήσεων, ακυρώσεων κτλ. Δεν μπορεί να μην υπάρχει ένα premium.
 

Filipt1

Member
Μηνύματα
23
Likes
16
καλησπέρα φίλοι μου.
ενδιαφέρομαι να βρω οικονομικά αεροπορικά εισιτήρια με την Ryanair από Αθήνα προς Ρώμη για τον ιανουάριο.
πότε πιστεύεται ότι θα πρέπει να τα κλείσω για να πολύ καλές τιμές ?
τώρα για τις ημερομηνίες που ψάχνω περίπου πηγαινέλα έχουν 65 ευρώ/'ατομο,
65-75 μερες πριν...γενικα οκτ-Νοεμβ ειναι φθηνοι μηνες...επισης η τριτη για αναχωρηση ειναι φθηνη...ΣΚ ειναι τα ακριβα
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.354
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom