Scoot Scoot:Αθήνα-Βερολίνο

psilosgeo

Member
Μηνύματα
26
Likes
5
Ερώτηση προς γνώστες!
Έχω κάνει μια κράτηση από Βερολίνο για Αθήνα, και κατά το check in μου ζητάει μόνο διαβατήριο.
ξέρει κανείς αν κάνω με διαβατήριο, αλλά δείξω την ταυτότητα (δεν το έχω πάρει μαζί μου) αν θα έχω πρόβλημα;
 

poised

Member
Μηνύματα
875
Likes
6.487
Σε πολλές αεροπορικές το έγγραφο που θα επιλέξεις στο check-in είσαι υποχρεωμένος να το εμφανίσεις και στο αεροδρόμιο. Θεωρητικά μπορούν να στο διορθώσουν στο γκισέ αλλά εξαρτάται από την πολιτική της εταιρίας. Εγώ δεν θα το ρίσκαρα εκτός και αν το βρεις γραμμένο κάπου ότι επιτρέπεται.
 

DimiBiri

Member
Μηνύματα
295
Likes
949
Επόμενο Ταξίδι
Pending...
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ερώτηση προς γνώστες!
Έχω κάνει μια κράτηση από Βερολίνο για Αθήνα, και κατά το check in μου ζητάει μόνο διαβατήριο.
ξέρει κανείς αν κάνω με διαβατήριο, αλλά δείξω την ταυτότητα (δεν το έχω πάρει μαζί μου) αν θα έχω πρόβλημα;
Εγω όταν εκανα κρατηση από αθήνα για βερολινο εκεί που ζητάει διαβατήριο έβαλα απλώς την ταυτότητα. Δε θα το ρίσκαρα άλλα να λεει η κράτηση και άλλα να εμφανισω στο τσεκ ιν. Παντως το τηλεφωνικό τους κέντρο είναι πολύ εξυπηρετικό, μπορείτε να ρωτήσετε εκεί απ' ευθείας.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Έχει ταξιδέψει κανεις με scoot να μας πει αν η χειραποσκευή είναι σαν αυτές που μπαίνουν στη καμπίνα της Aegean?
 

poised

Member
Μηνύματα
875
Likes
6.487
Είναι μικρότερη από της aegean με 54cmx38cmx23cm, αλλά σε εμένα δεν την έχουν μετρήσει ποτέ και έχω πολλά ταξίδια με scoot. Βέβαια ως επί το πλείστον ήταν backpack και όχι σταθερή βαλίτσα.
 

Яна

Member
Μηνύματα
262
Likes
288
Υπάρχει ακόμα αυτό το δρομολόγιο? Γιατί δεν μπορώ να το εντοπίσω με τίποτα για καμία ημερομηνία. Κι αν όχι, υπάρχει κάποιο ενδοευρωπαϊκο δρομολόγιο αυτή τη στιγμή με τη scoot?
 

poised

Member
Μηνύματα
875
Likes
6.487
Νομίζω ότι εδώ και αρκετό καιρό που ξεκίνησε πάλι το απ' ευθείας Βερολίνο - Σιγκαπούρη σταμάτησε το Βερολίνο - Αθήνα - Σιγκαπούρη. Δεν υπάρχει άλλος προορισμός εκτός από Αθήνα και Βερολίνο στην Ευρώπη με scoot από όσο ξέρω, ούτε δρομολόγιο εντός Ευρώπης.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.219
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom