Ryanair Ryanair news

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Ναι έβγαλαν ανακοίνωση πως θα ξεκινήσει από 15 ιανουαρίου. Βέβαια και τώρα στο Gate ζητάνε στην αρχή εθελοντικά ποιος θέλει να δώσει τη χειραποσκευη του αλλά μετά τις παίρνουν θες δεν θες.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.371
Likes
3.428
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Ναι έβγαλαν ανακοίνωση πως θα ξεκινήσει από 15 ιανουαρίου. Βέβαια και τώρα στο Gate ζητάνε στην αρχή εθελοντικά ποιος θέλει να δώσει τη χειραποσκευη του αλλά μετά τις παίρνουν θες δεν θες.
Ισχύει αυτό που λες όντως...σε πρόσφατό μου όμως ταξίδι για Ρόδο (τέλη Αυγούστου) ήθελα δεν ήθελα μου την πήραν την χειραποσκευή στην πύλη, ενώ λίγους μήνες πριν (το Φεβρουάριο) σε ταξίδι μου στο Λονδίνο, απλά με ρώτησαν εάν ήθελα να τους την δώσω (την έδωσα πάντως). Αρα άτυπα οι νέοι κανονισμοί έχουν ήδη ξεκινήσει
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.434
Likes
4.423
Αυτό ίσχυε και παλαιότερα, η Ryanair δεσμευόταν να επιτρέψει τις πρώτες 90 χειραποσκευές στην καμπίνα και οι υπόλοιπες (είτε εθελοντικά είτε υποχρεωτικά) μεταφέρονταν στο χώρο φύλαξης αποσκευών του αεροσκάφους.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Και αν έχεις ηλεκτρονικά ή λάπτοπ στη χειραποσκευή ποιος σε αποζημιώνει αν 'χαθούν' ή αν πάθουν ζημιά;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.368
Likes
9.292
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Και αν έχεις ηλεκτρονικά ή λάπτοπ στη χειραποσκευή ποιος σε αποζημιώνει αν 'χαθούν' ή αν πάθουν ζημιά;
τα βαζεις στη μικρη. εκτος αν σου αρεσει το ξυστο τους και δοκιμαζεις την τυχη σου.
All other (i.e. non-priority) customers will only be allowed to bring one smaller carry-on bag on board
http://corporate.ryanair.com/news/new-cabin-bag-policy-delayed-until-mid-jan-2018/
 

spirosninja

Member
Μηνύματα
286
Likes
507
αν ειμαι non-priority και εχω μονο μια τσαντα η οποια ειναι σχολικου μεγεθους ή ταξιδευω μονο με την τσαντα το laptop χωρις να παρω την μεγαλη, τι ισχυει?
 

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Κανονικα πανω στην καμπινα. Ειπαμε η πρωτη μαζι, η δευτερη ειναι που θα παει κατω. Απλα παντα ως δευτερη θα θεωρειται η μεγαλυτερη, εφ οσον υπαρχουν δυο και οχι μια.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.368
Likes
9.292
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Κανονικα πανω στην καμπινα. Ειπαμε η πρωτη μαζι, η δευτερη ειναι που θα παει κατω. Απλα παντα ως δευτερη θα θεωρειται η μεγαλυτερη, εφ οσον υπαρχουν δυο και οχι μια.
Το λινκ τα λεει ολα, δεν χρειαζεται επεξηγησεις. Γιατι οπως τα λες αφηνεις να εννοηθει οτι αν υπάρχει μια θα μπει στην καμπινα. Οχι. Θα μπει μονο αν ειναι μικρη, στα ορια που λενε. Ολες οι μεγαλες, "κανονικες" χειραποσκευες, ασχετα αν εχεις 1 η 2, θα πηγαινουν κατω.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Στο δεύτερο μισό του Σεπτέμβρη και στον Οκτώβρη έγινε 2% μείωση του αριθμού των προγραμματισμένων πτήσεων. Από το Νοέμβρη όμως μέχρι το Μάρτη 2018 δε θα πετάει 25 αεροσκάφη απ' τα 400. Αυτή είναι χοντρικά πάνω από τριπλάσια μείωση πτήσεων σε σχέση με αυτή του Σεπτέμβρη-Οκτώβρη. Ας περιμένουμε λοιπόν να δούμε τότε τα νούμερα.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.928
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom