Ryanair Ryanair news

Natasa Ch

Member
Μηνύματα
244
Likes
210
Καλησπερα!
Βρε παιδια ψάχνω για Πασχα πτησεις από Χανιά απευθείας για εξωτερικό, με Ryanair. Φέτος ξέρει κανεις τι εχει γίνει και οι πτησεις της Ryanair ξεκινούν Ιουνιο; έχει πτήσεις μονο για 1-2 προορισμους για Απρίλιο και Μάιο, σε αντίθεση με άλλες χρονιές! Ενώ από Ιουνιο έχει παλι για όλους όσους είχε και άλλες χρονιές.
Τι στο καλό γίνεται; Τους ρώτησα μέσω messenger και μου απάντησαν ότι κατα κανόνα οι πτησεις γίνονται διαθέσιμες τουλάχιστον 5-6 μήνες πριν. Άρα, δεν θα εχουμε Ryanair φέτος για Απρίλη και Μαη?
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.315

Marinetta

Member
Μηνύματα
326
Likes
2.304
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Τι στο καλό γίνεται; Τους ρώτησα μέσω messenger και μου απάντησαν ότι κατα κανόνα οι πτησεις γίνονται διαθέσιμες τουλάχιστον 5-6 μήνες πριν. Άρα, δεν θα εχουμε Ryanair φέτος για Απρίλη και Μαη?
Τίποτα δεν είναι τόσο σίγουρο μ αυτήν την εταιρία. Εγώ το 2022 πέταξα Άκτιο Ρώμη 27 Μαρτίου και το 2023 οι πτήσεις για Ρώμη ξεκίνησαν αρχές Ιουνίου...
 

nick07

Member
Μηνύματα
297
Likes
567
Μια γνωμη για οσους γνωριζουν την πολιτικη της Ryanair. Βλεπω εισιτηρια για τελη Μαιου προς Ιταλια στα 155 ευρω περιπου με επιστροφη ανα ατομα (ναυλος regular με priority+χειραποσκευη). Δεν μου φανηκε και τοσο φτηνος ναυλος για Ryanair αλλα ειναι πρωτη φορα που δοκιμασα να κλεισω τοσο νωρις (6μηνες πριν) και για περιοδο Μαιο-Σεπτ. Συνηθως εκλεινα χειμωνα, κανα 3μηνο πριν την πτηση με 80-100 ευρω το ατομο πηγαινε ελα.
Αναρωτιεμαι παιζει να μειωθουν οι τιμες 3-4 μηνες πριν την πτηση με καμια προσφορα ή αξιζει να τα χτυπησω τωρα;
 

andpsy

Member
Μηνύματα
273
Likes
661
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο, Νορβηγία
Ταξίδι-Όνειρο
Νότια Αμερική / Ισλανδία
Κοίτα για τον ίδιο προορισμό, σε διαφορετικές ημερομηνίες, να δεις που παίζει περίπου η τιμή, σαν μέσο όρο ας πουμε, αν και σχετικό ειναι και αυτό. Αν δεις οτι παίζει πολύ χαμηλότερα απο όσο έχει όταν θες να κλείσεις, ισως αξίζει να περιμένεις μηπως και πέσουν. Βγαζει αρκετές προσφορές γενικά η ryanair οπότε θεωρω οτι αξίζει να περιμένεις, πόσο ακριβότερα να πάνε δλδ;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Αναρωτιεμαι παιζει να μειωθουν οι τιμες 3-4 μηνες πριν την πτηση με καμια προσφορα ή αξιζει να τα χτυπησω τωρα;
Εγώ θα περίμενα, βάσει τουλάχιστον όσων έχω δει τελευταία.
Εισιτήριο που είχε φτάσει 170€, το πήρα τελικα με 50€.
Δεν είναι ο κανόνας αλλά βλέπεις αν αξίζει η όχι κι αναλόγως πράττεις. Οι περισσότερες προσφορές της πάντως αφορούν το προσεχές διάστημα κι όχι κάποιο μακρινό.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
Μια γνωμη για οσους γνωριζουν την πολιτικη της Ryanair. Βλεπω εισιτηρια για τελη Μαιου προς Ιταλια στα 155 ευρω περιπου με επιστροφη ανα ατομα (ναυλος regular με priority+χειραποσκευη). Δεν μου φανηκε και τοσο φτηνος ναυλος για Ryanair αλλα ειναι πρωτη φορα που δοκιμασα να κλεισω τοσο νωρις (6μηνες πριν) και για περιοδο Μαιο-Σεπτ. Συνηθως εκλεινα χειμωνα, κανα 3μηνο πριν την πτηση με 80-100 ευρω το ατομο πηγαινε ελα.
Αναρωτιεμαι παιζει να μειωθουν οι τιμες 3-4 μηνες πριν την πτηση με καμια προσφορα ή αξιζει να τα χτυπησω τωρα;
Το priority ειναι ακριβο για και απο Ιταλια καποιες φορες.
Εγω δεν θα εκλεινα με Ryan αυτην τιμη χωρις να παρω μιλια.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.315

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.315

meli90

Member
Μηνύματα
81
Likes
10
Καλησπέρα! Αυτήν την εβδομάδα θα κλείσουμε εισιτήρια με ryanair. Θέλω να ρωτήσω κάτι. Βλέπω πχ ένα εισιτήριο πήγαινελα πχ 130€. Αλλά λέει ότι απομένουν 2 εισιτήρια ακόμη. Εγώ που θέλω 7 εισιτήρια, τα βάζω στην αναζήτηση όλα μαζί;
 

nick07

Member
Μηνύματα
297
Likes
567
Καλησπέρα! Αυτήν την εβδομάδα θα κλείσουμε εισιτήρια με ryanair. Θέλω να ρωτήσω κάτι. Βλέπω πχ ένα εισιτήριο πήγαινελα πχ 130€. Αλλά λέει ότι απομένουν 2 εισιτήρια ακόμη. Εγώ που θέλω 7 εισιτήρια, τα βάζω στην αναζήτηση όλα μαζί;
Αν τα βαλετε και τα 7 θα πληρωσεις ακριβοτερο ναυλο καθως το συστημα δινει παντα εισιτηρια στο ιδιο booking class και στο φτηνοτερο ναυλο φαινεται να εχουν μεινει μονο 2. Οποτε θα "πηδησει" αυτα τα 2 και θα σου εκδωσει 7 εισιτηρια στον υψηλοτερο ναυλο. Αρα θα σου βγει καπως φτηνοτερα αν κλεισεις πρωτα 2 και μετα αλλα 5. Η τιμη για τα αλλα 5 θα ειναι ακριβοτερη απο 130 ευρω ανα εισιτηριο. Παρ ολα αυτα στην περιπτωση αυτη υπαρχει ρισκο αν η πτηση ειναι γεματη και αφοτου πρωτα κλεισεις τα 2, μετα να βρισκεις λιγοτερα απο 5.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom