Scoot Scoot Airlines - Αθήνα Σιγκαπούρη

evaT

Member
Μηνύματα
1.570
Likes
12.762
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
το συγκεκριμένο δρομολόγιο για Βιετναμ ath-sgn και επιστροφή hanoi-ath για τις 2 βδομάδες του Πάσχα που είναι κλειστά τα σχολεία,το παρακολουθούσα πολύ στενά προ covid και δεν είχα διαπιστώσει σκαμπανεβάσματα. Για να το λέτε όμως τόσοι πολλοί μάλλον έπρεπε να κάνω πιο στενή παρακολούθηση....
Αν τους επόμενους μήνες βρείτε φτηνότερα ρίξτε ένα σύρμα εδώ, να δω τι χασούρα έχω..
Αφού το έκλεισες τσάμπα να συγχίζεσαι; Με μικρά παιδιά που αναγκαστικά πρέπει να φύγεις σε περίοδο διακοπών δεν έχεις μεγάλα περιθώρια ελιγμών. 'Οσοι είμαστε ευέλικτοι και προτιμούμε περιόδους μακριά από γιορτές κλπ πετυχαίνουμε καλύτερο αποτέλεσμα.
 

Nikos7

Member
Μηνύματα
12
Likes
6
Καλημέρα σας! Έχει ταξιδέψει κανείς πρόσφατα με την scoot να μου πει για τις βαλίτσες; Ισχύει ένα backpack και μια βαλίτσα καμπίνας με ροδάκια:
 

Gioref

Member
Μηνύματα
165
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Καλημέρα σας! Έχει ταξιδέψει κανείς πρόσφατα με την scoot να μου πει για τις βαλίτσες; Ισχύει ένα backpack και μια βαλίτσα καμπίνας με ροδάκια:
Καλημέρα ! Ναι χειραποσκευή και προσωπικό αντικείμενο έως 10 κιλά αναφέρει το εισιτήριο αλλά δεν έλεγξαν τίποτα σε 2 πτήσεις πριν ένα μηνα!
 

Marinetta

Member
Μηνύματα
326
Likes
2.304
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
τη δεδομένη στιγμή οι τιμές της είναι κοντά στην Qatar που δίνει βαλίτσα και γεύματα.
Και γω για Ιανουάριο που κοιτάζω για Ασία εδώ και κανένα 3βδόμαδο, λίγο πιο φτηνά μου βγαίνει με Κατάρ αυτή τη στιγμή !
Τι να πω... ελπίζω να βγάλει όντως προσφορές τέλη Αυγούστου :klaps:
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
Και γω για Ιανουάριο που κοιτάζω για Ασία εδώ και κανένα 3βδόμαδο, λίγο πιο φτηνά μου βγαίνει με Κατάρ αυτή τη στιγμή !
Τι να πω... ελπίζω να βγάλει όντως προσφορές τέλη Αυγούστου :klaps:
Δώσε κάνα στοιχείο παραπάνω.. Προορισμό ημερομηνία κόστος
 

Marinetta

Member
Μηνύματα
326
Likes
2.304
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Δώσε κάνα στοιχείο παραπάνω.. Προορισμό ημερομηνία κόστος
Δεν υπάρχει σίγουρος προορισμός!
Κοιτάω πολλούς και διάφορες ημερομηνίες αλλά ορίστε ένα παράδειγμα :
0D54752F-A570-4011-A44F-71E986FCF89B.jpeg
D8EB03A9-1C68-41AF-B8E7-16F995BBB925.jpeg
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
Δεν υπάρχει σίγουρος προορισμός!
Κοιτάω πολλούς και διάφορες ημερομηνίες αλλά ορίστε ένα παράδειγμα : View attachment 432484 View attachment 432485
Low cost εταιρία με τιμές αντίστοιχες της Qatar? ... Ε προφανώς κάι δεν είναι επιλογή.. Όσο και λιγότερο co2 και να εκπέμπει...!!!!
11-12 μήνες πριν τις ημερομηνίες των πτήσεων, μήπως είχες τσεκάρει πόσο Εχει?
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Πριν κανα μηνα έκανα με την Scoot το Cebu-Singapore που ήταν περίπου 4ωρο. Είχα πληρώσει 100 ευρώ, ήταν πιο ακριβή από Cebu Pacific αλλά με βόλευαν καλύτερα οι ώρες (πρωινή πτήση vs βράδυ και άφιξη μεσάνυχτα).

Η βαλίτσα και η επιλογή θέσης ήταν λιγότερη των 15 ευρώ οπότε επιλέχθηκαν και τα 2. Στο gate φώναξαν 6 άτομα (μεταξύ αυτών και εμένα) όπου μας είπαν ότι μετά από scanning στις βαλίτσες βρήκαν πιθανά power banks. Κατεβήκαμε στον χώρο των αποσκευών κατόπιν συνοδείας για να τα πάρουμε στις χειραποσκευές. Ευγενέστατοι με τα όλα τους, όπως όλοι στις Φιλιππίνες.

Αυτό το power bank εντωμεταξύ το είχα ξεχάσει τελείως ότι το είχα πάρει μαζί μου, δε το χρησιμοποίησα και καθόλου και είχε προηγουμένως περαστεί σαν αποσκευή κατά σειρά σε πτήσεις Aegean, Singapore Airways, Philippines Airlines, Cebu Pacific. Ευτυχώς τουλάχιστον που δεν έγινε στο Changi γιατί θα ήμουν ακόμη εκεί.

Κατα τ'αλλα η πτήση μια χαρά, στην ώρα της, φαγητό είχε μόνο σνακς, καθόλου σάντουιτς ή ζεστό φαγητό οπότε την έβγαλα με τα αποξηραμένα μάνγκο που είχα πάρει από το αεροδρόμιο.
 
Last edited:

Σύζυξ

Member
Μηνύματα
16
Likes
169
Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να κάνω μία λίγο "χαζή" ερώτηση, καθώς δεν έχω ξαναταξιδέψει εκτός Ευρώπης. Σε λίγες μέρες πετάω με τη Scoot για Μπαλί μέσω Σιγκαπούρης. Θα έχω μόνο χειραποσκευές. Όταν προσγειωθούμε Σιγκαπούρη, χρειάζεται να ξανακάνω check in στο αεροδρόμιο ή απλά θα μεταβώ στην κατάλληλη πύλη επιβίβασης όταν θα έρθει η ωρα για την πτήση Σιγκαπούρη-Μπαλί?
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.193
Μηνύματα
883.503
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom