Ryanair Ryanair news

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Αφού φτάσαμε να συγκρίνουμε τη Ryanair με την Alitalia, μια χαρά πάμε...

(δε θέλω σχόλιο, απλά σκέφτομαι δυνατά...)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
η εταιρεία, με τη γνωστή αξιοπιστία που τη διακρίνει, μόλις πριν 3 βδομάδες είχε κάνει διθυραμβικές ανακοινώσεις περί πρωτιάς στην Ιταλία με τα νούμερά της. δεν ήταν βέβαια και κανα μεγάλο λάθος. μόλις 6 εκατομμύρια επιβατες περισσότερους από τους πραγματικούς είχαν δηλώσει..

Ryanair e ufficialmente la prima compagnia in Italia con 28,1 milioni di passeggeri trasportati nel 2011
Melisa Corrigan, Sale & Marketing manager di Ryanair
Ryanair, sorpasso storico su Alitalia: la prima compagnia del Paese*-*Il Messaggero
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Samion εγώ συγκλονίστηκα για το ανάποδο, ΤΟΣΗ κίνηση με ryan στην Ιταλία; Φανταζόμουν ότι μιλάμε για πολύ πολύ μικρότερα μεγέθη σε σύγκριση με κοτζάμ Alitalia
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
battered_suitcase said:
Samion εγώ συγκλονίστηκα για το ανάποδο, ΤΟΣΗ κίνηση με ryan στην Ιταλία; Φανταζόμουν ότι μιλάμε για πολύ πολύ μικρότερα μεγέθη σε σύγκριση με κοτζάμ Alitalia
Να υποθεσω οτι δεν ξερεις οτι μιλαμε για την 7η εταιρεια του κοσμου? 2η στην ευρωπη,πισω μονο απο το LH group. Οσον αφορα αριθμο επιβατων παντα.
Καλως ηρθες στον κοσμο των low cost..
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Να υποθεσω οτι δεν ξερεις οτι μιλαμε για την 7η εταιρεια του κοσμου? 2η στην ευρωπη,πισω μονο απο το LH group. Οσον αφορα αριθμο επιβατων παντα.
Καλως ηρθες στον κοσμο των low cost..
Δεν το ήξερα, πραγματικά...Δε διαβάζω τέτοια άρθρα, ούτε δίνω και ποτέ σημασία στις διαφημίσεις της. 7η εταιρεία ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ; Καλά γιατί δε βάφουν τα αεροπλάνα τους ένα καλύτερο χρώμα τότε να φαίνονται λίγο πιο σοβαροί :bleh:
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.673
Likes
50.523
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Αφού φτάσαμε να συγκρίνουμε τη Ryanair με την Alitalia, μια χαρά πάμε...

(δε θέλω σχόλιο, απλά σκέφτομαι δυνατά...)
Εχεις δίκιο, πού κατάντησε η Ryan...
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Εχεις δίκιο, πού κατάντησε η Ryan...
Ναι, ναι, τρόλαρε εσύ, και μετά φύγε κανένα ταξίδι στην Αυστραλία ξέρω γω και άσε μας εμάς να μαλώνουμε με τους αντι-Ryanair-ιστές..:haha: Μπράβο Yorgos!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
...να μαλώνουμε με τους αντι-Ryanair-ιστές...
Δεν υπάρχουν ραιανιστές, ώστε να υπάρχουν και αντιραιανιστές, γιατί σύμφωνα με γκάλοπ ακόμα και αυτοί που πετάνε με Ryanair, δε θέλουν να πετάνε με Ryanair.:haha:
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Δεν υπάρχουν ραιανιστές, ώστε να υπάρχουν και αντιραιανιστές, γιατί σύμφωνα με γκάλοπ ακόμα και αυτοί που πετάνε με Ryanair, δε θέλουν να πετάνε με Ryanair.:haha:
Eεεεε ρε παιδί μου, δε ζήταγα καλύτερα κανένα τζόκερ; Έστω καμιά σοκολάτα;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Τζωρτζ κάτι πιο πρωτότυπο... το έχουμε ξανακούσει αυτό. ξαναζεσταμένο πιάτο..;)

Η Ryanair ζητά συγνώμη από την Alitalia...
"Δεν ειμαστε οι πρώτοι αλλά θα είμαστε σύντομα.."
ζητά συγνώμη για το λαθακι (των 6 εκατομμυρίων επιβατών) που προστεθηκε στα νούμερα των "πρόωρων" πανηγυρισμών. Η επίσημη ανακοίνωση της εταιρείας είναι στο γνωστό υπεροπτικό, δήθεν αστείο (για εσκιμώους) στυλ της. όποιος εχει διάθεση, τη διαβάζει. για τη τεράστια διαφορά που τη χωρίζει από την 1η εταιρεία στην εσωτερική αγορά (>7 εκατομμύρια επιβάτες ετησίως) φυσικά κουβέντα. αλλά θα γινει η 1η εταιρεία "το 2012 ή το 2013". (ή το 2023).
Ryanair si scusa con Alitalia "Non siamo i primi, ma lo saremo presto" - Economia e Finanza con Bloomberg - Repubblica.it
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.698
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom