Ryanair Ryanair news

THALIAL

Member
Μηνύματα
297
Likes
864
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτία
Δεν εχουν περαστει ακομα οι τιμες. Σιγα σιγα θα γινει και αυτο. Αλλα και παλι ειναι πολυ νωρις για booking. Σιγουρα κατα Οκτωβρη - Νοεμβρη οι τιμες θα ειναι οι μισες απο τις αρχικες...
Ok, αλλά έλεγα μήπως και έβγαζε χαμηλές τιμές για να γιορτάσει η ryan τα νέα της δρομολόγια! Όσο για το νωρίς για booking... εδώ στο φόρουμ διαβάζω ότι κάποιοι συμφορουμίτες ήδη κλείνουν για το 2018.
 

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Ok, αλλά έλεγα μήπως και έβγαζε χαμηλές τιμές για να γιορτάσει η ryan τα νέα της δρομολόγια! Όσο για το νωρίς για booking... εδώ στο φόρουμ διαβάζω ότι κάποιοι συμφορουμίτες ήδη κλείνουν για το 2018.
Εξαρτάται από τον προορισμό, την εταιρία και την εποχή το πότε είναι καλύτερα να κλείσει κανεις εισιτήριο. Αν μιλάμε για Νοεμβρη - Απριλη για ryanair τότε το καλύτερο ειναι 1-2 μηνες πριν. Αντε 3 για κάποιους προορισμούς όπως το Λονδινο. Αν μιλάμε για καλοκαίρι τοτε ναι, θελει τουλάχιστον 5-7 μηνες πριν για να πετύχει κανεις την χαμηλότερη τιμη αν δεν υπάρχει ευελιξία στις ημερομηνίες. Αν τωρα για παράδειγμα μιλάμε για aegean για εξωτερικό τοτε καλύτερα είναι περίπου 6-7 μηνες πριν που βγάζει προσφορά -40% ή -50%. Εγω για παράδειγμα βρήκα για τέλη Απρίλη απο Μαδριτη για Αθήνα με 60 ευρω με Aegean αλλα το έκλεισα σε προσφορά απο τον Οκτώβρη. Από τότε δεν έχει ξαναπέσει τόσο χαμηλα η τιμή στη συγκεκριμένη πτήση.
 

THALIAL

Member
Μηνύματα
297
Likes
864
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτία
Εξαρτάται από τον προορισμό, την εταιρία και την εποχή το πότε είναι καλύτερα να κλείσει κανεις εισιτήριο. Αν μιλάμε για Νοεμβρη - Απριλη για ryanair τότε το καλύτερο ειναι 1-2 μηνες πριν. Αντε 3 για κάποιους προορισμούς όπως το Λονδινο. Αν μιλάμε για καλοκαίρι τοτε ναι, θελει τουλάχιστον 5-7 μηνες πριν για να πετύχει κανεις την χαμηλότερη τιμη αν δεν υπάρχει ευελιξία στις ημερομηνίες. Αν τωρα για παράδειγμα μιλάμε για aegean για εξωτερικό τοτε καλύτερα είναι περίπου 6-7 μηνες πριν που βγάζει προσφορά -40% ή -50%. Εγω για παράδειγμα βρήκα για τέλη Απρίλη απο Μαδριτη για Αθήνα με 60 ευρω με Aegean αλλα το έκλεισα σε προσφορά απο τον Οκτώβρη. Από τότε δεν έχει ξαναπέσει τόσο χαμηλα η τιμή στη συγκεκριμένη πτήση.
Κάπως έτσι κινούμαι και εγώ. Σε δέκα μέρες φεύγουμε για Λισσαβόνα με 172,00€ με επιστροφή τα δύο άτομα κλεισμένα από τον Ιούλιο 16', τέτοια τιμή που ποτέ δεν βρήκα γι' αυτόν τον προορισμό έως τώρα.
 

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Βρε παιδιά, βάζω να δω τις τιμές από Αθήνα προς Κρακοβία και Κατοβίτσε και μου δείχνει μηδενικές. Γιατί; δεν παίζει ακόμα το δρομολόγιο;
Περαστηκαν στο συστημα και οι τιμες για Κρακοβια και Κατοβιτσε πριν λιγο, απο 52 ευρω το one way... Μεχρι και 100+ το εχει καποιες μερες...
 

THALIAL

Member
Μηνύματα
297
Likes
864
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτία
Και εγώ πιστεύω ότι θα πέσουν οι τιμές, αναμένουμε λοιπόν!
 

d2000269

Member
Μηνύματα
24
Likes
11
Η ryanair εχει ανακοινώσει κι άλλο ένα δρομολόγιο από Αθήνα στο χειμερινό πρόγραμμα που ακόμα είναι σε αναμονή επιβεβαίωσης αν θυμάμαι καλά. Φαντάζομαι να είναι τίποτα καλό πήξαμε στη Πολωνία πια...
 

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Με πτήσεις καθε Δευτερα και Παρασκευη από Αθηνα στις 1420 και απο Πόζναν στις 1630.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.778
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom