Ryanair Ryanair news

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.762
Ο μπουταρης η στο δημαρχειο θα ειναι η στο οινοποιειο,εδω το θεμα ειναι
τα νεα της ραυαν.Σε παρακαλω μην γεμιζεις με ασχετα ποστ.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.410
Δεν υπαρχει επισημη ανακοινωση..
Σπύρο τι ψάχνεις παιδάκιμ να βρείς;; ...δεν έχω καταλάβει ...μετά το Φεβρουάριο έχει απο Θεσσαλονίκη ...τώρα αν η εταιρεία δεν τα βρει με δήμο Θεσσαλονίκης και δεν κάνει τελικά τις πτήσεις αυτό τώρα κανείς δεν μπορεί να στο πεί ούτε αυτός που έχει την ryanair...βγάζεις το εισητήριο και μετά η εταιρεία είναι υπεύθυνη για τα υπόλοιπα....διάβασε και τα terms και τελείωσε η υπόθεση...
το πολύ πολύ να μην γίνει το ταξίδι σου και να πάρeις τα λεφτά σου πίσω ...τα 100 η 80 ευρώ .....κλείνεις και ξενοδοχείο με ακύρωση τελευταίας μέρας και ζήσε την προετοιμασία...τόσο απλά....be cool...
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ναι αλλά η ryan θα πετάει από Θεσσαλονίκη;

:p :p
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.020
Ανοιξιάτικα και καλοκαιρινά δρομολόγια από Βόλο βλέπω σήμερα :)
Και Θεσσαλονίκη για Μπολώνια και Φρανκφούρτη
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.762
Aρχισε να φορτώνετε το νέο πρόγραμμα ανοιξη-καλοκαιρι 2013
Η Θεσσαλονίκη παραμενει και του χρόνου,επισης Χανια-Κερκυρα,Βολος.
Ανοιξιάτικα και καλοκαιρινά δρομολόγια από Βόλο βλέπω σήμερα :)
Δεν με διαβάζεις βλέπω. :bleh:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Τα καύσιμα ποτέ δεν μπαίνουν τσίμα τσίμα... αν δεν ξέρετε μην πετάτε μια μπαρούφα μόνο και μόνο για να ποστάρετε...
Όχι, εσύ συνεχίζεις να γράφεις ασυναρτησίες και τρομοκρατείς τον κόσμο... ποτέ μα ποτέ τα καύσιμα δεν είναι τσίμα τσίμα σε καμία εταιρία και ούτε θα μπορούσαν να ήταν... κόψε λοιπόν τις εξυπνάδες και μην γράφεις ότι θέλεις...
Tα καύσιμα στ' αεροπλάνα υπολογίζονται πάντα σε συνάρτηση με το βάρος του αεροπλάνου στην απογείωση (βάρος αεροσκάφους + επιβάτες που εχουν δηλωθεί στο manifest + cargo), φυσικά από την απόσταση και ΠΑΝΤΑ υπάρχει επιπλεόν καύσιμο onboard για περιπτώσεις: 1)
divertion κατά την πτήση (medical / technical emergency) ή για την παράκαμψη καταιγίδας κατά τη διαίρκειατης πτήσης

2) Divertion στο εναλλάκτικό αεροδρόμιο, όταν στο αεροδρόμιο προορισμού υπάρχει σημαντικό πρόβλημα που επηρρεάζει τη λειτουργία του.

Περιπτωσεις να ΜΗ φορτωθούν τα σωστά καύσιμα υπάρχουν και αφορούν ΚΑΘΑΡΑ ανθρώπινο λάθος (διαφορετικά συστήματα μετρησης : metric/IS , λάθος μετρητής καυσίμου : ATR 42 αντί για ATR 72 και άλλα που δε μου έρχονται στο μυαλό).
Στο θέμα έχει γίνει που έχει γίνει της κακομοίρας, τώρα γράφετε ότι σας κατέβει και για σοβαρά θέματα... ο ντόκτορ με την άριστη ανάλυση του σας ξεκαθάρισε τα πράγματα και πιστεύω ότι όλοι καταλάβατε ότι είναι αδύνατον τα καύσιμα να μπαίνουν τσίμα-τσίμα με όποια εταιρία κι αν πετάτε...

Καλό λοιπόν θα ήταν, σε τέτοια σοβαρά θέματα, ούτε πλάκα να κάνετε, ούτε να ποστάρετε αν δεν είστε σίγουροι γιαυτά που γράφετε... τα ίδια ισχύουν ασφαλώς και για τους γνωστούς μαϊντανούς, που το παίζουν αυτόκλητοι δικηγόροι, ενώ δεν έχουν ιδέα για το θέμα...
Ποτέ μη λες ποτέ...

Inquiry advises Madrid fuel rethink after Valencia diversions
Ryanair ordered to 'review' fuel policy after making THREE emergency landings because planes almost ran out | Mail Online

ryanair « Low Cost Carriers Accidents or Incidents
Ryanair Accused of Lying Over Valencia Emergency Landings « AirObserver's Blog

http://ds3.ds.static.rtbf.be/article/pdf/iaa_report_valencia_en-1348844171.pdf
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
555
Likes
439
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Α καλα taver μου εκανες την καρδια περιβολι....χρονια τωρα δεν το τολμουσαα να πεταξω με ryanair γιατι πιστευα οτι ειναι επισφαλης ως εταιρεια...Τελικα πες πες το αποφασισα....ειμαι με την πιστωτικη στο χερι να κλεισω τα εισητηρια και λεω δεν μπαινω τελευταια στιγμη στο φορουμ να δω μηπως προεκευψε καποιο νεο για ryanair και διαβαζω ολα αυτα τα ατυχηματα με τη ryan και εχω παθει εγκεφαλικο....ειναι και κλειστα τα συμβολαιογραφεια γμτο να συνετασα τη διαθηκη μου πριν κλεισω το εισιτηριο....:( Θα το κλεισω μωρε κι αμα ειναι το γραφτο μου να παω απο αεροπορικο......:)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.193
Μηνύματα
883.494
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom